Kėdainių miesto šventė

Renginio pradžia:
2018 rugsėjo 07 d.
Renginio pabaiga:
2018 rugsėjo 08 d.
Renginio vieta:
Kėdainiuose

Aprašymas

Rugsėjo 7-8 dienomis Kėdainiai šventė 646 –ąjį gimtadienį. Dvi dienas vykusios šventės „Vidury Lietuvos“ metu kėdainiečius ir miesto svečius džiugino įvairių muzikos atlikėjų koncertai, sportinės rungtys ir pramogos, kuriose kiekvienas rado sau tinkamą ir mielą veiklą.

Nuo rugsėjo 3 d. prasidėjo Sporto ir sveikatinimo savaitė „Kėdainiams 646“.

Rugsėjo 7 d. Didžiosios Rinkos aikštės scenoje iškilmingo šventės atidarymo metu buvo pagerbti Kėdainių krašto garbės piliečiai.

Buvo atidengtas Kėdainių ir Telavio (Sakartvelas) miestų draugystei įamžinti skirtas monumentas.

Atidarytas Kultūros istorijos festivalis RADVILIADA 2018, kurio metu susirinkusieji išvydo Kauno valstybinio muzikinio teatro operą „Radvila Perkūnas“.

Knypavos Rinkos aikštėje vyko Ugnies šou.

Rugsėjo 8-oji antroji Kėdainių miesto šventės diena pradėsidėjo su tradicine tautodailininkų, ūkininkų muge.

Pasakų kiemas visus pakvietė į organizuojamą Šeimų pasakų festivalį, kuriame netrūko vaikų ir jaunųjų atlikėjų pasirodymų, buvo kuriamos ir vaidinamos pasakos, savo spektaklius–žaidimus scenoje parodė teatras „Labai teatras“ ir Kauno valstybinis lėlių teatras, o festivalio pabaigoje koncertavo Gediminas Storpirštis.

Viena iš naujienų šių metų šventėje šeštadienio dienos programoje, tai – visus entuziastus subūręs spalvotas, pramoginis bėgimas, kuris prasidės Didžiosios Rinkos aikštėje.

Didžiosios Rinkos aikštėje, skambant grupės „Poliarizuoti stiklai“ dainoms, miestelėnai ir svečiai buvo kviečiami į tradicija tapusias vaišes. Tad alkanų šventėje neliko.

Didžiosios Rinkos aikštės scenoje vyko gyvo garso koncertas, kurio metu skambėjo Beatrich, Egidijaus Sipavičiaus, Monikos Linkytės ir Vido Bareikio dainos, dangų nušvietė šventinis fejerverkas.

Abu vakarus (penktadienį ir šeštadienį) Rotušės kiemelyje vyko diskoteka jaunimui „Silent disco“, kurios metu kiekvienas galėjo klausytis sau patinkančios muzikos, nes vienu metu grojo net keli didžėjai.

Šventės metu įgyvendintas projektas jaunimui „Renkuosi Kėdainius“ kvietė dalyvauti protų mūšyje „Protų kompotas“, orientacinėse varžybose „Renkuosi Kėdainius. Architektūrinis paveldas“. Rugpjūčio 28 d. Kėdainių kultūros centre įvyko pirmasis jaunimo susitikimas su dizainere Diana Kuzmickaite, o rugsėjo 8 dieną Knypavos rinkos aikštėje buvo pristatyta sukurta rūbų kolekcija „Architektūriniai posūkiai“. Jaunimo projektą „Renkuosi Kėdainius“ užbaigė motyvuojantis susitikimas su režisieriumi, aktoriumi, muzikantu ir kompozitoriumi Vidu Bareikiu.