Spektaklis vaikams „Žiogas Zigmas Žalgirio mūšyje“

Renginio pradžia:
2020 kovo 19 d. 11:00
Bilieto kaina:
4 Eur, galima pirkti su Kultūros pasu, kaina – 5 Eur
Trukmė:
50 min.
Renginio vieta:
Kėdainių kultūros centras
Renginio adresas:
Basanavičiaus g. 24, Kėdainiai

Anonsas

Aprašymas

Bilietus galite įsigyti Kėdainių kultūros centro kasoje. Pirmadieniais–ketvirtadieniais nuo 12 iki 18 val., penktadieniais – nuo 12 iki 17 val., dvi valandas prieš kiekvieną mokamą renginį.
Kasos tel.: (8 347) 52 978, 8 615 43 296

Autorė ir režisierė: Agnė Sunklodaitė
Dailininkė: Giedrė Brazytė
Kompozitorius: Deividas Gnedinas
Vaizdo projekcijų autorius: Džiugas Katinas
Vaidina: Mindaugas Ancevičius, Mindaugas Černiauskas, Laima Strazdauskienė, Indrė Taločkaitė, Andrius Žiurauskas

Rekomenduojama nuo 5 m.

Kauno valstybinio lėlių teatro spektaklis pagal L. Jakimavičiaus pasaką „Žiogas Zigmas  Žalgirio mūšyje“ skirtas vaikams nuo 5 metų. Siužetinis kūrinio pagrindas – istorija apie Žiogą Zigmą, kurio dėka didysis kunigaikštis Vytautas laimėjo Žalgirio mūšį. Netikėtoje ir linksmoje istorijoje pasakojama, kaip svarbiame mūšyje kartu su ištikima milijonine Lietuvos žiogų kariuomene kovėsi ir karvedys žiogas Zigmas. Istoriškai pagrįsti faktai,  perpinti vaikiškos fantazijos motyvais, iš esmės neiškraipo istorinės tiesos, bet atlieka edukacinę funkciją. Svarbus Lietuvos istorijos įvykis pateiktas vaikams suprantamu būdu – žaismingai, pasitelkiant pasakinius motyvus bei įtaigią muziką, o taip pat derinant renesansinio teatro principus su šiuolaikinėmis teatrinės išraiškos priemonėmis. Teatro „virtuvė“ spektaklio metu yra  atvira žiūrovui – personažai, veiksmo vieta, garsai kuriami auditorijos akivaizdoje ir jai dalyvaujant. Vaikai gali stebėti, kokiomis priemonėmis scenoje kuriami gamtos reiškinių (pvz.: griaustinio, vėjo, lietaus), aplinkos garsai, muzika, kaip paprasčiausi buities rakandai tampa istorijos veikėjais.

Spektaklio kūrėjai siekia supažindinti  mažąjį žiūrovą su magišku teatro pasauliu, lavinti jo vaizduotę ir leidžia  pačiam pasijusti kūrėju.

Spektaklis „Žiogas Zigmas  Žalgirio mūšyje“ – tai puiki edukacinė kelionė ne tik Lietuvos istorijos puslapiais, bet ir nuostabus panirimas į istorinio teatro stebuklų lauką, reta galimybė susipažinti su teatro pasauliu iš vidaus. Spektaklyje akcentuojama, kaip svarbu yra atsigręžti į praeitį, išmanyti mūsų istoriją ir iš jos pasisemti išminties, apie santarvės su savimi, su mus supančiu pasauliu svarbą, apie tai, kad puikybė nesuteikia žmogui stiprybės.