Projektas „Gyvenimo spalvos“. Kino filmo „Partizanas“ peržiūra

Renginio pradžia:
2020 rugpjūčio 27 d.

Aprašymas

Kėdainių kultūros centre rugpjūčio 27 d. vyko kino filmo po atviru dangumi peržiūra. Buvo rodomas lietuviškas kino filmas „Partizanas“ (režisierė Agnė Zalanskaitė). Dėl blogų oro sąlygų kino filmo peržiūra buvo perkelta į Kėdainių kultūros centro kavinę prie Mažosios salės I pastato aukšte. Ten puikiai tilpo aparatūra kino filmo demonstravimui, kėdės žiūrovams. Pasibaigus kino filmui, projekto „Gyvenimo spalvos“ dalyviai bendravo prie puodelio arbatos. Projektą finansuoja Europos socialinio fondo agentūra ir Kėdainių rajono savivaldybė, įgyvendina Kėdainių kultūros centras.

Kino filmo „Partizanas“ (režisierė Agnė Zalanskaitė) trumpas aprašymas:

Kas kitas, jei ne mes… Kada, jei ne šiandien!

Dokumentinis filmas „Partizanas“ pasakoja unikalią Prisikėlimo apygardos vado Juozo Paliūno-Ryto kovų istoriją. Nuvargintas okupacijos jis aukoja asmeninį gyvenimą, palieka šeimą ir pasitraukia į mišką lemtingam mūšiui dėl Lietuvos laisvės. Geriausiu draugu jis renkasi šautuvą, kurį švelniai vadina „mašinka“.

Besąlygiškas paklusnumas vadui, noras mokytis, drąsa ir kantrybė iš paprasto kaimo ūkininko suformuoja vieną aktyviausių pasipriešinimo kovų vadų, kuris iki paskutinės gyvenimo akimirkos tikėjo laisva Lietuva ir tarsi testamentą mums užrašė: „Atiduok Tėvynei, ką privalai“

Filme autentiškų Paliūno-Ryto atsiminimų ištraukos, kurias jo paties žodžiais skaito aktorius Paulius Markevičius, persipina su J. Paliūno-Ryto anūkės, jo bendražygių ir kovos draugų, bei istorikų pasakojamais. To laikmečio atmosferą įtaigiai kuria labai įspūdingos rekonstrukcinės scenos.