Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) ir Tautiškos dienos proga dramos ir šokio spektaklis MINDAUGAS

Renginio pradžia:
2020 liepos 05 d. 21:00
Renginio vieta:
Kėdainių Didžiosios Rinkos aikštėje

Aprašymas

Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) ir Tautiškos giesmės dienos proga liepos 5 d. 21 val. Kėdainių Didžiosios Rinkos aikštėje bus rodomas Baltijos baleto teatro dramos ir šokio spektaklis „Mindaugas“ (pagal Justino Marcinkevičiaus poemą „Mindaugas“). Šiame kūrinyje vyrauja tautos vienybės, stiprios valstybės, meilės tėvynei idėjos. Valdovo asmenybės dramą ir valstybingumo pamatų kūrimo istoriją poemoje „Mindaugas“ atskleidžia jaunosios kartos režisierė Marija Simona Šimulynaitė. Kartu su būriu talentingų kūrėjų, klasika tapusio Justino Marcinkevičiaus kūrinio interpretacijai režisierė pasitelkia šokį, vaizdo projekcijas, šiuolaikišką scenografiją ir kostiumus.

Ar mūsų tauta gali būti stipri ir vieninga? Ar vieno žmogaus idee fixe gali tapti valstybės pagrindu? Ar šiandienos kasdienybės aktualijų kontekstuose dar egzistuoja sąvoka „meilė tėvynei“?

„Spektaklis byloja apie mūsų laikų aktualijas. Dabar mes, kaip XIII amžiaus lietuviai, iškrikę po savo pilaites, žemeles, nedrįstame jungtis, vienytis. Nors ir baisiais būdais, bet Mindaugas mėgino visą Lietuvą sujungti. Ar jam pavyko? Manau, kad taip. Kronikose daug kur rašoma, kad lietuviai – be galo kantri, stipri, galinga ir kovinga tauta. Noriu, kad šis spektaklis įkvėptų „kofeinų“ kartą būti ryžtingesnę, ne paliegusią. Noriu, kad vienytumėmės ir kovotume už Lietuvą – tokią, kokią norėjo matyti Mindaugas, kokią norime ją matyti dabar“, – sakė spektaklio režisierė.

Kėdainių rajono savivaldybė

Organizatorius Kėdainių kultūros centras