Kėdainių rajono savivaldybės konkurso „Kultūros versmė“ apdovanojimai ir koncertinė programa „Kultūra džiazo ritmu“

Renginio pradžia:
2018 balandžio 13 d.
Renginio vieta:
Kėdainių kultūros centras
Renginio adresas:
Basanavičiaus g. 24, Kėdainiai

Aprašymas

2006 m. liepos 19 d. Lietuvos Respublikos Seimas priėmė įstatymą, kuriuo balandžio 15 d. paskelbta Kultūros diena. Tarptautinio Taikos vėliavos komiteto prie Jungtinių Tautų prezidentė dr. Alisija Rodriges-Fernandes (Alicija Rodriguez-FernandezTarptautinio Taikos vėliavos komiteto vardu 2015 metų rugsėjo 10 dieną Lietuvos Respublikos Seimui įteikė Taikos vėliavą ir paskelbė Lietuvą Taikos Respublika. Šiuo apdovanojimu Lietuva, pirmoji valstybė pasaulyje, buvo pagerbta įvertinus nuoseklų taikos per kultūrą siekimą, Pasaulinės kultūros dienos įteisinimą įstatymu, kasmetį Taikos vėliavos iškėlimą, Taikos miestų, miestelių, mokyklų skelbimą ir kitas taiką puoselėjančias iniciatyvas.

Balandžio 13 d. Kėdainių kultūros centre buvo švenčiama Kultūros diena, koncertavo
VERONIKA CHICHI QUARTET – tarptautinis projektas,
Veronika ChiChi – vokalas
Dmitrij Golovanov – fortepijono virtuozas
Reinis Ozolins – kontrabosas, Latvija
Augustas Baronas – mušamieji,

šoko SWING DAIVA Lindy-hop grupė (vad. Daiva Valiulytė).

Renginį vedė Vytautas Rumšas jaunesnysis.

Pasitikdama Kultūros dieną Kėdainių rajono savivaldybė šeštą kartą organizavo apdovanojimų konkursą „Kultūros versmė“ . Pretendentus 5 nominacijoms siūlė rajono kultūros įstaigos bei nevyriausybinės organizacijos. Šiemet konkursui buvo pateikta 37 rekomendacijos pristatančios 36 nominantus (pretendentus).
Konkurso „Kultūros versmė“ tikslas yra skatinti kultūros srityje dirbančių bei kultūriniame gyvenime dalyvaujančių žmonių iniciatyvas, įvertinti kultūros darbuotojus ir kitus kultūros puoselėtojus, savo veikla padedančius plėtoti rajono kultūrą, už reikšmingą kultūrinę meninę veiklą, kultūrines iniciatyvas, etninės kultūros puoselėjimą bei tradicijų išsaugojimą.

Kėdainių rajono savivaldybės konkursas „Kultūros versmė“

„Metų pasiekimas“ skiriama už mėgėjų meno kolektyvų pasiekimus, dalyvavimą konkursuose ir aukštus įvertinimus, įvairius apdovanojimus, už išleistus ar sudarytus kultūros, meno ir mokslo leidinius, parengtus ir pristatytus pranešimus konferencijose.

 „Metų pasiekimas“ – Etninės kultūros Krakių seniūnijoje puoselėtojas Krakių kultūros centras – už 2017 metais Etninės kultūros globos tarybos organizuotame „Geriausiai tradicijas puoselėjusios Aukštaitijos etnografinio regiono seniūnijos“ konkurse laimėtą I vietą.

