Tradicijas ir dabartį jungiantis festivalis „Pap/Art/Is“

Renginio pradžia:
2018 birželio 22 d.
Renginio pabaiga:
2020 birželio 24 d.
Renginio vieta:
Kėdainių Didžiosios Rinkos aikštėje

Aprašymas

Birželio 22–24 dienomis Kėdainių Didžiosios Rinkos aikštėje vyko tradicijas ir dabartį jungiantis festivalis „Pap/Art/Is“.

Pirmoji tradicijas ir dabartį jungiančio festivalio „Pap/Art/Is“ diena dvelkė jaukumu. Čia pat, Didžiosios Rinkos aikštėje buvo rišama stebulė, piešiamos Nevėžio gelmės. Koncertavo „Lithuanian trombone project & Loreta Sungailienė“, poeziją skaitė ir savo mintimis, Rotušės kiemelyje projekto „Balsas tyruose“ metu, dalijosi aktoriai ir literatai. Žiūrovus sveikino ir Festivaliui sėkmės linkėjo Kėdainių rajono savivaldybės meras Saulius Ginkevičius.

Antroji festivalio „Pap/Art/Is“ diena buvo pilna įspūdžių. Kėdainiečiai ir miesto svečiai pynė ir plunkdė vainikus, piešė Nevėžio gelmes ir, žinoma, klausėsi puikaus koncerto. Koncertavo ,,Baltos varnos“, „Radvija“, „Mamos ir dukros“, „Auštaras“, Jonas Stankevičius ir Krakių pučiamųjų ansamblis & „Metras 90“, „Lankesa“, „Volungė“, birbynės virtuozas Algirdas Jedemskij. Koncerto metu buvo surengtas pagalvių mūšis.

Trečioji festivalio „Pap/Art/Is“ diena buvo kupina liaudiškos muzikos skambesio. Koncertavo 5 nuostabios kapelos: „Klumpė“ (Punskas), „Sūduva“ (Marijampolė), „Vingis“ (Vilkaviškis), „Vilainiai“ (Kėdainiai), „Zyplių dvaro kapela“ (Šakiai). Renginio vedėja: Loreta Sungailienė. Ūkininkas Petras Vaitelis visus vaišino avienos sriuba.