Kėdainių kultūros centre, 2017 12 09 - 15:00

Gruodžio 9 d. Kėdainių kultūros centre vyko septintasis Kėdainių rajono savivaldybės jaunųjų talentų konkurso GALIM baigiamasis koncertas. GALIM 2017 į sceną sukvietė iš viso 162 dalyvius, parodžiusius 28 koncertinius numerius.

Kėdainių rajono savivaldybės jaunųjų talentų konkursas GALIM 2017 – tai rajoninis renginys, skatinantis vaikų ir jaunimo saviraišką, kūrybiškumą, pomėgį muzikai ir šokiui.

Spalio–lapkričio mėnesiais miesto ir rajono seniūnijose vyko koncertai-peržiūros, kurių metu geriausiai pasirodę jaunieji talentai pakviesti dalyvauti baigiamajame GALIM 2017 koncerte.

Konkurso dalyviai skirstomi į 4 grupes. Kiekvienos grupės I vietos nugalėtojai skelbiami konkurso laureatais ir apdovanojami diplomais bei stiklo menininkių darbais.

Konkurso dalyvių pasirodymus vertino komisija:
Tadas Petkevičius-Grajauskas – komisijos pirmininkas, Kėdainių muzikos mokyklos mokytojas, atlikėjas;
Viktorija Ambrazaitė – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentė, ilgametė liaudiškų šokių grupės „Austėja“ šokėja, konkursų laureatė;
Urtė Smulskytė – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studentė, keistuolių teatro aktorė, jaunųjų talentų konkurso GALIM 2013 laureatė;
Vakarė Urbaitė – Kauno Juozo Gruodžio konservatorijos studentė, dainininkė, konkursų, festivalių dalyvė bei laureatė.

GALIM 2017 baigiamojo koncerto dalyviai:

Krakių kultūros centro jaunimo vokalinis instrumentinis ansamblis „Mes“ ( vadovas Jonas Stan Kėdainių kultūros centro Tiskūnų skyriaus vokalistė Aistė Būgaitė (konkursui pasiruošė savarankiškai),
Krakių kultūros centro grupė „For fun“ (konkursui pasiruošė savarankiškai),
Kėdainių rajono Akademijos gimnazijos solistė Emilija Petrokaitytė (mokytoja Violeta Jankauskienė),
Kėdainių rajono Miegėnų pagrindinės mokyklos skaitovas Ignas Majaras (mokytoja Ilona Bartkuvienė),
Kėdainių rajono Šėtos gimnazijos mergaičių šokių kolektyvas „Šypsena“ (mokytoja Rasa Pakenienė),
Truskavos kultūros centro duetas Kornelija ir Urtė Ragaišytės (vadovas Justinas Kanaporis),
Kėdainių kultūros centro Nociūnų skyriaus vaikų popchoras SAPNAS (vad. Daiva Makutienė),
Kėdainių rajono Josvainių gimnazijos Pernaravos skyriaus solistė Vesta Matkutė (mokytoja Rita Andriuškevičienė),
Kėdainių kultūros centro Nociūnų skyrius Oksana Morozovaitė – kanklės (muzikos mokytoja Dileta Jagelavičiūtė),
Akademijos kultūros centro Gudžiūnų skyriaus šokių grupė (vadovė Giedrė Valansevičė),
Akademijos kultūros centro Dotnuvos skyriaus skaitovės Alicija Šimatonytė ir Austėja Skarupskaitė (vadovė Danguolė Špokienė),
Savanorių asociacijos „Spindulys“ solistas Tadas Jankūnas (konkursui pasiruošė savarankiškai),
Kėdainių kultūros centro Pelėdnagių skyriaus vaikų šiuolaikinio šokio grupė „Mistika“ (vadovė Žydrė Jasudavičienė),
Kėdainių rajono Akademijos gimnazijos solistas Nedas Gaurilčikas (mokytoja Violeta Jankauskienė),
Savanorių asociacijos „Spindulys“ skaitovė Justė Šimanauskaitė (konkursui pasiruošė savarankiškai),
Krakių kultūros centro solistė Morta Čepaitė (vadovė Neringa Prascevičiūtė),
Josvainių kultūros centro skaitovės Kristina Vilkaitė ir Evita Matyžiūtė (vadovė Renata Kalvaitė),
Kėdainių rajono Miegėnų pagrindinės mokyklos solistė Liveta Ivanauskaitė (mokytoja Rita Atkočiūnienė),
Kėdainių „Ryto“ progimnazijos šiuolaikinio šokio grupė „Smilgelė“ (vadovė Rūta Plučiuvienė),
Kėdainių Šviesiosios gimnazijos mokinė Morta Šablevičiūtė (konkursui pasiruošė savarankiškai),
Kėdainių Juozo Paukštelio progimnazijos sceninės raiškos atlikėjai (vadovė mokytoja metodininkė, neformaliojo švietimo organizatorė Ernesta Zabutkienė),
Kėdainių rajono Šėtos gimnazijos duetas Lina Sliesoraitytė ir Rosita Deikutė (mokytoja Daiva Kuisienė),
Truskavos kultūros centras Vytautas Kavoliūnas – gitara (vadovas Justinas Kanaporis),
Krakių kultūros centro šiuolaikinio šokio grupė STEP BY (neformaliojo švietimo vadovė Rita Rudokaitė-Stanišauskienė),
Josvainių kultūros centro solistė Kornelija Maziliauskaitė (vadovas Vytautas Valiauga),
Kėdainių Šviesiosios gimnazijos vokalinis instrumentinis ansamblis (vadovas muzikos mokytojas Alvydas Furmonas),
Akademijos kultūros centro jaunimo liaudiškų šokių grupė „Ainiai“ (vadovė Regina Matulienė).

Kol dalyviai laukė komisijos sprendimo, salėje koncertinę programą atliko atlikėjas, dainų ir muzikos autorius Jurgis Didžiulis

GALIM 2017 laureatai:

Vokalinės, instrumentinės muzikos atlikėjų-ansamblių kategorijoje –
Krakių kultūros centro jaunimo vokalinis instrumentinis ansamblis „Mes“ ( vadovas Jonas Stan Kėdainių

Vokalinės, instrumentinės muzikos atlikėjų-solistų kategorijoje –
Kėdainių Šviesiosios gimnazijos mokinė Morta Šablevičiūtė (konkursui pasiruošė savarankiškai)

Šokio grupių ir pavienių atlikėjų kategorijoje –
Akademijos kultūros centro jaunimo liaudiškų šokių grupė „Ainiai“ (vadovė Regina Matulienė)

Kitų meno krypčių sceninės raiškos atlikėjų (skaitovai, cirko artistai, parodijų atlikėjai ir kt.). kategorijoje –
Josvainių kultūros centro skaitovės Kristina Vilkaitė ir Evita Matyžiūtė (vadovė Renata Kalvaitė)

GALIM 2017 baigiamąjį koncertą vedė VDU studentas, būsimas aktorius Arnis Aleinikovas


Konkurso organizatorė Kėdainių rajono savivaldybė, rengėjas Kėdainių kultūros centras