Į šia nominaciją pretendavo:

 Kėdainių krašto muziejaus Tradicinių amatų centras Arnetų namas (centro vadovė Regina Lukminienė) – už Lietuvos Respublikos Žemės ūkio ministerijos įvertinimą „2017 m. sėkmingiausiai dirbantis tradicinių amatų centras Lietuvoje“.
Vaikų popchorai „Perliukai“ ir „Skambantis perliukas“ bei vokalinis duetas „GreDa“ (vadovė Daiva Makutienė) – už dalyvavimą tarptautiniuose konkursuose ir festivaliuose. 2017 m. kolektyvai tapo respublikinių ir tarptautinių konkursų, muzikos festivalių, vykusių Lietuvoje, Ispanijoje, Bulgarijoje, Latvijoje, prizinių vietų nugalėtojais, vokalinis duetas „GreDa“ – televizijos projekto „X faktorius“ finalininkas.
Audronė Rudienė, Kėdainių „Ryto“ progimnazijos dailės mokytoja – už aktyvią, dalykišką, kūrybišką veiklą. 2017 m. organizavo progimnazijos dailės olimpiadą, dalyvavo organizuojant meno šventę „Ryto miestas“, užsienio kalbų šventę, apipavidalino progimnazijos erdves švenčių ir renginių metu. Mokytojos paskatinti mokiniai rengė autorines parodas, dalyvavo olimpiadose bei konkursuose. Mokytojos paruošti mokiniai tapo nacionalinio konkurso „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ laureatais. Audronė Rudienė dalyvavo mokytojų kūrybinių darbų parodose.
Truskavos kultūros centro pagyvenusiųjų šokių kolektyvas „Vermena“ (vadovė Dainora Venslovienė) – už dalyvavimą XI Lietuvos suaugusiųjų liaudiškų šokių kolektyvų konkurse „Pora už poros“ ir nacionaliniame ture laimėtą pirmąją vietą ir I laipsnio diplomą.
Akademijos kultūros centro jaunimo liaudiškų šokių grupė „Ainiai“ ir merginų liaudiškų šokių grupė „Austėja“ (vadovė Regina Matulienė) – už dalyvavimą XI Lietuvos suaugusiųjų liaudiškų šokių kolektyvų konkurse „Pora už poros“. „Ainiai“ pelnė II-ąją vietą, „Austėja“ – III vietą.

„Metų įvykis“  skiriama už surengtą reikšmingą savo turiniu kultūrinį renginį, reprezentuojantį įstaigą ar organizaciją, gyvenamąją vietovę (seniūniją) ar rajoną, parengtą ir įgyvendintą novatorišką projektą, pirmą kartą įgyvendintą iniciatyvą.

„Metų įvykis“ – „Banguojantis koncertas „Stepo sala“ (organizatoriai asociacijos „Sveiki Kėdainiai“ nariai:  Justina Kočetova, Lina Šlamienė ir Jonas Stankevičius) – už 2017 m. liepos 8 d. Akademijos tvenkinyje ir jo pakrantėse įvykusio originalaus muzikos renginio organizavimą. Organizatoriai planuoja, kad ateityje ši iniciatyva peraugs į muzikos ant vandens festivalį Vidurio Lietuvoje. Renginys vyko mažytėje tvenkinio saloje, o klausytojai buvo kviečiami klausytis muzikos ant vandens valtyse, baidarėse ar krante. Šis novatoriškas renginys 2017 metais vyko pirmą kartą ir jame dalyvavo ne tik Akademijos ar Vainotiškių gyventojai, bet ir atvykę iš Kėdainių, Šiaulių, Klaipėdos, Kauno bei Raseinių.

Į šia nominaciją pretendavo:

