, 2013 12 04 - 18:00

Komedija „Traukinys“ – provokuojanti, juokinga, tobulai tikroviška ir unikaliai vienintelė. Juk smagu vieno spektaklio metu pabūti ir ligononėje, ir egzamine, ir televizijos laidoje, ir muitineje, ir restorane ir visa tai atlieka du pripažinti ir žinomi aktoriai Artūras Orlauskas ir Ramūnas Šimukauskas.

Žinoma, bus kalba ir apie moteris, ir apie darbą, apie pinigus, apie automobilius, apie emigraciją… Tačiau daugiausiai bus juoko iki ašarų, iki nukritimo, iki pilvo ir žandikaulių išsinarinimo. Spektaklyje gausu vietų, kur herojai filosofiškai žvelgia į gyvenimą ir visiems primena tikrąsias vertybes. Ir apie tai kalba su neprilygstamu humoru ir ironija, preciziškai pabrėždami gyvenimiškas situacijas, į kurias mes beveik kasdien patenkame. Ir dar. Iš šių miniatiūrų daugelis apie save ir kitus sužino daug naujo…

Komedija „Traukinys“ – tai puiki proga pamatyti vieniems kitus, kaip kas atrodo iš šono, o moterims pagaliau sužinoti, apie ką gi iš tiesų apie jas galvoja jų vyrai!

Iš kitos pusės, tai spektaklis, kuris stebina savo laisvumu ir improvizacija. Tačiau šįkart aktoriai, kuriuos publika puikiai pažįsta iš TV laidų „Dviračio šou“ ar „Komikų klubo“ ar kultinio komedijinio serialo „Kaimynai“  (Artūras Orlauskas ir Ramūnas Šimukauskas), apnuogina ne savo kūną ir sielą, o mūsų gyvenimo aktualijas ir grimasas. Aktorių artumas su spektaklio temomis yra be galo svarbus, todėl itin kruopščiai buvo kuriami personažai, kurie galėtų ne tik vaidinti, bet realiai gyventi tuo, kas vyksta scenoje.

Premjera „Traukinys“ – tai miniatiūrų „vagonai“, vienas po kito įsiveržiantys į žiūrovų sąmonę lyg ir sponatniškai, tačiau šiame spektaklyje tai vyksta taip natūraliai ir organiškai, kad veiksmas įtraukia ir laikas neprailgsta. Aktoriai šį savo kurybinį susivienijimą pavadino „Du plikiai“ ir galbūt tai naujo komikų dueto užuomazga, juolab, kad vienoje scenoje jie darbuojasi jau ne primą kartą.

Prie šio spektaklio pastatymo dirbo tikri savo srities profesionalai. Komedijos režisierius ir scenarijaus autorius – vienas žinomiausių Lietuvos komikų Artūras Orlauskas jau yra išleidęs dvi savo humoro knygas ir nuolat rašo scenarijus įvairioms televizijos laidoms ir renginiams. Jis taip pat daugelio komiškų dainų autorius ir atlikėjas. Garso režisierius Gediminas Rutkauskas