ESFA projektas „Gyvenimo spalvos“. S. Loznicos filmas „Mr. Landsbergis. Sugriauti blogio imperiją“ (N-7)

Renginio pradžia:
2022 kovo 12 d. 13:00
Renginio vieta:
Kėdainių kultūros centras

Anonsas

Aprašymas

Kovo 12 d. 13 val. Kėdainių kultūros centre vyko S. Loznicos dokumentinio filmo „Mr. Landsbergis. Sugriauti blogio imperiją“ (N-7) peržiūra. Filmas buvo pasirinktas Kovo 11-osios – Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos progai. Pasibaigus kino filmui projekto „Gyvenimo spalvos“ dalyviai neformalioje aplinkoje dalijosi įspūdžiais.

Projektą finansuoja Europos socialinio fondo agentūra ir Kėdainių rajono savivaldybė, įgyvendina Kėdainių kultūros centras.

Apie kino filmą:

Tai filmas apie unikalų lietuvių tautos istorijos momentą, kuris visiems laikams liks įamžintas kino istorijoje. Tai laisvės pamoka visam pasauliui. „Jis svarbus kaip priminimas, kad drąsa yra svarbiausias ginklas net mažos tautos rankose, pajėgus sugriauti blogio imperiją“, – sako režisierius S. Loznica.

1990 m. profesorius, muzikos istorikas, filosofas ir charizmatiškasis politinis lyderis Vytautas Landsbergis išvedė savo šalį iš Sovietų Sąjungos sudėties ir privertė Michailą Gorbačiovą pripažinti jos suverenumą. Dabar, prabėgus daugiau nei 30 metų po SSRS griūties, vienas iš nepriklausomybės judėjimo pradininkų grįžta mintimis į dramatiškus 1988–1991 m. įvykius ir žingsnis po žingsnio visam pasauliui primena apie drąsias lietuvių kovas už laisvę, apie nepaprastą žmonių pasiaukojimą, patriotines dainas, garsiai skambėjusias miestų aikštėse ir tas beprotiškas bemieges naktis, kada stovėdami petys į petį prieš karinę techniką gynėme savo Lietuvą. Visa tai – gyva istorijos pamoka dabarties ir ateitiems kartoms, perduodama asmenybės, kuri tuo metu buvo karščiausių įvykių epicentre.

„Man buvo įdomu, ką Vakarų pasaulis žino apie mūsų įvykius. Šio filmo dėka sužinos tikrai daugiau. Man tai svarbu, nes tai mano gyvenimo dalis, mano tautos gyvenimas, bendras likimas,“ – sako V. Landsbergis.

Filme Lietuvos istoriją nuo pirmų Sąjūdžio mitingų iki paskutinio Rusijos kario išvedimo 1993-iaisiais padeda atskleisti ne tik V. Landsbergio pasakojimas, bet ir iki šiol nematyti archyviniai kadrai.

Režisierius: Sergejus Loznica

Scenarijaus autorius: Vytautas V. Landsbergis, Sergejus Loznica

Gamintojas: Studio Uljana Kim, Atoms & Void, Current Time TV

Koprodiuseriai: Sergejus Loznica, Maria Choustova

Prodiuserė: Uljana Kim