Projektas „Gyvenimo spalvos“. Kino filmo „Tadas Blinda. Pradžia“ peržiūra

Renginio pradžia:
2020 rugpjūčio 20 d.

Aprašymas

Rugpjūčio 20 d. Kėdainių kultūros centre vyko kino filmo „Tadas Blinda. Pradžia“ (režisierius Donatas Ulvydas) po atviru dangumi peržiūra. Kėdainių kultūros centro vidiniame kieme buvo pastatyta aparatūra kino filmui demonstruoti, sustatytos kėdės žiūrovams. Projekto dalyviai užkandžius valgė Kėdainių kultūros centro terasoje. Pasibaigus kino filmui, projekto „Gyvenimo spalvos“ dalyviai dalinosi įspūdžiais. Projektą finansuoja Europos socialinio fondo agentūra ir Kėdainių rajono savivaldybė, įgyvendina Kėdainių kultūros centras.

Kino filmo „Tadas Blinda. Pradžia“ (režisierius Donatas Ulvydas) trumpas aprašymas:

1861-ieji, carinė Lietuva.

Baudžiavos panaikinimą apraizgiusios politinės intrigos atokiame Žemaitijos kaime netikėtai virsta kautynėmis, kurioms vadovauja iš Sankt Peterburgo atsiųstas jaunas intrigantas, caro kariuomenės karininkas Janekas. Įsisukusios istorijos girnos įtraukia ir taikius baudžiauninkus, ir praeities vaiduoklių kankinamą dvarininką Bernardą Gruinių ir jo gražiąją dukterį Kristiną.

Į veiksmų sūkurį netyčia patekusiam Tadui tenka atsisveikinti su nerūpestinga kasdienybe ir prisiimti atsakomybę ne tik už savo veiksmus, bet ir už mylimų žmonių gyvybes. Mėgindamas suvokti savo vietą žiaurioje tikrovėje, Tadas atranda vertybes, dėl kurių verta gyventi ir mirti. Kova už laisvę, teisingumą ir meilę prasideda. Taip gimsta legenda apie Tadą Blindą.