Europos Sąjungos programos „Europa piliečiams“ projektas „Praeitis bendrai ateičiai“ (vykdytojas Kėdainių krašto muziejus) – už sėkmingai įvykdytą projektą, kurio metu trijų šalių jaunimas dalyvavo susitikimuose, kultūrinėse ir edukacinėse veiklose, rinko istorinę medžiagą apie 1940-1953 m. sovietų ir nacių okupacijas, parengė bendrą parodą. Įgyvendinant projektą Kėdainių mieste buvo pastatyti du viešojo meno objektai: Holokausto metu nužudytiems Europos žydams ir nacių susprogdintam grafo Eduardo Totlebeno dvaro rūmams atminti.
Renginys „Radviliada Caiodunensis“ (organizatorius Kėdainių krašto muziejus) – už bendrą Kėdainių krašto muziejaus, Kėdainių muzikos mokyklos Styginių orkestro, Kėdainių šviesiosios gimnazijos Senojo šokio studijos, Kėdainių kultūros centro Vaikų ir jaunimo teatro studijos „Polėkis“, Biržų Vlado Jakubėno muzikos mokyklos koncertą, vykusį festivalio „Radviliada–2017“ metu Kėdainiuose ir Biržuose.
Medžio skulptūrų pleneras (iniciatorius ir organizatorius Audrius Vasiliauskas, Kėdainių „Ryto“ progimnazijos technologijų mokytojas, tautodailininkas) – už iniciatyvą atgaivinti Gegučių parką. Audrius Vasiliauskas parengė parko sutvarkymo projektą, organizavo skulptūrų plenerą, kurio metu restauruotos ir sukurtos naujos parko skulptūros. 2017 m. rudenį ši iniciatyva tapo realybe – Gegučių parkas vėl graži, miestiečius viliojanti vieta – sutvarkytos skulptūros, parkas išvalytas, įrengtas apšvietimas.
Josvainių miestelio šventė – už Josvainių kultūros centro, Josvainių seniūnijos bei Josvainių bendruomenės centro organizuotą renginį, skatinantį bendruomeniškumą bei pilietiškumą, puoselėjantį etninę kultūrą bei vienijantį visas seniūnijos bendruomenines organizacijas, gyventojus bendroms veikloms, įprasminant pagarbą ir meilę savajam kraštui ir kraštiečiams.
Truskavos miestelio šventė (organizatorius Truskavos kultūros centras) – už 2017 metais organizuotą Truskavos miestelio šventę, kurios metu buvo paminėtos „Vermenos” ir Truskavos žemės ūkio bendrovių 25 metų veiklos sukaktys. Šventėje pagerbti žemės ūkio bendrovių geriausieji darbuotojai. Koncertavo Truskavos kultūros centro mėgėjų meno kolektyvai bei profesionalūs atlikėjai.
 Šiuolaikinio šokio vakaras „Mes turim viską“ (organizatorė choreografė Rita Rudokaitė-Stanišauskienė) – už 2017 m. surengtą autorinį kūrybos vakarą „Mes turim viską“, kuriame dalyvavo Ritos Rudokaitės-Stanišauskienės vadovaujami šiuolaikinio šokio kolektyvai „XXM“, „Step by step“, „Artišokas“. Šie kolektyvai ne kartą tapo vaikų ir jaunimo šiuolaikinių šokių konkurso  „Norim kilt “ laureatais ir prizininkais, kitų respublikinių ir tarptautinių festivalių  nominantais ir prizininkais.
Renginių ciklas „Kėdainių kultūros centrui – 70“ (organizatorius Kėdainių kultūros centras) – už   renginių ciklo „Kėdainių kultūros centrui – 70“ organizavimą.  2017 metais vyko sakralinės muzikos ansamblio „Giesmė“ kūrybinės veiklos 25-mečio, tremtinių ir politinių kalinių choro „Diemedis“ kūrybinės veiklos 20-mečio, kamerinio choro „Ave Musica“ kūrybinės veiklos 20-mečio šventės, vaikų ir jaunimo teatro studijos „Polėkis“ spektaklio „Laimingasis Princas“ premjera, I respublikinis vaikų ir jaunimo muzikos festivalis „Skambantys perliukai“, tradicinio ir modernaus folkloro festivalis „Į Vidurio Lietuvą susiėję“ – penkių Lietuvos regionų tautinių kostiumų pristatymas ir penkių Lietuvos regionų folkloro ansamblių koncertas.
Dainuojamosios poezijos festivalis „Ant Nevėžio kranto“ (organizatorė Laima Žilytė, Kėdainių rajono savivaldybės Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos Skaitytojų skyriaus bibliotekininkė) – už pirmą kartą Kėdainiuose organizuotą dainuojamosios poezijos festivalį. Bibliotekos kiemelyje  savo pasirodymus surengė dainuojamosios poezijos atlikėjai iš Kėdainių, Vilniaus, Jonavos, Jurbarko, Šakių. Kėdainių Evangelikų reformatų bažnyčioje koncertavo žinomi šalies atlikėjai: Domantas Razauskas ir Saulius Petreikis, Neda Malūnavičiūtė ir Olegas Ditkovskis, Vytautas V. Lansbergis. Festivalis baigėsi naktiniais poezijos skaitymais, kuriuose dalyvavo Jonavos ir Kėdainių poetai.

