Projektas „Gyvenimo spalvos“. Kino filmo „Tarp pilkų debesų“ peržiūra

Renginio pradžia:
2020 rugpjūčio 25 d.

Aprašymas

Kėdainių kultūros centre rugpjūčio 25 d. vyko kino filmo po atviru dangumi peržiūra. Buvo rodomas lietuviškas kino filmas „Tarp pilkų debesų“ (režisierius Marius Markevičius). Kėdainių kultūros centro vidiniame kieme buvo pastatyta aparatūra kino filmui demonstruoti, sustatytos kėdės žiūrovams. Projekto dalyviai užkandžius valgė Kėdainių kultūros centro terasoje. Pasibaigus kino filmui, projekto „Gyvenimo spalvos“ dalyviai dalinosi įspūdžiai apie kino filmą. Projektą finansuoja Europos socialinio fondo agentūra ir Kėdainių rajono savivaldybė, įgyvendina Kėdainių kultūros centras.

Kino filmo „Tarp pilkų debesų“ (režisierius Marius Markevičius) trumpas aprašymas:

Kaunas, 1941-ieji. Penkiolikmetė Lina Vilkaitė svajoja studijuoti dailę, atostogauti prie jūros ir nueiti į pasimatymą su patinkančiu vaikinu. Tačiau birželio 14-osios naktį visas svajones ranka nubraukia stiprūs sovietų kariškių smūgiai į duris. Lina kartu su jaunesniu broliu ir mama įgrūdami į gyvulinį traukinio vagoną ir išremiami į Sibirą, kaip ir tūkstančiai kitų lietuvių. Atskirtas nuo šeimos merginos tėtis Linai ištaria paskutinius žodžius: „Piešk tai, ką matai“. Jos piešiniai tampa dienoraščiu, kuriame nemeluojama. Juose atsispindi skausmas, alkis, šaltis, sovietų žiaurumas ir nepakeliamos gyvenimo sąlygos Sibire. O šalia – žmonių gerumas vienas kitam, pirmoji meilė ir negęstanti viltis išgyventi. Žmogiškoji stiprybė prieš žiaurų likimą.

Filmas sukurtas pagal lietuvių kilmės amerikiečių rašytojos Rūtos Šepetys romaną „Tarp pilkų debesų“.

Knyga yra tapusi „The New York Times“ bestseleriu, išleista daugiau nei 50 šalių, visame pasaulyje jos parduota per milijoną kopijų. Filmo režisierius – Los Andžele gimęs ir užaugęs Marius Markevičius, žinomas filmo „Kita svajonių komanda“ režisierius. Filmo prodiuseris – Žilvinas Naujokas, Lietuvai padovanojęs lankomiausią nepriklausomos Lietuvos laikotarpiu kurtą filmą „Tadas Blinda. Pradžia“.