Projekto „Gyvenimo spalvos“ dalyviams

Kėdainių kultūros centras vykdo ilgalaikį Europos socialinio fondo agentūros ir Kėdainių rajono savivaldybės finansuojamą projektą „Gyvenimo spalvos“. Projekto tikslas – didinti senjorų, neįgaliųjų, pabėgėlių ir kitų socialinę atskirtį patiriančių asmenų integraciją į visuomenę teikiant paslaugas ir skatinant savanorišką veiklą. Šiuo metu projekto veiklose dalyvauja 111 senjorų ir neįgaliųjų, 2 pabėgėliai ir 3 savanoriai. Projekto metu organizuojamos dailės ir vizualiųjų menų, gėlių ir dekoratyvinių augalų sodinimo ir priežiūros edukacijos, renginio organizavimo dirbtuvės, kino filmų po atviru dangumi seansai, bendri renginiai su Raseinių rajono senjorais kuriančiais eiles ir prozą, pažintinės išvykos ir edukacijos, šokiai senjorams ir neįgaliesiems – romansų vakarai, patirties dalijimasis gaminant lietuvišką maistą. Edukacijos padeda senjorams ir neįgaliesiems atsiskleisti kūrybine prasme, gerina jų psichoemocinę savijautą, įgalina kurti ir didina pasitikėjimą savimi. Taip pat skatina bendravimą ir bendradarbiavimą tarpusavyje. Projekte vykdomos sociokultūrinės veiklos suteikia džiaugsmą dalyviams keliaujant, bendraujant, dalinantis prisiminimais ir įspūdžiais, žiūrint kino filmus.

Projekte dalyvaujantiems senjorai ir neįgalieji labiausiai patinka keliauti. Projekto metu jie keliavo į Biržus, Vilnių, Pakruojį, Klaipėdą, Skuodą, Anykščius, Panemunę ir Pasvalį. Išvykose lankė muziejus ir kitus lankytinus objektus, dalyvavo edukacinėse veiklose.

Projekto „Gyvenimo spalvos“ partneriai Jonavos kultūros centras, Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešoji biblioteka, Lietuvos pensininkų sąjungos „Bočiai“ Kėdainių rajono bendrija, Kėdainių rajono neįgaliųjų draugija.

Kontaktai:

Projekto vadovė Daiva Burinskytė-Valdmonė
Mob. +370 687 89 074
E. p.reklamakkc@gmail.com

Renginių režisierės
Daiva Urbonienė,  tel. +370 610 33 457
Asta Bartkuvienė, tel. +370 610 33 462
E. p.rezisieriai.kedainiai@gmail.com

Rugpjūčio mėnesio veiklos:

Rugpjūčio 3 d.
Kėdainių autobusų stotis–Druskininkai–Kėdainiai
ESFA projektas „Gyvenimo spalvos“
8 val. Edukacinė išvyka į Dzūkijos nacionalinio parko etnografinę sodybą, Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centrą „Aqua“

Rugpjūčio 10 d.
Kėdainių kultūros centre
ESFA projektas „Gyvenimo spalvos“
16 val. Renginio organizavimo dirbtuvės: aiškus ir paveikus kalbėjimas

Rugpjūčio 11 d.
Janinos Monkutės-Marks muziejuje
ESFA projektas „Gyvenimo spalvos“
14 val. Vizualiojo meno edukacija „Grafikos meno paslaptys“

Rugpjūčio 18 d.
Janinos Monkutės-Marks muziejuje
ESFA projektas „Gyvenimo spalvos“
14 val. Vizualiojo meno edukacija „Tapyba ant šilko“

Rugpjūčio 25 d.
Janinos Monkutės-Marks muziejuje
ESFA projektas „Gyvenimo spalvos“
14 val. Vizualiojo meno edukacija „Piešimas spalvotu smėliu“

Rugpjūčio 31 d.
Kėdainių kultūros centre
ESFA projektas „Gyvenimo spalvos“
16 val. Vizualiojo meno edukacija „Iš atminties skrynios“ (nėrimas vąšeliu)