BALTIJOS KELIO DIENOS 30-METIS

BALTIJOS KELIO DIENOS 30-METIS

Renginio pradžia:
2019 rugpjūčio 22 d. 18:00
Renginio pabaiga:
2019 rugpjūčio 23 d.

Aprašymas

Baltijos kelias buvo taiki politinė demonstracija, kuri įvyko 1989 m. rugpjūčio 23 d., kai daugiau kaip du milijonai žmonių susikibo rankomis. Gyva grandinė sujungė trijų Sovietų Sąjungos okupuotų Baltijos šalių sostines – Vilnių, Rygą ir Taliną. Baltijos kelias – tai taikus laisvės siekis, kurį pastebėjo visas pasaulis.

Įdomu tai, kad Baltijos kelias įtrauktas į Gineso pasaulio rekordų knygą kaip ilgiausia žmonių grandinė. 2009-aisiais UNESCO įtraukė Baltijos kelią į „Pasaulio atminties“ sąrašą.

Šiemet rugpjūčio 23 d. Baltijos šalyse buvo minimas Baltijos kelio 30-metis.

Nuo rugpjūčio 18 d. Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos Skaitytojų skyriuje buvo eksponuojama spaudinių paroda „Per rankas sruvenanti Laisvė“.

Kėdainiečių iniciatyvumo dėka, Baltijos kelio sukakčiai paminėti buvo sukurta virtuali nuotraukų paroda „Kėdainiečiai Baltijos kelyje“. Kėdainių krašto gyventojai noriai dalinosi savo asmeninių archyvų lobynais.

 

 

Rugpjūčio 22 d. buvo aukojamos šventos mišios už Tėvynės laisvę ir kovotojus Kėdainių miesto Šv. Juozapo ir Šv. Jurgio bažnyčiose. Po mišių prie paminklinio akmens rezistentams Skongalio gatvėje buvo dedamos gėlės, pagerbiant visus kovotojus už Lietuvos Laisvę. 19 val. Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyriuje vakare prisiminime „Su laisve širdyje“ buvo galima išgirsti gyvus Baltijos kelio dalyvių pasakojimus ir prisiminimus, buvo rodoma to meto dokumentika. Buvo galima išvysti eksponuojamą straipsnių, skirtų Baltijos keliui, iš Kėdainių krašto periodikos parodą, virtualią nuotraukų parodą „Kėdainiečiai Baltijos kelyje“.

Rugpjūčio, 23 d. tęsdami ilgametę tradiciją, kraštiečiai turėjo galimybę vykti prie kėdainiečių statyto kryžiaus Baltijos kelyje ir ten nuo 16 val. dalyvauti akcijoje „Baltijos kelio sąšauka“, koncertavo Akademijos kultūros centro folkloro ansamblis „Seklyčia“, vadovaujamas Onos Auškalnienės.

Mūšios miško (A. Svarinsko) parke Didžiosios Kovos apygardos partizanams atminti (kelio Ukmergė – Utena 6-asis kilometras) 18 val. vyko Baltijos kelio dienos 30-mečio paminėjimo šventė. Šventėje koncertavo Lietuvos kultūros centrų mėgėjų meno kolektyvai, dalyvavo Kėdainių kultūros centro Kalnaberžės skyriaus liaudiškos muzikos kapela „Beržynėlis“, vadovas Vytautas Danauskas.