Dokumentinis filmas „Būsiu su tavim“

Dokumentinis filmas „Būsiu su tavim“

Renginio pradžia:
2021 gruodžio 01 d. 14:00
Renginio vieta:
Kėdainių kultūros centras
Renginio adresas:
J. Basanavičiaus g. 4, Kėdainiai

Anonsas

Aprašymas

Gruodžio 1 d. Kėdainių kultūros centre buvo rodomas naujas dokumentinis filmas „Būsiu su tavim“, kurį sukūrė režisieriai Virginija Vareikytė ir Maximilien Dejoie. Filmuoti savo herojų – psichologės Valijos Šap ir policijos pareigūnės Gintarės Meškienės – jie beveik ketverius metus važinėjo į Kupiškį, nes juos itin sudomino moterų veikla savižudybių prevencijos srityje ir jų pozityvus nusiteikimas.

Kupiškyje savižudybių skaičiai prieš septynerius metus buvo vieni didžiausių Lietuvoje – du kartus lenkė bendrą Lietuvos vidurkį ir keturis kartus Europos vidurkį. Tai buvo gan opi Kupiškio savivaldybės problema. Tačiau kadangi jokios nacionalinės strategijos nebuvo, tuometinis rajono meras nusprendė pabandyti situaciją pakeisti pasitelkus savo rajono gyventojus.

Psichologei Valijai Šap buvo pasiūlyta suburti darbo grupę ir sukurti strategiją, kaip padėti apie savižudybę galvojantiems ar su ja susidūrusiems asmenims. Prie iniciatyvos prisijungė įvairių sričių specialistai, savanoriškai pagalbą pasiūlė ir Kupiškio policija. Todėl filmo „Būsiu su tavim“ žiūrovai ir pamatė ne tik psichologę Valijos Šap veiklą, bet policijos pareigūnę Gintarę Meškienę, lankančią vienišus žmones atokiuose kaimuose ir bandančią jiems padėti.

Strategija pasiteisino – Kupiškiui pavyko įveikti sudėtingą problemą. Pasirodo, paprastas žmogiškas ryšys, vienišo žmogaus aplankymas ar telefono skambutis gali ištraukti iš nevilties. Kupiškio pavyzdžiu ėmė sekti ir kitos savivaldybės, o Valija Šap apie savo darbą ir pasiektus rezultatus kalbėjo „TEDx“ konferencijoje.

Dokumentinį filmą „Būsiu su tavim“ žiūrėjo Kėdainių kultūros centro įgyvendinamo projekto „Gyvenimo spalvos“ dalyviai. P0 peržiūros vyko susitikimas su režisieriais Virginija Vareikyte ir Maximilien Dejoie.