„Metų kultūros darbuotojas“  skiriama asmeniui už aktyvų dalyvavimą kultūros įstaigos, nevyriausybinės organizacijos veikloje, aktyvų bendruomenės narių skatinimą ir įtraukimą dalyvauti kultūrinėje veikloje, už viešą veiklą pristatančią kultūros įstaigą ar nevyriausybinę organizaciją.

„Metų kultūros darbuotojas“ – Jekaterina Karmelavičienė, Kėdainių rajono savivaldybės Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos Surviliškio filialo bibliotekininkė – už siekį, kad biblioteka būtų ne tik knygų išdavimo įstaiga, bet ir vietos gyventojų kultūrinio ir estetinio lavinimo, asmens kultūrinės raiškos, įvairių meninių gebėjimų, kultūrinio akiračio formuotoja ir palaikytoja. 2017 metais Jekaterina Karmelavičienė surengė net 11 renginių vaikams ir jaunimui –organizuotas renginys „Esu keistas rašytojas, rašau tik vaikams“, „Išlaisvink žmogų ir jis pradės kurti“, „Biblioteka ˗ tai tu ir aš“, Motinos dienai skirtas renginys „Būk šviesi kaip saulė“, tarptautinei jaunimo dienai skirtas renginys „Knygos ˗ minties laivai“, kino filmų vakaras „Naktis bibliotekoje“ ir daugelis kitų renginių.

Į šia nominaciją pretendavo:

