Mėgėjų teatro dienos TEGYVUOJA TEATRAS

Mėgėjų teatro dienos TEGYVUOJA TEATRAS

Renginio pradžia:
2024 kovo 01 d. 19:00
Renginio pabaiga:
2024 kovo 29 d. 19:00
Bilieto kaina:
3 Eur
Renginio vieta:
Surviliškio skyrius

Aprašymas

Mėgėjų teatro dienos TEGYVUOJA TEATRAS

Renginio pradžia: 2023 kovo 1 d. 19:00
Renginio vieta: Surviliškio skyrius
Mėgėjų teatro dienos „TEGYVUOJA TEATRAS“ Surviliškio skyriuje vyksta nuo 2011 m.
2011-2023 m. (pandemijos metu, 2020-2021 m. kovo mėn., vyko virtualios spektaklių peržiūros) žiūrovai pamatė 60 (iš jų 6 vaikų ir jaunimo) įvairaus žanro spektaklių (baladės, komedijos, dramos, muzikiniai) iš Panevėžio, Tauragės, Telšių, Jonavos, Radviliškio, Kauno, Utenos, Raseinių, Jurbarko, Šilutės, Kėdainių, Anykščių rajonų. Dalyvavo virš 2130 žiūrovų.
2024 m. mėgėjų teatro dienose dalyvaus 6 mėgėjų teatro kolektyvai iš Vilkaviškio, Panevėžio r. (Paįstrys, Daniūnai, Krekenava), Varėnos r. (Matuizos), Radviliškio r. (Alksniupių).

KOVO 1 d. 19 val.
Vilkaviškio kultūros centro teatras „Gluosnė“
Spektaklis „Basomis per lūžtantį ledą“ (pagal V. Aleknos knygą „Salomėja“)
„Supratau, kad visi mano dienynų sapnai, svajojimai, nežinau kaip pavadinti, yra kažkokie migloti, nerealūs. Lyg atspindys tikrovė šešėlio. … Kad save geria suprasčiau, kad jums paaiškint galėčiau jau dabar imsiu tirti , studijuoti savo sielą, charakterį, savo pliusus ir minusus…O jūs turėkit kantrybės, išteisint neprašau bet ir smerkt nereikia- tai Dievo valioj…Tik išklausykit.“
Spektaklio „Basomis per lūžtantį ledą“ metu Vilkaviškio kultūros centro mėgėjų teatro „Gluosnė“ vaidintojai tarsi paima žiūrovą už rankos ir vedasi stebėti jų kraštietės poetės lyrikės Salomėjos
Nėries gyvenimo peripetijų. Biografinis pasakojimas, it jos gimtojo Alvito moterėlių vyniojamas siūlas, tęsiasi nuo pat pirmos iki paskutinės poetės gyvenimo akimirkos. Šiandien, apie tragiško
likimo poetę, girdim daug ir labai skirtingų nuomonių. Nemažai jų itin emocingos ir radikalios…Spektaklio kūrėjai kviečia žiūrovus prisiminti kokiame sudėtingame laikmetyje ir
kokiomis sąlygomis gyveno ši gabi ir labai pažeidžiama moteris. Jie nebando nei teisinti, nei reabilituoti kraštietės, tiesiog siūlo mąstyti kiek giliau. Dar taip neseniai visų poezijos lakštingala vadinta kūrėja to tikrai nusipelnė.
Režisierė ir inscenizacijos autorė Daiva Kasulaitienė. 

KOVO 6 d. 19 val.
Panevėžio r. Paįstrio kultūros centro mėgėjų teatras
Spektaklis „Aukso puodas“ (G. Mareckaitės pjesė)
Į sename name įsikūrusią kavinukę ,,Balandėliai" užsuka įvairaus plauko lankytojai. Žiūrovus kviečiame pasvarstyti: ,,Ar vien tik auksas valdo mus?…“
Režisierė Daiva Kiršgalvienė. Trukmė 1 val.
Bilieto kaina – 3 Eur

