Kalnaberžės bendruomenės centre, 2013 11 24 - 14:00

Lapkričio 24 d. Kalnaberžėje vyko Kėdainių rajono folkloro ansamblių šventė „Gyva ir neišsenkanti versmė“ – Kėdainių kultūros centro vykdomo projekto „Edukacinė programa „Kėdainių krašto tradicinis folkloras ir jo sklaida“ brandžiausias renginys.

Projektą dalinai finansuoja Lietuvos Respublikos kultūros ministerija. Projekto vadovė, šios šventės sumanytoja ir pagrindinė organizatorė – Kėdainių kultūros centro direktoriaus pavaduotoja kultūrinei veiklai Genovaitė Šaučiūnienė.

Pasak renginį vedusios Kėdainių kultūros centro Kalnaberžės skyriaus vadovės Daivos Staškuvienės, folkloro ansamblių dalyviai ir šventės svečiai ne šiaip sau susirinko į Kalnaberžę. Kalnaberžėje dar gyva šio krašto tarmiška šnekta. Ją palaikyti padeda ir folkloro ansamblio KALNABERŽIAI, gyvuojančio jau per 50 metų, nariai. Jie pirmieji ir žengė į sceną. Po pačių vyriausių – Kėdainių kultūros centro Kalnaberžės skyriaus folkloro ansamblio KALNABERŽIAI (vadovė D. Staškuvienė) – buvo pakviestas pats jauniausias, tik prieš mėnesį suburtas Kėdainių kultūros centro vaikų folkloro ansamblis (vadovė G. Brazinskienė).
Scenoje taip pat pasirodė Kėdainių kultūros centro Surviliškio skyriaus Sirutiškio folkloro ansamblis RADASTA (vadovė V. Kažukauskienė-Urbonavičienė), Kėdainių kultūros centro Tiskūnų skyriaus folkloro ansamblis ŽALASYS (vadovai I. Šalukienė ir K.Valionis), Krakių kultūros centro folkloro ansamblis SIDABRINĖ GIJA (vadovas A. Ruša), Krakių kultūros centro folkloro ansamblis ŽIEDUPĖ (vadovė Jūratė Gudliauskienė), Akademijos kultūros centro folkloro ansamblis SEKLYČIA (vadovė O. Auškalnienė).

Pasirodžiusiems ansambliams Kėdainių kultūros centro direktorė Ona Mikalauskienė įteikė padėkas už dalyvavimą, visiems už smagų ir prasmingą pasibuvimą dėkojo projekto vadovė Genovaitė Šaučiūnienė.

Pasistiprinę tarkuotų bulvių plokštainiu (kugeliu), atsigaivinę melisos arbata, susirinkusieji dar ilgai mokė vieni kitus žaidimų ir ratelių.