Kėdainių rajono savivaldybės konkurso „Kultūros versmė“ apdovanojimai ir koncertas „Gražiausios operečių arijos“

Kėdainių rajono savivaldybės konkurso „Kultūros versmė“ apdovanojimai ir koncertas „Gražiausios operečių arijos“

Renginio pradžia:
2019 balandžio 15 d. 16:00
Renginio vieta:
Kėdainių kultūros centras
Renginio adresas:
Basanavičiaus g. 24, Kėdainiai

Aprašymas

Balandžio 15 d. Kėdainių kultūros centre buvo švenčiama Kultūros diena. Kėdainių krašto bendruomenė klausėsi koncerto „Gražiausios operečių arijos“, koncertavo Kauno valstybinio muzikinio teatro styginių orkestras ir solistai – Marija Arutiunova, Martynas Beinaris, Ingrida Kažemėkaitė, Raimondas Baranauskas, Andrius Apšega.

Renginį vedė Ramūnas Šimukauskas.

Kultūros dienos proga Kėdainių rajono savivaldybė septintą kartą organizavo konkursą „Kultūros versmė“. Šiais metais 5 nominacijoms buvo pateiktos 57 rekomendacijos, pristatančios 49 pretendentus.

Konkurso „Kultūros versmė“ tikslas yra skatinti kultūros srityje dirbančių bei kultūriniame gyvenime dalyvaujančių žmonių iniciatyvas, įvertinti kultūros darbuotojus ir kitus kultūros puoselėtojus, savo veikla padedančius plėtoti rajono kultūrą, už reikšmingą kultūrinę meninę veiklą, kultūrines iniciatyvas, etninės kultūros puoselėjimą bei tradicijų išsaugojimą.

NOMINACIJA  „METŲ PASIEKIMAS“ skiriama už mėgėjų meno kolektyvų pasiekimus, dalyvavimą konkursuose ir aukštus įvertinimus, įvairius apdovanojimus, už išleistus ar sudarytus kultūros, meno ir mokslo leidinius, parengtus ir pristatytus pranešimus konferencijose.

Pretendentai:

Kėdainių J. Paukštelio progimnazijos pradinio ugdymo metodininkas Linas Vilčinskas, – už skaitmeninės mokymosi priemonės „Išmanieji robotai“ ugdymo turinio sukūrimą, bendradarbiavimą leidžiant pradinių klasių vadovėlius, atvirų pamokų, pranešimų bei seminarų organizavimą mokytojams.

Kėdainių kultūros centro vaikų popchorai „Perliukai“ ir „Skambantis perliukas“, Nociūnų skyriaus solistai Vytautė Makutytė, Kipras Makutis ir vokalinis duetas „Kipras+Urtė“ (vadovė Daiva Makutienė) – už dalyvavimą ir laimėjimus 2018 m. tarptautiniuose ir respublikiniuose konkursuose-festivaliuose.

Iniciatyva „100 akordeono koncertų Lietuvai“ (autorius ir atlikėjas Povilas Neliupšis) – už  organizuotus 100 koncertų, skirtų Lietuvos šimtmečiui. Lietuvos Respublikos Prezidentė  Dalia Grybauskaitė už 2018 metais surengtus 100 akordeono muzikos koncertų savo šaliai Povilą Neliupšį apdovanojo Lietuvos valstybės vėliava.

Kėdainių kultūros centro vyresniųjų liaudiškų šokių grupė „Volungė“ ir pagyvenusiųjų liaudiškų šokių grupė „Lankesa“ (vadovė Virginija Čereškienė-Beviršė) – už puikius pasiekimus respublikiniuose ir tarptautiniuose šokių festivaliuose bei konkursuose.

Pagyvenusiųjų žmonių šokių kolektyvas „Vermena“ (vadovė Dainora Venslovienė) – už puikų pasirodymą ir I vietos laimėjimą festivalyje, skirtame Lietuvos šimtmečiui paminėti, Kroatijoje.

Krakių kultūros centro jaunimo šiuolaikinio šokio kolektyvas „Step by step“ (vadovė Rita Rudokaitė-Stanišauskienė) – už dalyvavimą Lietuvos šimtmečio dainų šventės „Vardan tos…“ pučiamųjų instrumentų koncerte „Vario audra“.

