Kultūros festivalis „Pap Art Is“ 2021 (birželio 23d. )

Kultūros festivalis „Pap Art Is“ 2021 (birželio 23d. )

Renginio pradžia:
2021 birželio 23 d.
Renginio vieta:
Kėdainių miesto parkas

Aprašymas

Švęskime dvigubai: Kėdainių kultūros centro 75erių metų veiklos sukaktį ir Jonines –  kultūros festivalyje „Pap Art Is“ !

Idant Jonines kėdainiečiai pasitiktų užsikrėtę tikrai gera nuotaika ir pajustų gamtoje tvyrančią saulėgrįžos dvasią, birželio 23 dienos programa supinta  TRADICIŠKAI. Kėdainių miesto parke, 18 val. vyks koncertas „ČIULBA LAKŠTINGĖLĖ ANT ŠVENTO JONO“. Koncerte skambės kapelų „Vilainiai“, „Beržynėlis“, „Barupė“, „Apynėlis“ programos. Šoks šokių grupės „Volungė“ ir „Lankesa“, veiks medžio, odos ir žolynų  etnodirbtuvės.   Mažieji  festivalio svečiai galės trumpam ,,persikelti” į XX a. pradžią – sukdamiesi senobinėje karuselėje, tokioje kokioje pramogavo  jų proseneliai.

20.00 val. prasidėsianti programa „DIDŽIOJI SAULE, MOTE…“ skirta gamtos stichijų – saulės, ugnies, žolynų ir vandens pagarbinimui.Tarsi Joninių kupolėje programoje susipins šiuolaikinė ir tradicinė muzika – koncertą rokenrolo programa pradės   grupė  „Baltasis kiras“, po jo folk roku nugriaudės „Lietis band“, o kartu su su rimstančia gamta, leidžiantis saulei, skambės sutartinės. Tvenkinyje plukdomus vainikus lydės birbynės melodijos.  

Senovėje žmonės Joninių naktį tikėjo esant stebuklinga – ieškojo paparčio žiedo, atnešiančio laimę, vylėsi sutikti tikrąją meilę, o nusiprausus rasoje –  išsaugoti jaunystę…   Kadangi Pap Art Is yra tradicijas ir dabartį jungiantis festivalis – mažas  stebuklas šiuolaikinėmis technologijomis bus kuriamas ir šią naktį – Kėdainių parke vakarą ir rytą sujungs įspūdinga  vasarvidžio nakties šviesų instaliacija – naktis ,,ištirps” – o tai pats puikiausias laikas ieškoti savojo paparčio žiedo 🙂 Šviesų instaliacija užges tekant saulei tik birželio 25 dienos rytą.