Vaikų folkloro ansamblis KLEKETUKAI

Ansamblis suburtas 2013 m. lapkričio 15 d. Gintarės Brazinskienės

Vadovė Aušra Rinkevičienė
Tel. 8 650 29522
El. p.
ausra@austaras.lt 

Vaikų folkloro ansambliui KLEKETUKAI vadovauja nuo 2017 m. 

Aušrai Giedrienei 2018 m. įteiktas Kėdainių rajono savivaldybės Garbės ženklas „Už nuopelnus“. 2012 metais suteiktas Kėdainių krašto kultūros premijos laureatės vardas už atsakingą, geranorišką, nuoširdų ir kūrybišką kultūrinį darbą su vaikais ir jaunimu, už aktyvų ir profesionalų Kėdainių krašto kultūros puoselėjimą ir plėtojimą. 

2008 m. įsteigė ir vadovauja Josvainių muzikiniam klubui „Auštarietis“ ir vaikų bei jaunimo tautinės muzikos kolektyvams „Auštaras“, „Auštarėlis“.

Kolektyvai aktyviai koncertuoja ne tik Kėdainių krašte, bet ir  įvairiuose Lietuvos regionuose bei užsienyje.

– 

2016 m. vasario 22 d. KLEKETUKAI respublikinėse varžytuvėse „Tautosakos malūnas – 2016“, skirtose Vietos bendruomenių metams, laimėjo I-ąją vietą.

2015 m. gruodžio 8 d. Kėdainių kultūros centre vyko ansamblio KLEKETUKAI parengta advento koncertinė programa „Advento varteliai“. Šia programą ansamblis parodė Kėdainių rajono švietimo ir kultūros įstaigose.

2015 m. birželio 26 d. ansamblio KLEKETUKAI vadovės Gintarės Brazinskienės iniciatyva Kėdainių r. savivaldybės Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos kiemelyje vyko regioninis vaikų folkloro festivalis KLEKETYNĖ.

2015 m. gegužės 28 d. KLEKETUKAI dalyvavo regioniniame vaikų ir jaunimo festivalyje „Pas močiutę augau“.

2014 m. vasario 25 d. ansamblio grupė su specialiai paruošta konkursine folkloro programa dalyvavo respublikinėse varžytuvėse „Tautosakos malūnas 2014“, skirtose Kristijono Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms paminėti.
Komanda, kurią sudarė Pijus Verikas, Austėja Sinickytė, Skaistė Savičiūtė, Neda Baršauskaitė ir sesės Dovilė ir Milda Augaitės, laimėjo I-ąją vietą. Šešiametė Mildutė buvo pati jauniausia konkurso dalyvė.
Komisija pažymėjo, kad kėdainiečiai buvo patys verčiausi laimėti dėl programos ir atlikimo folkloriškumo, buvo patys linksmiausi ir natūraliausi.