Choreografės Grėtės Šmitaitės šiuolaikinio šokio rezidencija

Choreografės Grėtės Šmitaitės šiuolaikinio šokio rezidencija

Renginio pradžia:
2021 gruodžio 13 d.
Renginio pabaiga:
2021 gruodžio 19 d.
Renginio vieta:
Kėdainių kultūros centras
Renginio adresas:
J. Basanavičiaus g. 4, Kėdainiai

Aprašymas

Grėtės Šmitaitės, Lietuvoje ir Berlyne kuriančios choreografės, rezidencija vystant šokio kūrinį „Įskilimai“ vyko Kėdainių kultūros centre 2021 m. gruodžio 13–19 dienomis.

Kūrinys „Įskilimai“ kalba apie žmogaus norą save apibrėžti. Žiūrėdama į situacijas, kur apibrėžimai nori nenori skyla, choreografė klausia: ar čia galėtų prasidėti dialogas? Kaip žmogus gali išlikti atviras savo aplinkai, kai jam sunku? Kūrybinėje praktikoje susitinka klounados kaip begėdiško atvirumo ir iš čia kylančio gaivališko šokio bei Body Weather (kūno kintančio kaip oras) darbo metodai. Rezidencijos metu Grėtė nuotoliniu būdu bus mentoriaujama Prancūzų choreografės Christine Quoiraud.

Darbo metodologija buvo pasidalinta su vietiniais šokėjais, gruodžio 14, 15, 16 d. Šmitaitė dirbo su Kėdainių kultūros centro Šiuolaikinio šokio studijos XLITE, vadovė Paulina Švaranavičiūtė, šokėjomis.

Gruodžio 19 d. 12 val. Kėdainių kultūros centre vyko kūrinio „Įskilimai“ proceso demonstravimas, taip pat atvira Šiuolaikinio šokio studijos XLITE šokėjų repeticija mokantis improvizuoti, vadovaujant Grėtei Šmitaitei.

Rezidenciją organizavo Lietuvos šiuolaikinio šokio asociacija ir Kėdainių kultūros centras.