Audronė Pečiulytė, Kėdainių krašto muziejaus Daugiakultūrio centro vadovė – už 2017 m. parengtą ir įvykdą Kėdainių rajono savivaldybės finansuotą projektą „Reformacijos istorija vidurio Lietuvoje“. Projekto metu organizuota konferencija, sudarytas ir išleistas leidinys su konferencijos pranešimais, parengta nauja edukacinė programa-ekskursija ,,Reformacijos istorijos pėdsakais vidurio Lietuvoje“. Audronė Pečiulytė aktyviai dalyvavo ES programos „Europa piliečiams“ projekto „Praeitis bendrai ateičiai“ veiklose.
Daiva Makutienė, Kėdainių kultūros centro Nociūnų skyriaus vadovė, mėgėjų meno kolektyvų vadovė – už renginių organizavimą vaikams ir suaugusiems Nociūnų kaime, sėkmingą vadovavimą popchorams „Sapnas“, „Perliukai“, „Skambantis perliukas“, vokaliniam duetui „GreDa“. Su kolektyvais garsino ir tebegarsina Kėdainių kraštą Lietuvoje ir už jos ribų.  Kolektyvai – įvairių tarptautinių ir respublikinių konkursų laureatai. D. Makutienė aktyvi Nociūnų kaimo bendruomenės narė. 2017 m. organizavo respublikinį vaikų popchorų festivalį „Skambantys perliukai“, vasaros stovyklą vaikams, Nociūnų bendruomenės šventę ir kt. padėjo organizuoti renginius Beinaičių bendruomenei.
 Inga Mikusievičienė, Josvainių kultūros centro kultūrinių renginių organizatorė, kūrybos būrelio „Vakarinė menų studija“ vadovė – už  aktyvų ir nuoširdų darbą kultūros centre, įvairaus amžiaus žmonių būrimą bendrai kūrybinei veiklai, bendruomenei teikiamą bendravimo džiaugsmą, įsimintinus įspūdžius ir jaukius kūrybos vakarus bei nuoširdų dalijimąsi gerąja patirtimi.
Asta Fedaravičiūtė-Jasiūnė, VšĮ Janinos Monkutės-Marks muziejaus kuratorė – už parodų, įvairių kultūrinių renginių organizavimą Kėdainiuose. Asta Fedaravičiūtė-Jasiūnė 2017 m. muziejuje surengė 15 parodų, 9 renginius, koordinavo tarptautinių parodų organizavimą. Surengė Tarptautinę Europos muziejų naktį, meninio stiklo parodą, parengė muziejaus veiklų vizualizaciją, organizavo kūrybinę vasaros stovyklą „Kūrybos laisvė“. Skatina Kėdainių rajono jaunimo savanorišką veiklą.
Nijolė Vidžiūtė, Truskavos kultūros centro merginų liaudiškų šokių grupės „Vermenėlė“ vadovė – už nuoširdų darbą ir vadovavimą merginų liaudiškų šokių kolektyvui „Vermenėlė“. Jos iniciatyva suorganizuota nemažai koncertų išvykose. Šokių kolektyvas dalyvauja jaunimo renginiuose, konkursuose ir festivaliuose, organizuoja šokių šventes ir edukacinius renginius. 2017 m. surengė „Vermenėlės“ veiklos 10 metų jubiliejaus šventę, edukacinį renginį, skirtą tautinio kostiumo metams. Tai energinga, reikli, nuoširdi, profesionali darbuotoja ir savo srities žinovė.
 Almonė Šilkaitytė, Krakių kultūros centro Pajieslio kultūrinių renginių organizatorė – už kultūrinių renginių organizavimą Pajieslio kaime. Almonė Šilkaitytė sugeba pritraukti į kultūrinius renginius ne tik vyresnio amžiaus žmones, bet ir jaunimą. Pajieslyje organizuojama veikla orientuota į savo krašto tradicijų ir istorinio paveldo išsaugojimą. 2017 metais vyko visas renginių ciklas skirtas Pajieslio kaimo 160-mečiui. Daugiafunkciniame centre pradėtos rengti įvairios parodos, edukaciniai užsiėmimai, suorganizuota visa eilė edukacinių išvykų kaimo gyventojams.
Renata Kalvaitė, Josvainių kultūros centro direktorė, režisierė – už 2017 m. surengtą reikšmingą savo turiniu kultūrinį renginį „Valstybės dienos ir Josvainių miestelio gimtadienio šventę“, kuri reprezentavo Josvainių seniūniją. Į šventę, jos organizavimą įtraukė daug Josvainių seniūnijos organizacijų, menininkų, bendruomenininkų. Vyko piešinių paroda, fotografijų paroda, įgyvendintas projektas „Šieneli kelkis“, dainų ir šokių ansamblio „Lietuva“ koncertas, Tautiškos giesmės giedojimas.
Dalia Railienė, Šėtos kultūros centro Pagirių skyriaus vadovė, kultūrinių renginių organizatorė – už kultūrinių renginių organizavimą Pagiriuose, rūpinimąsi vaikų ir jaunimo užimtumu ir vadovavimą Atvirajai jaunimo erdvei. Dalia Railienė puoselėja savo krašto tradicijas, organizuoja įvairaus pobūdžio renginius, parodas, mielai bendrauja su lankytojais ir Pagirių miestelio gyventojais. Dalia yra meno studijos „Apie viską ir iš visko“ vadovė ir sumanytoja, veda įvairius edukacinius užsiėmimus, skatina Pagirių miestelio žmonių kūrybiškumą.
Daiva Urbonienė, Kėdainių kultūros centro režisierė – už 2017 m. organizuotus ir režisuotus  30 renginių: Kėdainių kultūros centro padėkos vakarą, šventinį koncertą „Užaugs vėl ąžuolai“, šventę „Ačiū, kad šalia esi“, Kultūros dienai skirtą renginį, 20-ąją Agurkų šventę, šventinį koncertą, skirtą Tarptautinei pagyvenusių žmonių dienai, Kėdainių rajono savivaldybės jaunųjų talentų konkurso „Galim 2017“ baigiamąjį koncertą, vakarą „Muzikos ir magijos šou“ ir kitus. Daiva Urbonienė parengė ir įvykdė projektą  „Pažink ir atrask piliakalnius su šeima“, kurio metu organizuotos 3 edukacinės išvykos dviračiais. Išvykų dalyviai susipažino su Šėtos, Surviliškio ir Krakių seniūnijų piliakalniais, Kėdainių krašto kultūriniu ir kulinariniu paveldu.

