Mėgėjų teatro dienos 2023 „Tegyvuoja teatras“

Mėgėjų teatro dienos 2023 „Tegyvuoja teatras“

Renginio pradžia:
2023 kovo 17 d.
Renginio pabaiga:
2023 kovo 31 d.
Bilieto kaina:
3 Eur

Aprašymas

Mėgėjų teatro dienos „TEGYVUOJA TEATRAS“ Surviliškio skyriuje vyksta nuo 2011 m.
2011-2022 m. (pandemijos metu, 2020-2021 m. kovo mėn., vyko virtualios spektaklių peržiūros) žiūrovai pamatė 53 (iš jų 4 vaikų ir jaunimo) įvairaus žanro spektaklių (baladės, komedijos, dramos, muzikiniai) iš Panevėžio, Tauragės, Telšių, Jonavos, Radviliškio, Kauno, Utenos, Raseinių, Jurbarko, Šilutės ir Kėdainių rajonų. Dalyvavo virš 1900 žiūrovų.
2017 m. pirmą kartą žiūrovų balsavimu išrinktas pats geriausias mėgėjų teatro dienos 2017 „TEGYVUOJA TEATRAS“ spektaklis – Telšių r. Nevarėnų kultūros centro mėgėjų teatro „Žibintas“ (vadovė Alvyda Kniurienė) spektaklis „Dobėlts ėšmiegėnėms“ (E.Untulio dramateška komedėjė).
2018 m. – žiūrovų balsavimu geriausias mėgėjų teatro spektaklis – Panevėžio r. Krekenavos kultūros centro mėgėjų teatras „Avilys“ (vadovė Miranda Vaitkevičienė) spektaklis „Nei velnias, nei gegutė“ (R. Paciukonio komedija).
2019 m. – žiūrovų balsavimu geriausias mėgėjų teatro spektaklis – Panevėžio r. Paįstrio kultūros centro vaikų ir jaunimo teatras „Skruzdėlė“ (vadovė Daiva Kiršgalvienė) spektaklis „Išvarymas iš rojaus“ (J. Mažeikienės drama). 2023 m. mėgėjų teatro dienose dalyvaus 7 mėgėjų teatro kolektyvai iš Tauragės r. (Skaudvilė); Panevėžio r. (Ramygala, Smilgiai, Paįstrys); Kauno r. (Vilkija, Liučiūnai) ir Anykščių r. (Skiemonys).

KOVO 1 D. 19 val.
Anykščių kultūros centro Skiemonių miestelio teatras komedija „Jaunikio medžioklė“ (V. Kupšio pjesė)
Istorija žiūrovus nukels į ką tik atkurtos Lietuvos laikus. Kolūkio pirmininko duktė Agnė susipažįsta su žaviu amerikonu Jonu. Planuojamos vestuvės, tačiau paaiškėja, kad Jono tikslas nėra vesti Agnę, bet išvilioti pinigus… Režisierius Gintautas Eimanavičius. Trukmė 1 val.
Bilieto kaina – 3 Eur

KOVO 17 D. 19 val.
Kauno r. Vilkijos kultūros centro Liučiūnų laisvalaikio salės suaugusiųjų teatras „Žibinčius“ komedija „Trečias brolis“ (E. Untulio pjesė)
Režisierė Elena Tarolienė. Trukmė 30 min.

Kauno r. Vilkijos mėgėjų teatras „Vilkūtis“ spektaklis „Žentelis“
Režisierė Irena Štilpaitė. Trukmė 40 min.
Bilieto kaina – 3 Eur

KOVO 23 D. 18 val.
Panevėžio r. Paįstrio kultūros centro vaikų ir jaunimo teatras „Skruzdėlė“ spektaklis „Kapyš, arba kodėl artėjant pabaigai ypač šiurpu?“ (M. Peleckaitės pjesė)
Vieno veiksmo pjesė-pokštas. Trukmė 45 min.
Bilieto kaina – 3 Eur

KOVO 24 D. 18 val.
Panevėžio r. Ramygalos kultūros centro teatro trupė „Ąžuolynė“ kostiuminė drama „Sarmatų palikuonys“ (pagal R. Abukevičiaus pjesę). Ši pjesė sukurta remiantis istorine, dokumentine medžiaga, tai pasakojimas apie Lietuvos didikų Nagurskių šeimos, o kartu ir Lietuvos didžiosios kunigaikštystės likimą. Žemiškasis gyvenimas – tik dalelytė kažko Didingo, tik viena psalmės giesmė, bet joje slypi begalybė… Ar galima išmatuoti begalybę? O visus žmogaus klystkelius? Kur jie veda? Ką lemia pačiam žmogui ir sykiu visai
tautai?  Scenarijaus autorė ir režisierė Audronė Palionienė, scenografė Loreta Kubilienė, garso ir šviesų  operatoriai Deividas Liberis ir Ernesta Liužinienė. Trukmė 1.10 val.

19.20 val.
Panevėžio r. Smilgių kultūros centro Perekšlių padalinio mėgėjų dramos teatro „Saulėgrįža“ spektaklis „Eglė žalčių karalienė“ (pagal S. Nėries poemą). Spektaklis pastatytas Smilgių marčios Salomėjos Nėries (smilgiečio skulptoriaus Bernardo Bučo sutuoktinės) poemos motyvais. Jis nukels į giliausių jausmų karalystę žemėje ir jūros gelmėse. Tai pasaka ne tik apie meilę, bet ir  visiems pažįstamą neapykantą kitokiam, svetimam, nematytam, išmintingesniam. O gal daugiau galių turinčiam. Pasaka neįrėminta jokiame istoriniam laike, ji amžina, kaip meilė ir neapykanta, kaip žemės ir vandens, žmogaus ir medžio vienovė… Režisierė Audronė Palionienė. Trukmė 30 min.
Bilieto kaina – 3 Eur

KOVO 31 D. 19 val.
Tauragės kultūros centro Skaudvilės skyriaus mėgėjų teatras „Atodanga“ spektaklis „Prieš vėją nepapūsi“ (trijų veiksmų komedija pagal M. Palionį). Mykolo Palionio trijų veiksmų komedija „Prieš vėją nepapūsi“ yra vienintelė jo pjesė, išleista lietuvių išeivių Čikagoje 1911 metais po autoriaus mirties. Scenoje veikalas nebuvo statomas. Skaudvilės mėgėjų teatras „Atodanga“ pirmasis ėmėsi šios komedijos. Nenukrypdama nuo esmės, režisierė Zita Jurevičienė veikalą šiuolaikiškai adaptavo ir 2022 m. rudenį įvyko premjera. Spektaklyje rodomi turtingo lietuvių ūkininko ir nusigyvenusio bajoro gyvenimai, vienas kito pašiepimai „chamu“ ir „plikbajoriu“. Tačiau, nežiūrint šiųdviejų kaimynų nesutarimų, „chamo“ duktė ir „plikbajorio“ sūnus pamilsta vienas kitą. Kaip klostysis jų santykiai, ar meilė bus stipresnė už tėvų nesantaiką? Viską suprasite, pamatę šį spektaklį. Režisierė Zita Jurevičienė. Trukmė 1.30 val.
Bilieto kaina – 3 Eur