Denis Calleja kūrybinių darbų parodos atidarymas

Renginio pradžia:
2018 birželio 04 d.
Renginio vieta:
Kėdainių kultūros centras

Aprašymas

Denis Calleja, meno terapijos dailininkas iš Maltos, pristatė parodą Kėdainių kultūros centre.

 ,,Kiekvienas turime skirti laiko savo sielai ir tai galėtų būti relaksacija mene. Pabandykite skambant muzikai  paimti popieriaus lapą, spalvotas kreideles, atpalaiduokite mintis nuo konkrečių tikslų ir tiesiog leiskite rankai judėti” – kvietė Denis Calleja, meno terapijos dailininkas iš Maltos.

,,Iš daugybės pasikartojančių detalių sukurti kūriniai šiek tiek primena kompiuterinį fraktalų meną, tačiau kiekvienas elementas čia sukurtas ranka, todėl dviejų vienodų nėra. Pats būdamas kompiuterinių technologijų specialistas, jis niekuomet nekuria paveikslų kompiuteriu, nes nori pajusti tikrą medžiagą, pieštuko ar gelinio rašiklio judėjimą popieriumi”.(Rūta Mikšionienė. Prieiga: https://kultura.lrytas.lt/daile/2016/08/05/news/vaikai-ateje-i-vilniaus-rotuse-padeda-isgyti-sveciui-is-maltos-1188365/) Savo skrupulingų mažyčių darbelių menininkas nepavadina. Jam patinka, kai žiūrovai ne tik patys sugalvoja, kas vaizduojama popieriaus lakšte, bet ir pasikabina jį kaip jiems smagiau – pavertę ant šono ar aukštyn kojomis.

Savo darbų parodą Kėdainių kultūros centre Denis Calleja atidarė neįprastai – jis surengė dailės užsiėmimą Kėdainių įstaigos „Gyvenimo namai sutrikusio intelekto asmenims“ globotiniams, pats pianinu atliko savas relaksacinės muzikos interpretacija. Menininkas įsitikinęs, kad dailė, spalvos ir nuoširdus žmonių domėjimąsis jų kūriniais – itin svarbūs žmonėms, turintiems proto negalią. Būtent su tokiu projektu dailininkas keliauja po Lietuvą, atidarydamas parodas ir rengdamas meno terapijos seansus.

Kėdainiuose projektas pristatytas Kultūros centro direktorės Onos Mikalauskienės iniciatyva, bendradarbiaujant  su Maltos lietuvių bendruomene bei  Lietuvos Generaliniu garbės konsulu Maltoje.

VšĮ „Gyvenimo namai sutrikusio intelekto asmenims“ direktorė  Asta Rekštienė padėkojo už renginį organizatoriams ir projekto rėmėjui „Tomas International“ (vadovas Tomas Mikalauskas).