Kamerinės muzikos festivalis CAPRICCIO | Violončelių kvinteto QUINCELLI ir solistės Renatos Dubinskaitės koncertas

Kamerinės muzikos festivalis CAPRICCIO | Violončelių kvinteto QUINCELLI ir solistės Renatos Dubinskaitės koncertas

Kamerinės muzikos festivalis CAPRICCIO | Violončelių kvinteto QUINCELLI ir solistės Renatos Dubinskaitės koncertas

Rugsėjo 4 d. 18 val., Kėdainių miesto parke vyks Violončelių kvinteto QUINCELLI  koncertas. 

Atlikėjai: 

Tomas Ramančiūnas
Lionius Treikauskas
Dainius Misiūnas
Rūta Balčiūtė
Gaudas Krištaponis

Solistė
Renata Dubinskaitė (mecosopranas)

Renata Dubinskaitė, mecosopranas. Vilniaus dailės akademijoje studijavo dailės istoriją ir teoriją, 2011 m. apsigynė menotyros daktaro disertaciją. 2015 m. baigė solinio dainavimo studijas Lietuvos ir muzikos teatro akademijoje pas prof. Vladimirą Prudnikovą, barokinį vokalą stažuojasi Bolonijoje pas profesorių Fernardo Coreiro Opa. 2021 m. dainininkės solinį diską “Barbara Strozzi. La voce sola” išleido įrašų kompanija “Brilliant Classics” (Nyderlandai), CD įrašai transliuoti “BBC Radio”, “France Musique” radijo programose, sulaukė palankaus kritikų įvertinimo. R. Dubinskaitė yra pagrindinė tarptautinio senosios muzikos ansamblio „Canto Fiorito“ solistė, šio ansamblio ir Kretingos senosios muzikos festivalio prodiuserė, taip pat dueto „Duo Barocco“ dainininkė ir koncertinių programų kūrėja. Su ansambliu “Canto Fiorito” ji dainavo solo rečitalius ir koncertines programas Stokholme, Briuselyje, Namiūre, Osle, Trondheime, Zalcburge, Vienoje, Braitone, Rostoke ir kituose Europos miestuose. Su Namiūro kameriniu choru (Belgija) ir senosios muzikos ansambliu “Cappella Mediterranea” ji dainuoja operų pastatymuose ir koncertuose prestižinėse Europos koncertų salėse, tokiose kaip Karališkoji Versalio koplyčia, Briuselio “Bozar”, Paryžiaus “RadioFrance” salė, Liono auditorija ir kt. Dainininkė yra parengusi nimfos vaidmenį L. Rossi operoje “Užburtoji pilis” (2020-2021, Dižonas, Nansi ir Versalis, su ansambliu “Cappella Mediterranea”), Kirkės vaidmenį A. Stradellos operoje “Kirkė” (2019, su “Canto Fiorito”, Vilnius), Klorindos vaidmenį C. Monteverdi madrigalinėje operoje “Tankredžio ir Klorindos kova” (2018, Kuritiba, Brazilija), Česonijos vaidmenį G. Pagliardi operoje “Kaligula” (2015, su Prancūzijos ansambliu “Le Poeme Harmonique”) ir daugelį kitų baroko operos vaidmenų. Nuo 2012 m. bendradarbiauja su Nacionalinės filharmonijos ansambliu „Musica Humana“.

Lionius Treikauskas
Ilgametis Lietuvos Nacionalinio simfoninio orkestro artistas. „QuinCelli“ įkūrėjas ir meno vadovas. Prieš 22 metus sukurtas ansamblis atliko daugiau nei 400 koncertų su žymiausiais Lietuvos solistais: V. Noreika, Vl. Prudnikovu,  A. Krikščiūnaite, V. Juozapaičiu, G Skėryte, P. Vyšniausku, A. Grigorian, D. Puišiu, J. Leitaite, G, Kaukaite, L Pautieniumi, A. Kulikausku, S Šiaučiuliu, L. Gubaidulina,
K. Alčiausku, ir kt. Lionius Treikauskas taip pat yra kamerinio ansamblio bei styginių kvinteto „Intermezzo“
meno vadovas. Autoriniai ir soliniai koncertai Šveicarijoje, Prancūzijoje, Italijoje, Vokietijoje, Norvegijoje – festivaliuose Fjord Cadenza, Unplugged, Musica Romantica, Lorach, Liuzerna, Genova. Lionius Treikauskas sukūrė muziką spektakliams, bei kino filmams Lietuvoje, Vokietijoje, Šveicarijoje. Jo sukurtas aranžuotes girdėsime koncerte.

Tomas Ramančiūnas
Lietuvos Nacionalinio simfoninio orkestro artistas. Taip pat groja solo programas ir įvairiuose ansambliuose. Koncertuoja įvairiuose muzikiniuose projektuose Lietuvoje ir užsienio šalyse.

Dainius Misūnas – Lietuvos Nacionalinio simfoninio orkestro artistas. Violončelių kvinteto Quin Celli narys nuo pat jo įsikūrimo. Tai labai plataus diapazono atlikėjas. Jis taip pat yra kamerinio ansamblio „Intermezzo“ ir Kauno miesto simfoninio orkestro artistas. Dažnai jį galima matyti televizijos laidose ir projektuose.

Rūta Balčiūtė
Muzikinį kelią pradėjo Alytaus muzikos mokykloje. Mokslus tęsė Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos konservatorijoje. Magistro laipsnį įgijo Lietuvos Muzikos ir Teatro Akademijoje, prof. Rimanto Armono klasėje. Žinias gilino meistriškumo pamokose pas Mindaugą Bačkų, Oystein Birkeland (Norvegija), Niels Ullner (Danija), Nicholas Jones (Anglija), Denis Severin (Šveicarija), Mats Lidström (Anglija), Vàrdai Istvàn (Vengrija). Rūta dalyvavusi keliuose projektuose: Norden Orchestra, Animato Philharmonic Symphony Orchestra, Baltic Sea Philharmonic Orchestra. Patirties sėmėsi Lietuvos Nacionalinės filharmonijos simfoniniame orkestre. Nuo 2019 m. Rūta yra Baltijos šalių kamerinio orkestro „Kremerata Baltica“ artistė (meno vadovas ir įkūrėjas – Gidon Kremer).

Gaudas Paulius Krištaponis
Gimė 1992 m. Kaune, Lietuvoje. 2011 m. baigė Kauno J. Gruodžio konservatoriją, tais pačiais metais įstojo į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją doc. Edmundo Kulikausko klasę, kur įgijo bakalauro ir Magistro diplomus. Atlikėjas aktyviai dalyvauja festivaliuose,
respublikiniuose ir tarptautiniuose konkursuose.