Agurkų šventė

Viename iš pirmųjų kulinarinių festivalių – Agurkų šventėje Kėdainiuose – šiemet ant grilio bus skrudinama 22 metrai dešros, 22 kilogramai šviežių bulvių ir ruošiama 22 kilogramai net vienuolikos skirtingų rūšių agurkų salotų. Šventės organizatoriai tikisi pavaišinti ne mažiau kaip 400 šventės dalyviųOrganizatoriai garantuoja, kad šviežių agurkų bus iki soties.

Liepos 13 dieną nuo 14 val. senajame Kėdainių miesto parke prasidės tradicinė kulinarinio paveldo ir pramogų šventė. Prieš daugiau kaip du dešimtmečius sumatyta ir Kėdainių kultūros centro įgyvendinama šventė šiais metais į miesto renginių planą pasibeldė su nauja idėja. Atsiradus naujų inovatyvių produktų iš agurkų gamintojų, Agurkų šventė pakvietė prisijungti ir prekės ženklą „Gurkė“ su jų sukurtu unikaliu projektu – „Kėdainių ūsai“. Kiemelyje vyraus inovatyvūs skoniai ir produktai bei pramogos vyrams.  

Šventėje tradiciškai kasmet įsikuria 11-os rajono seniūnijų kiemeliai, kuriuose vyksta vis skirtingos pramogos, patiekiami gardžiausi patiekalai, demonstruojami amatai ir geriausia miestelių žmonių išmonė bei rodomas atstovaujamo krašto savitumas, prasmingiausios tradicijos. Agurkų šventėje susitinka kartos ir kaimynai, agurkų augintojai ir perdirbėjai.  

Taip pat kasmet vyksta šeimininkų varžytuvės. Šiemet konkurse „Skonių puokštė“ net 11 šeimininkių varžysis gamindamos geriausias salotas pagal savitą receptą. 

Šiais metais komandos registruojasi į „Žaliąjį balionsviedį“. 12 užsiregistravusių komandų varžysis dėl 1-os, 2-os ir 3-ios vietos. Už tai jiems bus įteikti Agurkų medaliai.  

„Agurkų šventės“ Kėdainių miesto parke programa

14–22 val. Mugė

16–19 val. Kėdainių rajono seniūnijų kiemeliai: kulinarinio paveldo pristatymas ir amatų demonstravimas, liaudies muzikantų pasirodymai

Inovatyvioji „Gurkė“ ir unikalus projektas „Kėdainių ūsai“
Šeimininkių varžytuvės „Skonių puokštė“
Čempionatas „Žaliasis balionsviedis. Gaudyk! Nežiopsok!“
Šventės vaišės – 22 metrai skrudintos paršelio dešros
18–21 val. Koncertas
Liaudiškos muzikos kapela „Beržynėlis“
Popduetas „Du Donatai“
Muzikinis projektas „Švieski man vėl“. Kauno bigbendas ir Povilas Meškėla pristato maestro Stasio Povilaičio dainas