Projektas „Gyvenimo spalvos“. Pažintinė išvyka į Skuodą

Projektas „Gyvenimo spalvos“. Pažintinė išvyka į Skuodą

Renginio pradžia:
2020 rugsėjo 25 d.

Aprašymas

Rugsėjo 25 d. Kėdainių kultūros centro vykdomo projekto „Gyvenimo spalvos“ dalyviai vyko į pažintinę išvyką į Mosėdžio miestelyje, netoli Skuodo, esantį respublikinį Vaclovo Into akmenų muziejų ir Telšiuose esantį Žemaičių muziejaus „Alka“ padalinį Žemaitijos kaimo muziejų. Dėl vykusio Žemaičių muziejaus „Alka“ pastato remonto darbų, šis muziejus lankytojų nepriėmė, buvo pasinaudota alternatyva ir aplankytas Žemaitijos kaimo muziejus.

Pažintinės išvykos dalyviai turėjo ekskursiją su gide respublikiniame Vaclovo Into akmenų muziejuje ir muziejaus parke. Po ekskursijos trumpai galėjo atsikvėpti ir pasivaikščioti po miestelį, norintys aplankė Mosėdžio Šv. arkangelo Mykolo bažnyčią, apžiūrėjo jos prieigas.

Žemaitijos kaimo muziejuje taip pat vyko ekskursija su gide, ten pažintinės išvykos dalyviai pamatė autentiškas žemaičių etnografines sodybas, vėjo malūną, imituotas kapinaites. Aplankė technikos ekspozicijas, pamatė kaip veikia autentiškas skiedrų skėlimo aparatas, turėjo galimybę pabendrauti su gyvūnais esančiais muziejuje.

Aplankę Žemaitijos kaimo muziejų, vyko į Telšių katedrą, kurią galėjo aplankyti savarankiškai. Visos kelionės metu senjorai daug laiko praleido lauke, gryname ore, bendravo, dalinosi kelionės įspūdžiais.

Projektą finansuoja Europos socialinio fondo agentūra ir Kėdainių rajono savivaldybė, įgyvendina Kėdainių kultūros centras.