Etnokultūros stovykla vaikams „Šėriau, šėriau sau žirgelį“

Renginio pradžia:
2020 rugpjūčio 03 d.
Renginio pabaiga:
2020 rugpjūčio 07 d.
Renginio vieta:
Kėdainių kultūros centras
Renginio adresas:
J. Basanavičiaus g. 4, Kėdainiai

Aprašymas

Vaikų vasaros poilsio ir užimtumo programa „Šėriau, šėriau sau žirgelį“ vyko Kėdainių kultūros centre:
Rugpjūčio 3 d. programos veiklų pristatymas; dalyvių susipažinimo pratimai; vokaliniai-instrumentiniai užsiėmimai; dainų apie žirgą mokymasis.
Rugpjūčio 4 d. balso lavinimo ir kvėpavimo pratimai; vokaliniai-instrumentiniai užsiėmimai (kankliavimas, ritmo improvizacijos, dainavimas); tradicinių šokių, dainuojamųjų žaidimų ir ratelių apie žirgą (arklį) mokymasis; juostų rišimas ir pynimas; refleksija.
Rugpjūčio 5 d. balso lavinimo ir kvėpavimo pratimai; vokaliniai-instrumentiniai užsiėmimai; sutartinės žanras; šokamųjų sutartinių mokymasis; edukacinis užsiėmimas „Mano svajonių arkliuko ir laimės pasagėlės lipdymas“ (keramikė Jurgita Grigarienė); refleksija.
Rugpjūčio 6 d. edukacinė išvyka į Utenos žirgyną. Stovyklos dalyviai sužinojo apie žirgų rūšis ir priežiūrą; mokėsi jodinėti. Leliūnų V. Valiušio keramikos muziejuje susipažino su tradicinės taikomosios keramikos dirbiniais.
Rugpjūčio 7 d. folkloro programos „Šėriau šėriau sau žirgelį“ sudarymas, repeticija ir pristatymas baigiamajame renginyje.
Į programos veiklas įtraukti 38 vaikai, kurie įgijo etninių žinių apie lietuvių tradicijas. Dalyviai praplėtė etninio pažinimo ir kūrybiškumo kompetencijų ribas; išmoko liaudies dainų ir dalyvavo folkloro programoje; pagilino ir praplėtė pilietiškumo ir tautiškumo suvokimą.

Projektą finansavo Kėdainių rajono savivaldybės administracija