„METŲ PASIEKIMAS“ – iniciatyva „100 akordeono koncertų Lietuvai“ (autorius ir atlikėjas Povilas Neliupšis) – už  organizuotus 100 koncertų, skirtų Lietuvos šimtmečiui. Lietuvos Respublikos Prezidentė  Dalia Grybauskaitė už 2018 metais surengtus 100 akordeono muzikos koncertų savo šaliai Povilą Neliupšį apdovanojo Lietuvos valstybės vėliava.

NOMINACIJA „METŲ ĮVYKIS“ skiriama už surengtą reikšmingą savo turiniu kultūrinį renginį, reprezentuojantį įstaigą ar organizaciją, gyvenamąją vietovę ar rajoną, parengtą ir įgyvendintą novatorišką projektą, pirmą kartą įgyvendintą iniciatyvą.

Pretendavo:

Akademijos kultūros centro renginys „Padėkos vakaras“ (organizatorius Akademijos kultūros centras) – už pirmą kartą organizuotą padėkos renginį Dotnuvos seniūnijos gyventojams bei kultūros rėmėjams.

II respublikinis vaikų ir jaunimo muzikos festivalis „Skambantys perliukai“ (organizatorius Kėdainių kultūros centras) – už organizuotą festivalį, kuriame dalyvavo  apie 600 vaikų iš visos Lietuvos. Festivalis buvo skirtas Lietuvos šimtmečiui paminėti.

Tarptautinis kamerinių chorų festivalis „Ave Musica“ (organizatorius Kėdainių kultūros centras, meno vadovas Algirdas Viesulas) – už pirmą kartą organizuotą tarptautinį kamerinių chorų festivalį „Ave Musica“, kuriame dalyvavo chorai iš Baltarusijos, Bulgarijos, Prancūzijos bei Lietuvos.

Tradicijas ir dabartį jungiantis kultūros festivalis „Pap/Art/is“  (organizatorius Kėdainių kultūros centras) – už pirmą kartą organizuotą festivalį „Pap’art’is“, kurio metu kėdainiečiai klausėsi penkiolikos kolektyvų atliekamos liaudies muzikos.

Pernaravos miestelio šventė „Pernaravai 670!“ (organizatoriai Josvainių kultūros centro Pernaravos skyrius ir Pernaravos seniūnija) – už renginį, skatinantį gyventojų bendruomeniškumą bei kultūrinį aktyvumą. Šventės metu vyko įvairios veiklos: sportinės žaidynės, šventinis koncertas, kiemeliuose buvo pristatyta ūkių ir bendruomeninių organizacijų produkcija, fotografijų paroda.

Multimedijinė ekspozicija „XVII a. Kėdainiai – privatus protestantiškas kunigaikščių Radvilų miestas“ (iniciatorius Kėdainių krašto muziejus) – už parengtą pažintinę ekspoziciją, leidžiančią iliustratyviai ir efektyviai perteikti XVII a. miestą valdžiusių kunigaikščių Radvilų nuopelnus Kėdainių miestui.

„Česlovo Milošo festivalis – 2018“ (organizatorius Kėdainių krašto muziejus) – už Česlovo Milošo vardo ir kūrybos populiarinimą rengiant tarptautinį kultūrinį festivalį. Trečią kartą surengtas festivalis tapo tradiciniu tarptautiniu intelektualios ir nekomercinės kultūros renginiu, kurį aplankė apie 700 žmonių.

Liaudiškos dainos ir šokio ansamblio „Vermena“ 30 m. kūrybinės veiklos sukaktis (organizatorius Truskavos kultūros centras) – už organizuotą liaudiškos muzikos koncertą Truskavos bendruomenei, pažymint dainos ir šokio ansamblio „Vermena“ 30 m. kūrybinės veiklos sukaktį.

Dainuojamosios poezijos festivalis „Ant Nevėžio kranto 2018“ (organizatorius Kėdainių rajono savivaldybės Mikalojaus Daukšos viešoji biblioteka)– už dainuojamosios poezijos festivalį, kurio metu vyko tapybos pleneras, koncertai, naktiniai poezijos skaitymai. Dalyvavo poetai iš įvairių Lietuvos miestų,  profesionalūs ir pradedantieji dainuojamosios poezijos atlikėjai.

