Muzikali tragikomedija „DAR VIENAS DŽOKERIS“ PERKELIAMAS!

Renginio pradžia:
2020 kovo 18 d. 18:00
Bilieto kaina:
12, 14, 16 Eur
Renginio vieta:
Kėdainių kultūros centras
Renginio adresas:
Basanavičiaus g. 24, Kėdainiai

Aprašymas

Spektaklis perkeliamas į kitą datą, kuri bus paskelbta iki balandžio 1 d. Bilietai galios!

Amžiaus cenzas – N-16

Šį pavasarį „Žiūrovų teatro“ kūrybinė komanda Lietuvos žiūrovams ruošia ypatingą staigmeną ir pristato subtilią, filosofišką, aktualią, įtaigią, vietomis labai drąsią ir nevengiančią juodo humoro – muzikalią tragikomediją „Dar Vienas Džokeris“.

„Dar Vieną Džokerį“ sulipdė aktoriaus Šarūno Banevičiaus ir muzikanto Kęstučio Vaitkevičiaus duetas. Jiems taip pat talkins atlikėja Petunija. Tai kiek neįprastas monospektaklis su gyvai atliekamos subtilios elektroninės muzikos prieskoniu. Muzika čia atlieka itin svarbų vaidmenį, kadangi ji nėra tiesiog spektaklio fonas, ji tampa pilnaverčiu istorijos pasakotoju. Tarp itin sudėtingų temų ir eilučių nebus paslėptų sudėtingų metaforų, tarp eilučių bus muzika.

Kiekviena Džokerio personažo interpretacija sulaukia didelio žiūrovų dėmesio, o jį suvaidinę aktoriai – šlovės.
Tačiau nenaudėliai komiksų kūrėjai nekaltą klouną, nešantį gėrį ir juoką, pavertė blogio ir chaoso simboliu, blogiuku. Džokerio personažas pradėjo simbolizuoti žmogaus vidinę būseną. Po linksmo, sėkmingo ir gražaus žmogaus kauke, kažkur giliai viduje slepiasi chaosas ir vienatvė.

Šiame spektaklyje Džokeris bus ne personažas, o greičiau būsena, kuomet nebesusitvarkai su vidiniu ir išoriniu chaosu, kuomet nebesusikalbi nei su savimi, nei su išoriniu pasauliu, kai jautiesi tarsi būtum likęs vienas žmogus tarp klounų, arba vienas klounas tarp žmonių.

Spektaklyje tokios nejaukios temos, kaip savižudybė, priklausomybė, psichikos sutrikimai ir kitos dvasinės ligos iš Džokerio lūpų suskamba kitaip, ligos įgauna netikėtų spalvų ir išradingų pamąstymų.

Tai istorija apie kiek senamadišką klouną, kuris nekenčia savo darbo, kaip ir kitų gyvenimo sudedamųjų dalių, turi polinkį į depresiją. Šiuo metu jis išgyvena krizę, gal amžiaus, gal dar kokią kitą. Klouno gyvenimas ima griūti kaip kortų namelis: jis praranda mylimą žmogų, nemylimą darbą, namus ir bet kokį ryšį su išoriniu pasauliu. Visą laiką į gyvenimą žiūrėjęs kaip į neatsakingą žaidimą, galiausiai pasiekia tokią ribą, kai neišvengiamai reikia priimti sprendimą – tęsti žaidimą ir toliau tikėtis, kad pagaliau iškris tavo korta, ar vis gi pripažinti pralaimėjimą? Bandyti kažką keisti ar toliau laukti kol savaime viskas pasikeis? Gal jau laikas nusivalyti linksmuolio ar aukos grimą, pagaliau nusiplėšti Džokerio kaukę ir pasižiūrėti kas gi po ja slypi iš tikrųjų?

Kaip nepasimesti tarp daugybės laimės receptų, įvairių koučerių, šamanų, motyvatorių ir kitų sėkmės žinovų? Kaip atskirti kas yra tikra, o kas tik saugi kaukė ar reklama?