Tradicinis teatrų festivalis „Melpomenės dovanos 2019“

Tradicinis teatrų festivalis „Melpomenės dovanos 2019“

Renginio pradžia:
2019 kovo 05 d.
Renginio pabaiga:
2019 balandžio 01 d.
Renginio vieta:
Kėdainių kultūros centras
Renginio adresas:
Basanavičiaus g. 24, Kėdainiai

Aprašymas

Jau tradiciniu tapęs profesionalių teatrų festivalis „Melpomenės dovanos“ prasidėjo kovo 5 d. ir baigėsi balandžio 1 dieną. Jo metu buvo rodomi 7 įvairaus žanro spektakliai.

Teatro mėgėjus, kurie yra atviri netikėtumams, kovo 5 d. kvietėme į „Keistuolių teatro“ Šv. Kormorano šešėlinio humoro klubo programą „Paskalos ir padavimai“. Visiems gerai pažįstami Keistuolių teatro senbuviai Aidas Giniotis, Andrius Kaniava, Robertas Aleksaitis, Darius Auželis, Darius Miniotas nusprendė tęsti gerbėjams puikiai pažįstamą iliustruoto muzikinio pasakojimo tradiciją.

 Jie pasirinko nacionalinio Lietuvos paukščio Šv. Kormorano pavadinimą. Kelis dešimtmečius garsėjantys intelektualiu tautosakos, lietuviškų klasikų ir estrados elementų pripildytu humoru, Šv. Kormoranai neišsižada žanrinės tradicijos. Žiūrovus nudžiugino atsinaujinusia kulinarine drama „Sigutė“ ir pristatė pamatinį lietuvių tautos epą „Gedimino sapnas, arba Šioje šalyje nėra vietos senukams“.  

Talentingos TV ir teatro aktorės – Aušra Štukytė ir Vitalija Mockevičiūtė kovo 9 d. žadėjo pašėlusį ir iki ašarų juokingą spektaklį. „Kitokio teatro“ komedija „Pašėlusių moterų išpažintis“ norintiems atsipalaiduoti ir smagiai pasijuokti. Šios moterys niekada nebuvo draugės. Ir netgi pažįstamos „iš matymo“. Tai, ką mėgsta viena, kita nė iš tolo į tai nežiūrėtų. Ir kas tokias moteris galėtų vienyti? Pasodinti prie bendro stalo ir mėgautis pašėlusiomis istorijomis, audringais barniais ir… dar kai kuo?

Mažieji teatro mylėtojai neliko pamiršti. Jiems kovo 15 d. siūlėme Kauno valstybinio lėlių teatro spektaklį „Tikroji Pelenės istorija“, pastatytą pagal Šarlio Pero, Brolių Grimų ir Eugenijaus Švarco kūrinius. Pasaka apie pamestą kurpaitę ir krištolinę laimę, skirta žiūrovams nuo 4 metų. Su Mergaite kambarinės uniforma, Pelene, Fėja, Pamote, Pirmąja ir Antrąja seserimis, Princu, viešbučio Patarnautoju ir kitais personažais pasaką žaidžia aktoriai: Mindaugas Černiauskas, Laima Strazdauskienė, Indrė Endriukaitė. Spektaklis „Tikroji Pelenės istorija“ nukels žiūrovus į praėjusio amžiaus pradžią, į prabangų didmiesčio viešbutį, kur nuo ryto iki vakaro pluša Mergaitė kambarinės uniforma. Pavargusi nuo nesibaigiančių darbų ji užsnūsta ir sapne patenka į pasaką. „Tikroji Pelenės istorija“ tai šiuolaikinei publikai artimesnė Pelenės istorijos interpretacija, kurioje nepamirštama akcentuoti kūrinyje užkoduoto moralo ir slypinčios išminties.

Besiilgintiems istorijų apie meilę „Legendos klubas“ kovo 16 d. pristatė spektaklį „Pasimatymas“. Tai pjesė apie tai, kad kiekvienas iš mūsų, sąmoningai ar ne, ieškome gilių jausmų, o juos patyrę – nuo jų bėgame. Apie tai, kad dauguma iš mūsų nuo savo vienatvės bandome pabėgti daug dirbdami. Mes bijome nežinomybės, bijome, kad dar kartą būsime apgauti ar nusivilsime. Todėl ir mūsų gyvenimas paskęs rutinoje, o mes nepajėgsim žengti žingsnio savo laimės link. Spektaklyje vaidino legendiniai aktoriai Larisa Kalpokaitė ir Jonas Braškys.

Netikėtas puikių aktorių Mariaus Jampolskio ir Džiugo Siaurusaičio duetas kovo 20 d. pristatė komediją „Muilas. Moterys ir musės“. Tai interaktyvus šou, kuriame du šou verslo ekspertai apnuogino taip kruopščiai slepiamas, smarkiai pagražintas televizijos, asmeninio gyvenimo ir dvasinės higienos paslaptis. Šiame šou aktorius Džiugas Siaurusaitis debiutavo kaip dainininkas, o Marius Jampolskis – kaip kalbininkas. Žiūrovai turėjo galimybę užduoti Mariui ir Džiugui, net ir intymius klausimus, į kuriuos jie privalėjo atsakyti.

Kauno miesto kamerinio teatro spektaklis „Hirošima, mano meile“ vyko kovo 21 d. Tai kvietimas į pokalbį apie meilę, apie kurią kalbama teatro kalba. Apie meilę, nutrūkstančią, ar tikriau – nutraukiamą pačių personažų. Šis eksperimentinis pastatymas nustebino žiūrovą netradiciniais erdvės sprendimais, aktorių nuoširdumu ir muzikos įtaiga. Pasak režisieriaus Ramūno Abukevičiaus, spektaklis „Hirošima, mano meile“ yra kūrinys, kuris šiandien itin aktualus.

Poetas, dramaturgas, humoristas, satyrikas, dainininkas, lyrikas, klasikas Juozas Erlickas kėdainiečiams paruošė „Laisvąją programą“, kurioje stebino savo netikėtomis įžvalgomis. „Laisvąją programą“ buvo galima išvysti balandžio 1 d. Kviesdamas žiūrovus į savo pasirodymą Juozas Erlickas ragino jaustis laisvai. Jo pasirodymo metu žiūrovai galėjo kalbėti su telefonu ar su kaimynu. Aišku, laisvė ne tik žiūrovams, bet ir artistams! Todėl nieko negalėjome pasakyt apie programos turinį. Kaip jie norėjo, taip ir padarė. „Laisvojoje programoje“ taip pat dalyvavo Daumantas Slipkus (klavišiniai) ir Vytautas Mikeliūnas (smuikas).

Parengė Kėdainių kultūros centras