Vaikų ir jaunimo skyriaus veikla naujoje Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos erdvėje – už naujų bibliotekos erdvių Didžiosios Rinkos aikštėje atidarymą, daugiafunkcių erdvių, skaitmeninių priemonių pritaikymą naujų veiklų įgyvendinimui. 

Europos žydų kultūros diena Krakėse (organizatorius Krakių kultūros centras) – už surengtą Europos žydų kultūros dieną, kurios metu vyko koncertas, parodytas spektaklis holokausto tema, pristatytas naujas leidinys „Krakių miestelio žydų bendruomenė“, paroda „Krakių miestelis tarpukariu“, žydų kulinarinis paveldas.

Muzikinės jaunimo grupės „Kepti zefyrai“ susikūrimas – už iniciatyvių šešių gabių muzikai jaunuolių susibūrimą į muzikinį kolektyvą. Per nepilną pusmetį grupė sukūrė  valandos ilgumo  šiuolaikinės, įdomios ir patrauklios muzikos repertuarą.

Akcija „Kėdainiams reikia vargonų“ (idėjos autorius Robertas Lamsodis, organizatoriai Kėdainių krašto muziejus ir Kėdainių muzikos mokykla) – už organizuotą iniciatyvą „Kėdainiams reikia vargonų“, kuri suvienijo visą Kėdainių bendruomenę bendram tikslui – padovanoti miestui vargonus.

„METŲ ĮVYKIS“ – akcija „Kėdainiams reikia vargonų“ (idėjos autorius Robertas Lamsodis, organizatoriai Kėdainių krašto muziejus ir Kėdainių muzikos mokykla) – už organizuotą iniciatyvą „Kėdainiams reikia vargonų“, kuri suvienijo visą Kėdainių bendruomenę bendram tikslui – padovanoti miestui vargonus.

 

NOMINACIJA „METŲ KULTŪROS DARBUOTOJAS“ skiriama asmeniui už aktyvų dalyvavimą kultūros įstaigos, nevyriausybinės organizacijos veikloje, aktyvų bendruomenės narių skatinimą ir įtraukimą dalyvauti kultūrinėje veikloje, už viešą veiklą pristatančią kultūros įstaigą ar nevyriausybinę organizaciją.

Pretendentai:

Žydronė Smulskienė, Akademijos kultūros centro direktorė – už aktyvų Dotnuvos seniūnijos kultūrinio gyvenimo organizavimą. 2018 m. Akademijos miestelyje įvyko daug naujų veiklų, organizuoti aukščiausio lygio renginiai.

Liudmila Šimkienė, Kėdainių rajono savivaldybės Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos Ažytėnų  filialo bibliotekininkė – už nuoširdų ir atsakingą bei kūrybišką darbą su Ažytėnų kaimo bendruomene ir vaikais.  Ji ne tik dirba bibliotekoje, bet ir organizuoja renginius Ažytėnuose.

Žydrė Vancevičienė, Kėdainių Šviesiosios gimnazijos ir Kėdainių „Ryto“ progimnazijos muzikos mokytoja, metodininkė – už išskirtinį darbą su vaikais ir jaunimu, vaikų paruošimą olimpiadoms bei konkursams. Mokytojos vadovaujamas Kėdainių „Ryto“ progimnazijos jaunių choras dalyvavo Lietuvos šimtmečio dainų šventės „Vardan tos…“ dainų dienos „Vienybė težydi“ koncerte, Šviesiosios gimnazijos duetas tapo Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos konkurso „Dainų dainelė“ laureatais.

Inga Mikusievičienė, Josvainių kultūros centro renginių organizatorė – už kūrybos būrelio „Vakarinė menų studija“ veiklą, galimybę josvainiškiams atskleisti savo kūrybinius sugebėjimus.

Daiva Makutienė, Kėdainių kultūros centro meno kolektyvų vadovė, Nociūnų skyriaus vadovė, Šėtos gimnazijos muzikos mokytoja – už respublikinio vaikų ir jaunimo muzikos festivalio „Skambantys perliukai“ organizavimą Kėdainiuose, kultūros renginių, edukacinių užsiėmimų vaikams ir suaugusiems, vasaros stovyklos organizavimą Nociūnų bendruomenei.