„Metų tradicijų puoselėtojas“ skiriama asmeniui už aktyvų dalyvavimą kultūros įstaigos, nevyriausybinės organizacijos veikloje, aktyvų bendruomenės narių skatinimą ir įtraukimą dalyvauti kultūrinėje veikloje, už viešą veiklą pristatančią kultūros įstaigą ar nevyriausybinę organizaciją.

„Metų tradicijų puoselėtojas“  – Erika Usevičiūtė, Krakių kultūros centro meno vadovė – už teatro tradicijų puoselėjimą ir vadovavimą Krakių kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro studijai. Erika Usevičiūtė didelį dėmesį skiria vaikų ir jaunimo meniniam užimtumui, kūrybiškos asmenybės ugdymui. 2017 m. Krakių kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro studija tapo vaikų ir jaunimo teatrų apžiūros˗šventės „Šimtakojis“ rajoninio turo nugalėtoja. 2017 m. pastatė ir žiūrovams pristatė tris spektaklius. Teatro studija tapo ir Lietuvos šimtmečio dainų šventės „Vardan tos…“ dalyve.

Į šia nominaciją pretendavo:

1863 m. sukilimo muziejus Paberžėje (muziejaus vadovė Alina Galvanauskienė) – už 1863 m. sukilimo ir vieno iš jo vadovų kunigo Antano Mackevičiaus bei kapucinų vienuolio, kunigo Tėvo Stanislovo tradicijų ir dvasios saugojimą. Muziejus rengia ekspozicijas, parodas, edukacinius užsiėmimus, ekskursijas, įvairius renginius buvusiame barono S. Šilingo dvare ir Paberžės bažnyčios sakralinių pastatų komplekse.
Nijolė Vidžiūtė, Truskavos kultūros centro merginų liaudiškų šokių grupės „Vermenėlė“ vadovė – už nuoširdų darbą ir vadovavimą merginų liaudiškų šokių kolektyvui „Vermenėlė“. Jos iniciatyva suorganizuota nemažai koncertų išvykose. Kultūros centro merginų šokių kolektyvas dalyvauja jaunimo renginiuose, konkursuose ir festivaliuose, organizuoja šokių šventes ir edukacinius renginius. 2017 m. surengė „Vermenėlės“ veiklos 10 metų jubiliejaus šventę, edukacinį renginį, skirtą tautinio kostiumo metams. Tai energinga, reikli, nuoširdi, profesionali darbuotoja ir savo srities žinovė.
Genė Regina Dzikienė, Josvainių kultūros centro mėgėjų meno kolektyvo vadovė – už aktyvų lietuvių liaudies šokių populiarinimą ir nepailstamą darbą su jaunimo ir vyresnio amžiaus žmonių šokių kolektyvais, etninės kultūros tradicijų puoselėjimą, ruošiant įvairias ratelių ir žaidimų programas vaikams, smagias vakarones senjorams.
Rita Mockienė – už Pagirių miestelio etnokultūrinio gyvenimo atgaivinimą. Rita Mockienė organizuoja renginius, subūrė šokių kolektyvą „Duja“, aktyviai dalyvauja bendruomeninėje veikloje. Daug prisidėjo prie Pagirių miestelio varpinės ekspozicijos kūrimo, Pagiriams reikšmingų istorinių datų įamžinimo, sukūrė miestelio himną, rūpinasi Pagirių Adomo Jakšto muziejumi – renka ir papildo jį istorine medžiaga, padeda organizuoti miestelio šventes, kitus renginius.
Nijolė Dilkienė, Kėdainių kultūros centro Surviliškio skyriaus vadovė – už tradicinį Velykinį laistymą Užupės kaime; tradicinę (15-ąją) regioninę folkloro, liaudiškos muzikos ir amatų šventę „Po vasaros dangum“ ant Bakainių piliakalnio.
Vijolė Juknienė, Akademijos kultūros centro Gudžiūnų skyriaus vadovė – už etninės kultūros puoselėjimą – tradicinės šventės „Sekminės Paberžėje“ organizavimą. 2017 m. šventėje dalyvavo folkloro ansambliai iš Kėdainių rajono ir Panevėžio miesto. Siūlo Akademijos kultūros centras.
Onutė ir Stasys Nargėlos, Dotnuvos miestelio gyventojai – už daugiau kaip prieš 15 metų įkurtą privatų muziejų „Gorčius“. Šiuo metu eksponuojama daugiau kaip 1000 smulkių eksponatų: senoviniai pinigai, knygos, buities rakandai, indai, seni namų apyvokos reikmenys, papuošalai.