KOVO 11 d. 16 val.
Panevėžio r. Ramygalos kultūros centro Daniūnų padalinio mėgėjų teatras „Riba“
Spektaklis „Trys mylimos“ (pagal J. Žemaitės apsakymą)
Nuotaikingoje komedijoje „Trys mylimos“ pagal Žemaitės pjesę, pasakojamas nuotykis apie kaimo berną Liudviką, vienu metu viliojantį tris moterėles. Meilikavimais ir apgaule bernas siekia išvilioti kuo daugiau pinigų. Padėtis nepavydėtina, nes trys mylimos – vienoje troboje gyvenančios motina ir dvi dukros. Liudvikui tenka nuolat išsisukinėti ir gudrauti, kad neišaiškėtų jo melagystės. Kai merginų motina, vyriausioji Liudviko mylimoji, nusprendžia, kad užteks našlauti ir pats laikas būtų tekėti dar kartą, jaunikiui pradeda gerokai svilti padai.
Spektaklį puošia ne tik naminiai pyragai, kvepianti duona, bet ir lietuviškos muzikos, kanklių skambėjimas bei lietuviškos tarmės.
Režisierė Ernesta Liužinienė. Trukmė 45 min.
Bilieto kaina – 3 Eur

KOVO 15 d. 19 val.
Varėnos r. Matuizų kultūros centro teatras „Giraitė“
Spektaklis „Trys dzūkų gražuolės“ (pagal J. Žemaitės apsakymą)
Spektaklis – komedija „Trys dzūkų gražuolės“ pagal J. Žemaitės komediją „Trys mylimos“, persmelktas ugningu dzūkišku moterų temperamentu, kuriame skamba dzūkiška šnekta.
Gudrus užeivis Liudzvikas vilioja tris dzūkų moteris – našlį motulį ir jos dzvi dukteris. Užklydėlis nemyli anei vienos, viena mincis kuo daugiau išmonyc pinigų ir pabėgc su mylimu Barboruki in užsienį.
Tema aktuali visais čėsais, kap moterys pametį galvas dėl vyrų meilės, praterioja visas santaupas ir prikrecia visokių nebulnyčių. Nuotaikingas spektaklis privercia ne vienų nusjuokc ir susmąscyc kokia gi toj galynga meilė…vardan katros moterys pasryžusios bile kokiai avantiūrai…
Režisierė Irena Čeplikienė. Trukmė 45 min
Bilieto kaina – 3 Eur

KOVO 22 d. 19 val.
Radviliškio r. ŠKAC Alksniupių mėgėjų teatras „Pilnatis“
Spektaklis „Ach, tos Moterys…“ (2-jų dalių komedija pagal Juozo Gurauskio pjesę „Šalaputris“ ir Rubenso Činariovo pjesę „Brangusai pabučiavimas“)
„Kuo gi moterys yr kaltos, kad būt moterim sutvertos, jeigu vyrai vieni būtų, tai pasaulis greit pražūtų…“
Režisierė, scenografė Laima Didžbalienė. Trukmė 1 val.
Bilieto kaina – 3 Eur

KOVO 29 d. 19 val.
Panevėžio r. Krekenavos kultūros centro mėgėjų teatras „Avilys“
Spektaklis „Amerika pirtyje“ (pagal Keturakio pjesę)
„Amerika pirtyje“  – tai pirmasis Lietuvoje viešai lietuvių kalba suvaidintas vienos dalies spektaklis pagal to paties pavadinimo Keturakio pjesę, kuris po 125 metų (1899 – 2024) pritaikomas šiuolaikiniam teatrui bei žiūrovui. Komedijoje šmaikščiai pateikiamas lietuvių tautinės savimonės formavimasis bei gili patriotiškumo dvasia, kurios ištakos neretai slepiasi gūdžioje, tačiau pačioje tikriausiose provincijoje. Taip pat gausu kitų iki skausmo atpažįstamų šiuolaikinio lietuviško kaimo ženklų, kurie privers ne vieną šyptelėti.
Tačiau pagrindinė idėja, kaip ir Keturakio laikais išlieka ta pati – visada gerai tik ten, kur mūsų nėra!
Režisierė Miranda Uogelė. Trukmė 1 val.
Bilieto kaina – 3 Eur