Jūratė Mitkuvienė, Kėdainių rajono savivaldybės Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos Plinkaigalio filialo ir Meironiškių paslaugų punkto bibliotekininkė – už Plinkaigalio ir Meironiškių kaimų daugelio kultūrinių renginių, edukacinių veiklų organizavimą.

Snieguolė Pociuvienė, Kėdainių rajono savivaldybės Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos Pelėdnagių filialo bibliotekininkė – už organizuotus konkursus, vykdytus edukacinius užsiėmimus, popietes, viktorinas, piešinių parodas. Ji siekia, kad biblioteka būtų ne tik knygų išdavimo vieta, bet ir gyventojų kultūrinio lavinimo vieta.

Irina Mažeikienė, asociacijos „Angirių bendruomenė“ pirmininkė – už gražios ir prasmingos „Tėviškės šventės“ Angirių kaime tradicijos tęsimą ir naujų iniciatyvų įgyvendinimą, savojo krašto tradicijų puoselėjimą.

Birutė Šinkūnienė, Tradicinių amatų centro Arnetų name amatininkė, sertifikuotų tautinio paveldo tradicinių amatų meistrė – už edukacinių užsiėmimų moksleiviams ir suaugusiems organizavimą, neformaliojo vaikų švietimo programos vykdymą, vytelių pynimo ir margučių marginimo amatų puoselėjimą. 2018 m. jai suteiktas tradicinių amatų pynimo iš vytelių ir margučių marginimo meistro vardas.

Vladas Ivaškevičius, Kėdainių kultūros centro garso ir šviesos operatorius – už įgarsintus apie 300 renginių patalpose ir lauko erdvėse – festivalius, masines šventes, kitus renginius, daugeliui jų sukurtus ir išpildytus meninio apšvietimo scenarijus.

Dainora Venslovienė, Truskavos kultūros centro pagyvenusių žmonių liaudiškų šokių grupės „Vermena“ vadovė – už kolektyvo parengimą dalyvavimui Lietuvos šimtmečio dainų šventės „Vardan tos…“ šokių dienos „Saulės rato ritimai“ koncerte, dalyvavimą įvairiuose renginiuose bei festivaliuose Lietuvoje ir užsienio šalyse.

Irena Milerienė, Kėdainių rajono savivaldybės Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos Pajieslio filialo bibliotekininkė – už nuoseklų ir įvairiapusišką bendruomenės telkimą aktyviai veiklai, edukacinių programų vykdymą.

Kristina Masiliūnienė, Kėdainių rajono savivaldybės Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos Ąžuolaičių paslaugų punkto bibliotekininkė – už organizuotus 58 renginius, popietes, edukacinius užsiėmimus, viktorinas, skirtas skaitymui bei laisvalaikio praleidimui.

Asta Fedaravičiūtė-Jasiūnė, VšĮ Janinos Monkutės-Marks muziejaus-galerijos kuratorė – už muziejuje organizuotas 6 parodas, 4 kultūrinius edukacinius renginius. Organizavo garsias tarptautines parodas iš Azijos, Europos, JAV, dalyvavo parodose Čekijoje, Baltarusijoje, Lenkijoje ir Japonijoje

„METŲ KULTŪROS DARBUOTOJAS“ – Asta Fedaravičiūtė-Jasiūnė, VšĮ Janinos Monkutės-Marks muziejaus-galerijos kuratorė – už muziejuje organizuotas 6 parodas, 4 kultūrinius edukacinius renginius. Organizavo garsias tarptautines parodas iš Azijos, Europos, JAV, dalyvavo parodose Čekijoje, Baltarusijoje, Lenkijoje ir Japonijoje.

NOMINACIJA „METŲ TRADICIJŲ PUOSELĖTOJAS“ skiriama už etninės kultūros, dainų švenčių, mėgėjų meno bei kitų tradicijų puoselėjimą.

Pretendentai:

Muzikinis klubas „Auštarietis“, vadovė Aušra Giedrienė – už etninės kultūros, tradicijų ir papročių puoselėjimą Kėdainių rajone. 2018 m. klubas surengė 35 koncertus rajone ir Lietuvoje, dalyvavo Kėdainių rajono dainų ir šokių šventėje, Lietuvos šimtmečio dainų šventės „Vardan tos…“ dainų dienos „Vienybė težydi“ ir folkloro dienos „Didžių žmonių žemė“ koncertuose.

