Kėdainių rajono savivaldybės konkurso „Kultūros versmė“ apdovanojimai ir koncertas „Gražiausios operečių arijos“

Renginio pradžia:
2019 balandžio 15 d. 16:00
Renginio vieta:
Kėdainių kultūros centras
Renginio adresas:
Basanavičiaus g. 24, Kėdainiai

Aprašymas

Balandžio 15 d. Kėdainių kultūros centre buvo švenčiama Kultūros diena. Kėdainių krašto bendruomenė klausėsi koncerto „Gražiausios operečių arijos“, koncertavo Kauno valstybinio muzikinio teatro styginių orkestras ir solistai – Marija Arutiunova, Martynas Beinaris, Ingrida Kažemėkaitė, Raimondas Baranauskas, Andrius Apšega.

Renginį vedė Ramūnas Šimukauskas.

Kultūros dienos proga Kėdainių rajono savivaldybė septintą kartą organizavo konkursą „Kultūros versmė“. Šiais metais 5 nominacijoms buvo pateiktos 57 rekomendacijos, pristatančios 49 pretendentus.

Konkurso „Kultūros versmė“ tikslas yra skatinti kultūros srityje dirbančių bei kultūriniame gyvenime dalyvaujančių žmonių iniciatyvas, įvertinti kultūros darbuotojus ir kitus kultūros puoselėtojus, savo veikla padedančius plėtoti rajono kultūrą, už reikšmingą kultūrinę meninę veiklą, kultūrines iniciatyvas, etninės kultūros puoselėjimą bei tradicijų išsaugojimą.

NOMINACIJA  „METŲ PASIEKIMAS“ skiriama už mėgėjų meno kolektyvų pasiekimus, dalyvavimą konkursuose ir aukštus įvertinimus, įvairius apdovanojimus, už išleistus ar sudarytus kultūros, meno ir mokslo leidinius, parengtus ir pristatytus pranešimus konferencijose.

„METŲ PASIEKIMAS“ – iniciatyva „100 akordeono koncertų Lietuvai“ (autorius ir atlikėjas Povilas Neliupšis) – už  organizuotus 100 koncertų, skirtų Lietuvos šimtmečiui. Lietuvos Respublikos Prezidentė  Dalia Grybauskaitė už 2018 metais surengtus 100 akordeono muzikos koncertų savo šaliai Povilą Neliupšį apdovanojo Lietuvos valstybės vėliava.

NOMINACIJA „METŲ ĮVYKIS“ skiriama už surengtą reikšmingą savo turiniu kultūrinį renginį, reprezentuojantį įstaigą ar organizaciją, gyvenamąją vietovę ar rajoną, parengtą ir įgyvendintą novatorišką projektą, pirmą kartą įgyvendintą iniciatyvą.

„METŲ ĮVYKIS“ – akcija „Kėdainiams reikia vargonų“ (idėjos autorius Robertas Lamsodis, organizatoriai Kėdainių krašto muziejus ir Kėdainių muzikos mokykla) – už organizuotą iniciatyvą „Kėdainiams reikia vargonų“, kuri suvienijo visą Kėdainių bendruomenę bendram tikslui – padovanoti miestui vargonus.

 

NOMINACIJA „METŲ KULTŪROS DARBUOTOJAS“ skiriama asmeniui už aktyvų dalyvavimą kultūros įstaigos, nevyriausybinės organizacijos veikloje, aktyvų bendruomenės narių skatinimą ir įtraukimą dalyvauti kultūrinėje veikloje, už viešą veiklą pristatančią kultūros įstaigą ar nevyriausybinę organizaciją.

„METŲ KULTŪROS DARBUOTOJAS“ – Asta Fedaravičiūtė-Jasiūnė, VšĮ Janinos Monkutės-Marks muziejaus-galerijos kuratorė – už muziejuje organizuotas 6 parodas, 4 kultūrinius edukacinius renginius. Organizavo garsias tarptautines parodas iš Azijos, Europos, JAV, dalyvavo parodose Čekijoje, Baltarusijoje, Lenkijoje ir Japonijoje.

NOMINACIJA „METŲ TRADICIJŲ PUOSELĖTOJAS“ skiriama už etninės kultūros, dainų švenčių, mėgėjų meno bei kitų tradicijų puoselėjimą.

„METŲ TRADICIJŲ PUOSELĖTOJAS“ – muzikinis klubas „Auštarietis“, vadovė Aušra Giedrienė – už etninės kultūros, tradicijų ir papročių puoselėjimą Kėdainių rajone. 2018 m. klubas surengė 35 koncertus rajone ir Lietuvoje, dalyvavo Kėdainių rajono dainų ir šokių šventėje, Lietuvos šimtmečio dainų šventės „Vardan tos…“ dainų dienos „Vienybė težydi“ ir folkloro dienos „Didžių žmonių žemė“ koncertuose.

NOMINACIJA „UŽ VISO GYVENIMO NUOPELNUS“ skiriama asmeniui už aktyvų ir ilgalaikį dalyvavimą kultūriniame gyvenime, už sukurtus reikšmingus kūrinius, už aukštus įvertinimus ir apdovanojimus.

„UŽ VISO GYVENIMO NUOPELNUS“ – Antanas Mikalauskas, Kėdainių krašto kultūros premijos laureatas, Kėdainių kultūros centro liaudiškos muzikos kapelos „Vilainiai“ įkūrėjas ir vadovas – už aktyvų ir ilgametį dalyvavimą kultūriniame gyvenime, už respublikinės liaudiškos muzikos kapelų šventės „Čiulba lakštingėlė“ rengimą (nuo 2000 m.) ir už sukurtus kūrinius, kurie praturtino daugelio Lietuvos liaudiškų muzikos kapelų ir ansamblių repertuarą.

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos ir Kėdainių kultūros centro informacija