Advento popietė „O kieno dvari, leliumoj“

Renginio pradžia:
2018 gruodžio 02 d.
Renginio vieta:
Kėdainių kultūros centras

Aprašymas

Lapkritis užleido vietą gruodžiui, žemę pradeda dengti sniegas. Šis laikas pasikeitimų atneša ne tik į gamtą, bet ir į sielą. Mat tai – mistiškas metas, Advento mėnuo, kurio ramybė ir susikaupimas veda į didžiąją krikščionių šventę – Kalėdas. Tokį mistišką pirmąjį advento sekmadienį (gruodžio 2 d.) į Kėdainių kultūros centrą rinkosi tie, kuriems smagu pabendrauti, gera pasibūti ir maga sužinoti daugiau.

Advento popietėje „O kieno dvari, leliumoj“ dalyvavę Vilniaus miesto folkloro ansamblio „Labingis“ atlikėjai ne tik dovanojo gražiausias dainas, širdžiai mielą muziką. Su renginio dalyviais buvo dalijamasi žiniomis, kokius burtus reikia naudoti Kūčių naktį ar per Šv. Kalėdas, kokius žaidimus žaisti per didžiąsias metų šventes kartu suėjus.

Karpinių meistrė Albina Mackevičienė pasidalijo savo patirtimi. Edukacijos „Karpinių Kalėdos“ metu renginio žiūrovai tapo aktyviais dalyviais. Karpiniai iš popieriaus – sunkiai įkandamas riešutas neįgudusioms rankoms, tačiau padedant vadovei ir vedant dideliam norui iš popieriaus sukurti tikras lietuviškas puošmenas namams, pasiekta stulbinamų rezultatų.

Ne tik įdomi ir aktyvi programa džiugino renginio žiūrovus. Ir juos, ir organizatorius maloniai nustebino Kėdainių senamiesčio bendruomenė (pirmininkė Kristina Vainauskienė). Į šventę jie atvyko nešini pyragu, įvairiais skanėstais ir karšta koše. Viskas buvo skanu, „gardu – kaip du medu“.

Toks pirmasis advento sekmadienis tapo puikia Kalėdų laukimo pradžia. Pasisėmę žinių ir geros nuotaikos, pajutę dalijimosi malonumą, kėdainiškiai namo iškeliavo nusiteikę pakiliai ir kupini noro savo įspūdžiais kuo greičiau pasidalinti su kitais.