Nijolė Dilkienė, Kėdainių kultūros centro Surviliškio skyriaus vadovė – už tradicinį Velykinį laistymą Užupės kaime bei tradicinę, jau 16-ąją, regioninę folkloro, liaudiškos muzikos ir amatų šventę „Po vasaros dangum“ ant Bakainių piliakalnio.

Vytautas Greičius, Josvainių kultūros centro moterų vokalinio ansamblio „Sonata“ vadovas – už profesionalų ansamblio parengimą dalyvavimui Lietuvos šimtmečio dainų šventės „Vardan tos…“ vokalinių ansamblių koncerte „Dėl žalio ąžuolyno“.

Loreta Steponavičienė, Tradicinių amatų centro Arnetų name amatininkė, sertifikuotų tautinio paveldo tradicinių amatų meistrė – už vykdytą pilietinę akciją ,,100 metrų vytinės juostos audimas“, kurios metu Kėdainių bendruomenė, miesto svečiai nuaudė 101 metrą juostos. Ją audė 448 įvairaus amžiaus žmonės. 2018 m. suteiktas tradicinių amatų vytinių ir pintinių juostų meistro vardas.

Genovaitė Gustytė – už režisuotą Kėdainių rajono dainų ir šokių šventę „Kokia nuostabi, Lietuva, esi!“.

Rimantė Šilkaitienė – už sutvarkytą ir inventorizuotą kraštotyros ir etnografijos muziejaus medžiagą Truskavos bendruomenės centro Seklyčioje, surinktą medžiagą apie Truskavos parapijos bažnyčią ir Lietuvos valstybės atkūrimo dienos proga surengtą parodą.

Ona Auškalnienė, Akademijos kultūros centro folkloro ansamblio „Seklyčia“ vadovė – už etninės kultūros puoselėjimą, folkloro ansamblio „Seklyčia“ dalyvavimą Lietuvos šimtmečio dainų šventės „Vardan tos…“ folkloro dienos „Didžių žmonių žemė“ koncerte, tarptautiniame folkloro festivalyje „Skamba skamba kankliai“, muzikuojančių šeimų konkurse „Gaidų pynė“.

Virginija Vilkiuvienė, Kėdainių rajono savivaldybės Mikalojaus Daukšos viešosios bibliotekos Miegėnų filialo bibliotekininkė – už aktyvų renginių organizavimą bibliotekoje, edukacines skaitymo skatinimo programų vaikams ir suaugusiems, diktanto rašymo, skaitymui bei rašymui skirtų akcijų organizavimą. 2018 m. iš viso organizavo 61 renginį.

Algirdas Kučiauskas, Kėdainių kultūros centro Labūnavos skyriaus liaudiškos muzikos kapelos „Barupė“, moterų vokalinio ansamblio „Vaivorykštė“ ir Kėdainių kultūros centro tremtinių ir politinių kalinių choro „Diemedis“ vadovas – už aktyvų mėgėjų meno puoselėjimą. Su kolektyvais surengtus 25 koncertus Lietuvoje ir už jos ribų.

Henrikas Docius, Kėdainių kultūros centro Kalnaberžės skyriaus liaudiškos muzikos kapelos „Siručiukai“ vadovas – už mėgėjų meno puoselėjimą ir vadovavimą liaudiškos muzikos kapelai „Siručiukai“.

„METŲ TRADICIJŲ PUOSELĖTOJAS“ – muzikinis klubas „Auštarietis“, vadovė Aušra Giedrienė – už etninės kultūros, tradicijų ir papročių puoselėjimą Kėdainių rajone. 2018 m. klubas surengė 35 koncertus rajone ir Lietuvoje, dalyvavo Kėdainių rajono dainų ir šokių šventėje, Lietuvos šimtmečio dainų šventės „Vardan tos…“ dainų dienos „Vienybė težydi“ ir folkloro dienos „Didžių žmonių žemė“ koncertuose.

