Parodos „Tėkmės“ pristatymas, susitikimas su autoriais

Parodos „Tėkmės“ pristatymas, susitikimas su autoriais

Renginio pradžia:
2019 gegužės 17 d. 16:30
Renginio pabaiga:
2019 birželio 14 d.
Renginio vieta:
Kėdainių kultūros centras
Renginio adresas:
Basanavičiaus g. 24, Kėdainiai

Aprašymas

Gegužės 17 d. Kėdainių kultūros centre vyko parodos „Tėkmės…“ atidarymas. Parodoje eksponuojama Dalios Gasienės (grafika) ir Petro Rakštiko (tekstinės interpretacijos). Parodos atidarymo metu lankytojai diskutavo su autoriais apie kūrybos reikšmę, įkvėpimą.

Dalia pasakojo apie savo grafikos darbuose užkoduotas istorijas. Parodos lankytojai rašė tekstines interpretacijas pasirinktam grafikos darbui, jas skaitė ir analizavo.

Paroda veiks iki birželio 14 d.

Apie autorius:

Dalia Gasienė gyvena Kuršėnuose, daugiau kaip 20 metų dirba buhaltere. Nuo 2018 m. pradėjo lankyti Petro Rakštiko Kuršėnų meno mokyklos suaugusiųjų dailės studiją. Iki tol sąlyčio su menu neturėjo. Dalia ryškiai išsiskiria savo produktyvumu. Šiuo metu ji yra sukūrusi apie 100 grafikos darbų, kuriuose vyraujančios temos žmogaus santykis su žmogumi ir žmogaus santykis su gamta.

Petras Rakštikas dirbo Šiaulių universiteto Dailės fakultete, dėstė piešimą, animaciją ir skulptūrą.
2007 metais įstojo į Lietuvos rašytojų sąjungą. Išleido ir iliustravo tris autorines poezijos ir mažosios prozos knygas. Nuo 1983 metų dalyvauja parodose Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Rumunijoje, Švedijoje, Suomijoje, Vokietijoje. Surengė 40 personalinių parodų. Dirba grafikos, tapybos, skulptūros, keramikos srityse.

Apie Dalią Gasienę: „Visą laiką dirbo sausos adatos technika. Sukūrė virš 70 kompozicijų. Nebuvo mokyta piešti, eskizuoti. Bijojau sugadinti talentingą žmogų. Jau pirmų užsiėmimų metu nustebino grafikos darbų originalumu ir labai keistais komentarais. Kiekvieną savaitę į užsiėmimą atsineša spaudai paruoštą grafikos darbo klišę. Jokiais paruošiamaisiais piešiniais, eskizais nesinaudoja. Visus siužetus laiko galvoje. Iš ten juos ima ir adata raižo ant organinio stiklo. Nėra ką patarti. Dalia mato ir savo regėjimus pateikia juodu ant balto. Murzinas darbas, bet grafikos pasaulyje autorė yra reto baltumo varna. Iš tokio kūrėjų mokėsi visa modernioji dvidešimt pirmojo amžiaus dailė. Jos piešinys mėgėjiškas, bet kompozicijos labai turtingos, nepakartojamos, originalios. Ritmiškai organizuotų linijų dariniai muzikalūs, dainuoja laumių, undinių, vaidilučių balsais Dalios parašytas giesmes. Lieka tik džiaugtis galutiniu rezultatu. Komentarai, pastabos tik po to, kai darbas atspaustas. Pamatę visi išsižioja. Vieni sako O, kiti OHO.“ Petras Rakštikas

Petras Rakštikas apie save: „Visą laisvalaikį skiriu knygoms, filmų peržiūroms, muzikai. Neverčiu savęs kasdien gadinti popierių. Kai rašosi, rašau, kai nesirašo, lipdau, piešiu, kai nesipiešia – fotografuoju, grybauju, žvejoju. Jei ką įdomaus ir sukūriau, tai tik pagarbiai puoselėdamas kūrėjo duotą ugnį ir besirisdamas su viską žudančiu nuoboduliu. Konkurenciją jaučiu tik iš grybautojų ir žvejų. Išmokau tyliai praeiti pro šiuolaikinio meno etiketėmis pažymėtas musmires ir mėgautis grybavimo procesu. Kaip dailininkas ar rašantis nejaučiu konkurencijos, nes nedirbu pagal užsakymus. <…> galiu sau leisti būti laisvo vėjo menininku. Mano tekstus jau keliolika metų periodiškai publikuoja „Šiaurės Atėnai“. Kam įdomu, tas paskaito. Gerbėjų ugnis manęs dar nenuplikė. Kūrėjas Petrui R. užmiršo įsiūti už savo kūrybos propagavimą atsakingą geną.“ Menas ir Literatūra. 2014. Dailininkas ir rašytojas Petras Rakštikas: „Pušyne randu sau svarbią informaciją“. Prieiga: http://literaturairmenas.lt/publicistika/dailininkas-ir-rasytojas-petras-rakstikas-pusyne-randu-sau-svarbia-informacija

Petras Rakštikas 2007 metais įstojo į Lietuvos rašytojų sąjungą. Išleido ir iliustravo penkias autorines poezijos ir mažosios prozos knygas. Kiekvieną Dalios Gasienės grafikos darbą lydės Petro Rakštiko tekstinės interpretacijos.