Tradicinis šventinis bėgimas „TAU, LIETUVA“

Renginio pradžia:
2019 kovo 09 d. 12:00

Aprašymas

Saulėta šeštadienio, kovo 9 d. 12 val. popietė NOCIŪNUOSE praleista šventišku susibėgimu. Čia, prie Nociūnų bendruomenės centro, ketvirtus metus vyko tradicinis šventinis bėgimas „TAU, LIETUVA“, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti.

Šventiniam bėgimui užsiregistravo 16 vyriškos lyties ir 17 moteriškos lyties atstovų. Viso 33 bėgikai įvairaus amžiaus. Jauniausioms bėgikėms: Urtei Borodinaitei, Miglei Valevičiūtei ir Žemynai Žilinskaitei tik keturi metukai, vyriausias bėgikas šiais metais užsiregistravo 51 metų Rimantas Makutis. Sulaukėme sportininkų mėgėjų iš Kėdainių miesto, Dotnuvos,  Slikių gyvenviečių, iš Kauno rajono Vandžiogalos miestelio. Džiaugiamės, kad bėgikų gretas papildė ir Kėdainių sporto centro auklėtiniai kartu su  treneriu Vaidu Simonavičiumi bei atstovai iš UK (Didžioji Britanija)  Matthew Oweno su žmona Sigita.

Bėgimo trasa – 5 kilometrai. LSU Kėdainių „Aušros“ progimnazijos kūno kultūros mokytoja metodininkė Jolita Gvergždienė bėgikams pravedė instruktažą ir 10-ies minučių pasirengimo mankštą. 

Visi 33 bėgikai įveikė 5 kilometrų trasą.

Pirmoji vieta šiais metais išskrido į Angliją, kur sugaišęs 18 min. 40 sek. užtruko Matthew Oweno (34 metai). Kaip pats laimėtojas minėjo, labai laukė tos dienos ir norėjo sudalyvauti bėgime, kuris vyko būtent Nociūnuose. Jam pasisekė pralenkti 2018 metų antros vietos bėgiką iš Nociūnų Jorūną Stanevičių.  II  vieta ir taure džiaugėsi kėdainietis Saulius Krasauskas (41 m.) įveikęs trasą  per 18 min. 55 sek., na o III vieta teko pasitenkinti Nociūnuose gyvenančiam, jau minėtam Jorūnui Stanevičiui (15 m.) trasą įveikusiam per 19 min. 10 sek. Kaip patys bėgikai minėjo, šiais metais vėjas pakišo koją ir pagerinti 2018 metų I vietos laimėtojo Mindaugo Abromaičio laiko 17. 48 sek. nepavyko.

Visiems dalyviams ir laimėtojams buvo įteikti šventės medaliai ir diplomai. Už juos dėkojame Pelėdnagių seniūnijos seniūnui Edvinui Pagirskiui.

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos sporto ir turizmo skyriaus vedėjas Gediminas Misius taurėmis apdovanojo greičiausią bėgiką ir bėgikę. Tad greičiausio bėgiko taurė  įteikta jau minėtam atstovui iš UK Matthew Oweno ir  kėdainietei, Kėdainių kultūros centro vaikų popchoro SKAMBANTIS PERLIUKAS bėgikei Dijai Skrodenytei (9 m.). Ji finišą pasiekė 23 min. 43 sek. „Nociūnų Muilinyčios“ moterys Genovaitė ir Irena vaišino susirinkusiuosius karšta arbata, sausainiais bei šilkine koše. Visi atsigaivinome UAB „Vikedos“ „DaDu“ ledais.

 Koncertinę programą pristatė patys šauniausi, nuoširdžiausi vaikai, tai Kėdainių kultūros centro vaikų popchorai PERLIUKAI, SKAMBANTIS PERLIUKAS.

Kėdainių rajono savivaldybė, Pelėdnagių seniūnija

Rengėjai: Kėdainių kultūros centro Nociūnų skyrius ir Nociūnų bendruomenės centras

Rėmėjai: Pelėdnagių seniūnijos seniūnas Edvinas Pagirskas ir „DADU“ ledai