NOMINACIJA „UŽ VISO GYVENIMO NUOPELNUS“ skiriama asmeniui už aktyvų ir ilgalaikį dalyvavimą kultūriniame gyvenime, už sukurtus reikšmingus kūrinius, už aukštus įvertinimus ir apdovanojimus.

Pretendentai:

Antanas Mikalauskas, Kėdainių krašto kultūros premijos laureatas, Kėdainių kultūros centro liaudiškos muzikos kapelos „Vilainiai“ įkūrėjas ir vadovas – už aktyvų ir ilgametį dalyvavimą kultūriniame gyvenime, už respublikinės liaudiškos muzikos kapelų šventės „Čiulba lakštingėlė“ rengimą (nuo 2000 m.) ir už sukurtus kūrinius, kurie praturtino daugelio Lietuvos liaudiškų muzikos kapelų ir ansamblių repertuarą.

Regina Galvanauskienė, ilgametė 1863 m. sukilimo muziejaus Paberžėje vadovė, knygos „Sielų gydytojas. Prisimenant Paberžės kūrėją Tėvą Stanislovą“ autorė – už kunigo Antano Mackevičiaus ir kapucinų vienuolio, kunigo Tėvo Stanislovo tradicijų ir dvasios saugojimą beveik 30 m. Paberžėje.

Jonas Zenonas Bernadišius, Kėdainių krašto kultūros premijos laureatas, Kėdainių kultūros centro sakralinės muzikos ansamblio „Giesmė“ įkūrėjas – už aktyvų ir ilgalaikį dalyvavimą Kėdainių krašto kultūriniame gyvenime. Virš 50 m. dirbo muzikos mokytoju, vadovavo mėgėjų meno kolektyvams, o nuo 1992 m. subūrė sakralinės muzikos ansamblį „Giesmė“. Jam vadovavo 25 m.

Rita Mockienė, Šėtos kultūros centro Pagirių skyriaus šokių kolektyvų „Duja“, „Jakštukai“ vadovė – už vadovaujamų kolektyvų įvertinimus rajoniniuose ir respublikiniuose konkursuose, festivaliuose, aktyvų Pagirių krašto istorijos ir etninės kultūros puoselėjimą, iniciatyvą pastatyti stogastulpį žymiausioms Pagirių parapijos datoms įamžinti, medžiagos, skirtos ekspozicijos „Pagirių atspindžiai“ varpinėje sukūrimą, už ekskursijų, skirtų Pagirių krašto istorijos garsinimui, organizavimą.

Rytas Tamašauskas, Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir kultūros skyriaus vyriausias specialistas, kraštotyrininkas, vietovardžių tyrinėtojas – už kraštotyrinę veiklą, etninės kultūros ir tautosakos puoselėjimą Dotnuvos krašte. Apie žymias Dotnuvos krašto asmenybes, vietoves, gyvenimo būdą parengti pranešimai skaitomi konferencijose, susitikimuose, kai kas publikuojama, sukaupta kraštotyrinė informacija ir sklaida per etninės kultūros, valstybinių švenčių ir atmintinų datų renginius suteikia galimybę gyventojams plačiau pažinti gimtojo krašto kultūrą.

Violeta Kažukauskienė-Urbonavičienė, Kėdainių kultūros centro Kalnaberžės skyriaus folkloro ansamblio „Radasta“ ilgametė vadovė – už Kalnaberžės krašto tradicijų puoselėjimą, ilgametį vadovavimą kolektyvui. Kolektyvo repertuare – aplinkiniuose kaimuose užrašytos dainos, didelis dėmesys skiriamas patriotinėms, partizanų dainoms.

„UŽ VISO GYVENIMO NUOPELNUS“ – Antanas Mikalauskas, Kėdainių krašto kultūros premijos laureatas, Kėdainių kultūros centro liaudiškos muzikos kapelos „Vilainiai“ įkūrėjas ir vadovas – už aktyvų ir ilgametį dalyvavimą kultūriniame gyvenime, už respublikinės liaudiškos muzikos kapelų šventės „Čiulba lakštingėlė“ rengimą (nuo 2000 m.) ir už sukurtus kūrinius, kurie praturtino daugelio Lietuvos liaudiškų muzikos kapelų ir ansamblių repertuarą.

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos ir Kėdainių kultūros centro informacija