Renginių ciklas „(At)rask meną“

Renginių ciklas „(At)rask meną“

Renginio pradžia:
2024 birželio 12 d. 17:00
Renginio pabaiga:
2024 rugpjūčio 25 d. 14:00
Bilieto kaina:
Nemokamas

Aprašymas

Jau visai netrukus – tradicija spėjęs tapti renginių ciklas „(At)rask meną“, skatinantis „ieškoti“ meno netradicinėse miesto lokacijose!

Jau penktą kartą Kėdainių krašto gyventojus ir miesto svečius sukviesiančiu renginių ciklu „(At)rask meną“ siekiama atkreipti dėmesį į Kėdainių miesto istorinį ir kultūrinį išskirtinumą bei tapatumą, aktualizuoti ir įveiklinti kultūros paveldo objektus, skatinti gyventojų judumą ir kultūrinį turizmą, pasididžiavimą savo kraštu.

2024 metais renginių ciklo „(At)rask meną“ renginiai vyks senosiose Kėdainių turgaus aikštėse. Turgaus aikščių gausa yra išskirtinis, tik Kėdainiams būdingas bruožas. Kadaise jų būta net 6. 4 aikštės išliko iki šiol. Senosios rinkos a., Didžiosios Rinkos a. ir Knypavos rinkos a. šiuo metu vyksta kėdainiečiams svarbūs renginiai ir kiti susibūrimai, o Janušavos turgaus aikštė unikali tuo, kad yra vienintelė turgaus aikštė Lietuvoje, kurioje prekiaujama nuo XVII a. I pusės.

Renginių ciklo „(At)rask meną“ metu kėdainiečiai ir miesto svečiai daugiau sužinos apie šių aikščių istoriją, reikšmę ir svarbą Kėdainių miestui, taigi projektas turi didelę edukacinę vertę.
Renginių ciklą „(At)rask meną“ sudarys ekskursija su Kėdainių rajone gaminamų produktų degustacija, 4 profesionaliojo meno pasirodymai, 1 edukacija-žydiškų patiekalų degustacija, 1 patyriminė paroda. Renginiai vyks 4 buvusiose senosiose Kėdainių turgaus aikštėse: Senosios Rinkos aikštėje, Didžiosios Rinkos aikštėje, Knypavos Rinkos aikštėje ir Janušavos turgaus aikštėje.

Renginių ciklas šiemet prasidės nuo ekskursijos po 4 buvusias senąsias Kėdainių turgaus aikštes, ją ves istorikė Audronė Pečiulytė. Ekskursijoje bus akcentuojamas kiekvienos turgaus aikštės išskirtinumas, svarba Kėdainių miesto vystymuisi ir ekonomikai, bus kalbama apie pirkėjų ir pardavėjų tipažus, etnines grupes bei produktus, kuriuos būdavo galima įsigyti turguose. 

Būtent šio renginių ciklo temai yra sukurtas ir Senosios Rinkos aikštėje bus rodomas unikalus teatralizuotas muzikinis projektas-pasakojimas „Skambančios Kėdainių turgaus istorijos. Nuo praeities iki dabarties“. Prie Senosios Rinkos aikštės telkėsi žydų bendruomenė, stovi sinagogų kompleksas, manoma, kad šioje aikštėje aktyviausiai prekiavo žydai, norint priminti tai kėdainiečiams Krakių bendruomenės centras sutiko muzikinio projekto metu ir po jo imituojant prekyba turguje vesti teatralizuotą edukaciją-žydiškų patiekalų degustaciją „Žydiški skoniai“, kurios metu bus degustuojami tokie žydiški patiekalai kaip chala, beigelis, spurgos.
Kėdainių Didžiosios Rinkos aikštėje bus demonstruojamas Alytaus miesto teatro spektaklis „FIKCIJA made in social media“, Knypavos rinkos aikštėje vyks instrumentinės muzikos grupės „U‘ Element“ ir Nedos Malūnavičiūtės koncertinė programa „Šiltai balta“.
Janušavos turgaus aikštėje vyks patyriminė paroda „Meno turgus“, kurios metu stacionariose prekybinėse vietose Kėdainių krašte gyvenantys ir iš Kėdainių krašto kilę profesionalūs menininkai eksponuos savo darbus, vyks jų darbų pristatymas, simbolinis aukcionas, meno darbų pardavimas. Turgus taps menininkų ir meno gerbėjų komunikacijos vieta, kurioje bendravimas taps betarpiškas, meno kūriniai iš nugludintų parodų salių atsidurs visiškai kitokioje, profesionaliam menui neįprastoje, erdvėje. Patyriminės parodos „Meno turgus“ metu savo koncertinę programą atliks styginių kvartetas IPA.

Projektą finansuoja: Lietuvos kultūros taryba, Kėdainių rajono savivaldybė. 
Organizatorius Kėdainių kultūros centras