Liaudiškos muzikos ir amatų šventė „Po vasaros dangum“

Liaudiškos muzikos ir amatų šventė „Po vasaros dangum“

Renginio pradžia:
2023 liepos 06 d. 19:00
Renginio vieta:
Bakainių piliakalnis (Surviliškio sen.)

Aprašymas

Liepos 6-oji – Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) ir Tautiškos giesmės diena yra reikšminga kiekvienam lietuviui, kiekvienam iš mūsų. Jau dvidešimt pirmąjį kartą šią iškilią dieną šventėme visi kartu ir vieningai.
Šventės pradžioje pakelta Lietuvos valstybės istorinė vėliava.
Šventės dalyvius pasveikino Kėdainių rajono meras Valentinas Tamulis, LR seimo narys Tomas Bičiūnas ir Surviliškio seniūnė Reda Lukošienė.
Vyko Surviliškio krašto gamintojų, verslininkų, ūkininkų produkcijos pristatymas, degustavimas, tradicinių lietuvių liaudies amatų (juostelių pynimas, pynimas iš vytelių, vilnos vėlimas) pristatymai, lauko žaidimai „Trispalvės tematika“, į šventę atvyko retro automobilių kolona.

Koncertines programas atliko liaudiškos muzikos kapelos: SALDUVA (Kuršėnai, Šiaulių r.), LIEPUPIS ( Surviliškis), folklorinių šokių grupė GINTARAI ( Lančiūnava), armonikininkas LUKAS SVETIKAS (Surviliškis), vaikų folkloro ansamblis KLEKETUKAI (Kėdainiai), folkloro ansamblis SEKLYČIA (Akademija), edukacinę programą „Kelias į marčias: išverptas, išaustas ir išsvajotas“ pristatė Malvina ir Akvelina. 21 val. Bakainių piliakalnio papėdėje, išskleidę 50 metrų trispalvę, giedojome Tautišką giesmę su viso pasaulio lietuviais.

Lėšas projektui įgyvendinti skyrė Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija.

Dėkojame: Kėdainių rajono savivaldybei, Kėdainių r. savivaldybės administracijos Surviliškio seniūnijai, asociacijai „Surviliškio bendruomenė“, Sirutiškio bendruomenei, Ingai Župerkienei ir Arūnui Bobinui.