Konkurse „Kultūros versmė“ nominuoti Kėdainių kultūros centro pretendentai

Konkurse „Kultūros versmė“ nominuoti Kėdainių kultūros centro pretendentai

Konkurse „Kultūros versmė“ nominuoti Kėdainių kultūros centro pretendentai

Šiemet, Kultūros dienos proga, 8 kartą Kėdainių rajono savivaldybė organizavo konkursą „Kultūros versmė“. Jo tikslas – paskatinti kultūros srityje dirbančių bei kultūriniame gyvenime dalyvaujančių žmonių iniciatyvas, įvertinti kultūros darbuotojus ir kitus kultūros puoselėtojus, savo veikla padedančius plėtoti rajono kultūrą, už reikšmingą kultūrinę meninę veiklą, kultūrines iniciatyvas, etninės kultūros puoselėjimą bei tradicijų išsaugojimą.

Pretendentus nominacijoms „Metų pasiekimas“, „Metų įvykis“, „Metų kultūros darbuotojas“, „Metų tradicijų puoselėtojas“, „Už viso gyvenimo nuopelnus“  siūlė Kėdainių rajono kultūros įstaigos bei nevyriausybinės organizacijos. Šiais metais iš konkursui pristatytų 32 pretendentų, net 7 Kėdainių kultūros centro pretendentai. Pristatome:

Nominacija „Metų pasiekimas“ skiriama už mėgėjų meno kolektyvų pasiekimus, dalyvavimą konkursuose ir aukštus įvertinimus, įvairius apdovanojimus, už išleistus ar sudarytus kultūros, meno ir mokslo leidinius, parengtus ir pristatytus pranešimus konferencijose.

  • Kėdainių kultūros centro Vilainių skyriaus vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Volungė“, vadovė Virginija Čereškienė-Beviršė – už Kėdainių kultūros centro Vilainių skyriaus vyresniųjų liaudiškų šokių grupės „Volungė“ pasiekimus – pelnytas prizines vietas respublikiniuose ir tarptautiniuose liaudiškų šokių konkursuose-festivaliuose. Siūlo Kėdainių kultūros centras.

Nominacija „Metų įvykis“ skiriama už surengtą reikšmingą savo turiniu kultūrinį renginį, reprezentuojantį įstaigą ar organizaciją, gyvenamąją vietovę ar rajoną, parengtą ir įgyvendintą novatorišką projektą, pirmą kartą įgyvendintą iniciatyvą.

  • Renginių ciklas „(At)rask meną“ (organizatorius Kėdainių kultūros centras) – už kultūrinius renginius, organizuotus netradicinėse Kėdainių rajono erdvėse – Trijų kampų parke (Tiskūnuose), Ašarėnos paplūdimyje (Pelėdnagiuose), Vilainių parke, Barupės slėnyje (Labūnavoje), Nevėžio slėnyje (ties Surviliškiu), Kalnaberžės ir Sirutiškio bendruomenės centro kiemeliuose, Kėdainių senamiestyje, Kėdainių autobusų stotyje ir Gegučių parke. Siūlo Kėdainių kultūros centras.
  • Pirmųjų Lietuvos kariuomenės kautynių 100-mečio minėjimas ir pirmojo Nepriklausomybės kovose žuvusio Lietuvos savanorio Povilo Lukšio žūties 100-osios metinės (organizatorius Kėdainių kultūros centras) – už pirmųjų Lietuvos kariuomenės kautynių 100-mečio minėjimui ir pirmojo Nepriklausomybės kovose žuvusio Lietuvos savanorio Povilo Lukšio žūties 100-osios metinėms skirtus renginius Kėdainiuose. Siūlo Kėdainių kultūros centras.

Nominacija „Metų kultūros darbuotojas“ skiriama asmeniui už aktyvų dalyvavimą kultūros įstaigos, nevyriausybinės organizacijos veikloje, aktyvų bendruomenės narių skatinimą ir įtraukimą dalyvauti kultūrinėje veikloje, už viešą veiklą pristatančią kultūros įstaigą ar nevyriausybinę organizaciją.

  • Daiva Makutienė, Kėdainių kultūros centro Nociūnų skyriaus vadovė, kolektyvų vadovė – už bendruomenės narių įtraukimą dalyvauti kultūrinėje veikloje, renginių ir švenčių organizavimą. Kėdainių kultūros centro Nociūnų skyriuje surengė 44 įvairius sociokultūrinius renginius, kasmet organizuoja vaikų vasaros stovyklą, vadovauja šešiems vaikų kolektyvams. Nominantės iniciatyva organizuojamas respublikinis vaikų ir jaunimo muzikos festivalis „Skambantys perliukai“. Siūlo Kėdainių kultūros centras.
  • Vitalija Augulienė, Kėdainių kultūros centro Vilainių skyriaus vadovė – už Vilainių seniūnijos kultūrinių tradicijų puoselėjimą. Gyventojai turi galimybę lankytis išskirtiniuose renginiuose, pamatyti profesionalių dailininkų ir Kėdainių krašto tautodailininkų parodas, profesionalių ir mėgėjų teatrų spektaklius. Siūlo Kėdainių kultūros centro Vilainių skyriaus būrelis „Rankdarbių kraitė“.

Nominacija „Metų tradicijų puoselėtojas“ skiriama už etninės kultūros, dainų švenčių, mėgėjų meno bei kitų tradicijų puoselėjimą.

  • Nijolė Dilkienė, Kėdainių kultūros centro Surviliškio skyriaus vadovė – už tradicijų puoselėjimą: Velykinį laistymą Užupės kaime ir jau 17-tą kartą organizuojamą tradicinę regioninę folkloro, liaudiškos muzikos ir amatų šventę „Po vasaros dangum“ ant Bakainių piliakalnio, už tradicines mėgėjų teatro dienas „Tegyvuoja teatras“ bei tradicinę Surviliškio miestelio šventę „Tėviške, pakviesk ir aš sugrįšiu“. Siūlo Kėdainių kultūros centras.

Nominacija „Už viso gyvenimo nuopelnus kultūrai“ skiriama asmeniui už aktyvų ir ilgalaikį dalyvavimą kultūriniame gyvenime, už sukurtus reikšmingus kūrinius, už aukštus įvertinimus ir apdovanojimus.

  • Jonas Zenonas Bernadišius – Kėdainių krašto kultūros premijos laureatas, ilgametis Kėdainių kultūros centro sakralinės muzikos ansamblio „Giesmė“ vadovas aktyviai dalyvavo kultūriniame gyvenime, dirbo pedagoginį darbą. Daugiau kaip prieš 50 metų dirbti į Kėdainius atvykęs Zenonas turbūt nesuskaičiuotų, kiek kėdainiečių ir iš čia išvažiavusių jaunų žmonių su didžiausiu dėkingumu jį vadina savo mokytoju. Siūlo Kėdainių kultūros centras.

Konkurso „Kultūros versmė“ laureatai bus paskelbti ir apdovanoti vėliau, tuomet, kai turėsime galimybę vėl susitikti renginiuose.