„Už viso gyvenimo nuopelnus kultūrai“ skiriama asmeniui už aktyvų ir ilgalaikį dalyvavimą kultūriniame gyvenime, už sukurtus reikšmingus kūrinius, už aukštus įvertinimus ir apdovanojimus.

„Už viso gyvenimo nuopelnus kultūrai“ – Silvinija Ona Žemaitienė – už aktyvią ir ilgametę kultūrinę veiklą Akademijos miestelyje. Silvinija Ona Žemaitienė nuo 1969 m. dirbo Akademijos kultūros centro direktore. Per 48 darbo metus surengta tūkstančiai renginių. S. Žemaitienė rengė meno parodas kultūros centre, ruošė scenarijus įvairioms reikšmingoms valstybės ir miestelio datoms paminėti. Šiuo metu Silvinija aktyviai dalyvauja asociacijos „Akademijos bendruomenė“ veikloje, rengia bendruomenės narių išvykas į teatrus, kitus renginius.

Į šia nominaciją pretendavo:

Vytolis Laumakys, Kėdainių krašto  garbės pilietis, Kėdainių krašto kultūros premijos laureatas, Kėdainių kino studijos „Mėgėjas“ įkūrėjas ir vadovas – už  aktyvų ir ilgametį dalyvavimą rajono kultūriniame gyvenime, kūrybinę veiklą.
Jonas Zenonas Bernadišius, Kėdainių krašto kultūros premijos laureatas, pedagogas, Kėdainių kultūros centro sakralinės muzikos ansamblio „Giesmė“ įkūrėjas – už aktyvų ir ilgametį dalyvavimą rajono kultūriniame gyvenime, kūrybinę veiklą. Jonas Zenonas Bernadišius daugiau nei 50 metų dirba Kėdainiuose. J. Z. Bernadišius buvo muzikos ir dainavimo mokytojas, vaikų ir vyresniųjų klasių moksleivių chorų bei vokalinių ansamblių vadovas. Dirbo Kėdainių muzikos mokykloje, vargonavo Kėdainių Šv. Juozapo bažnyčioje. 1992 m. subūrė sakralinės muzikos ansamblį „Giesmė“, kuris 2017 metais šventė savo kūrybinės veiklos 25-metį. Sakralinės muzikos ansamblio „Giesmė“ atliekami kūriniai skambėjo ne tik Kėdainiuose ar Lietuvoje, bet ir tarptautiniame sakralinės muzikos festivalyje Maltoje – Birkirkaroje, Šv. Elenos bazilikoje.

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos ir Kėdainių kultūros centro informacija