Renginių ciklas „(At)rask meną“. Alytaus miesto teatro spektaklis „Žydiška gatvelė“

Renginių ciklas „(At)rask meną“. Alytaus miesto teatro spektaklis „Žydiška gatvelė“

Renginio pradžia:
2022 birželio 15 d. 19:00
Renginio vieta:
Prie sinagogų komplekso, Senosios rinkos a., Kėdainiuose

Aprašymas

Renginių ciklo „(At)rask meną“ metu prie sinagogų komplekso, Senosios Rinkos aikštėje birželio 15 d. 19 val. vyko Alytaus miesto teatro spektaklis „Žydiška gatvelė“.

Apie spektaklį

Lietuvos žydai yra neatskiriama mūsų visuomenės dalis, reikšmingai prisidėjusi prie Lietuvos valstybingumo, istorijos, kultūros ir mokslo raidos. Lietuvių ir žydų santykių vertinimą koreguoja Holokausto Lietuvoje patirtis ir vykstančios diskusijos, kurios įsiterpdamos į istorinį diskursą, dažnai iškreipia santykių tarp žydų ir lietuvių istoriją.

Spektaklis, paremtas lietuvių ir žydų folkloru. Komiškos gyvenimo scenos, lydimos liaudies humoro ir autentiškų žydų šokių ir dainų kuria spalvingą dviejų tautų ilgamečio sugyvenimo paveikslą. Šalia augusių jaunuolių, žydų mergaitės ir lietuvių bernelio, meilės istoriją lydintys muzikiniai kūriniai kurs nuotaiką, kurioje atsiskleidžia Lietuvos žydų puoselėjamas paveldas ir lietuvių noras suprasti ir įvertinti kitos tautos subtilybes.

Spektaklyje šalia Alytaus miesto teatro aktorių matysime beveik 50 metų veikiančio, bene vienintelio Europoje populiarinančio nykstančią jidiš kultūrą, Lietuvos žydų dainų ir šokių ansamblio ,,Fajerlech“ dalyvius.

„Žydiška gatvelė“ – pilna gyvybės, vilties ir tikėjimo sala, kurioje dviejų įsimylėjėlių istorija dar labiau išryškina bei stiprina pasitikėjimą pamatinėmis lietuvių ir žydų tautos vertybėmis, parodo ir palygina dviejų tautų kultūrų panašumus ir skirtumus.

Režisierius: Albertas Vidžiūnas
Ansamblio vadovė: Larisa Vyšniauskienė
Dailininkas: Kęstutis Vaičiulis
Režisieriaus asistentė: Alma Purvinytė
Vaidina: Erika Jasinskaitė – Salickienė, Eglė Kordiukovaitė, Eglė Juškaitė, Tomas Pukys, Vidas Vaškius, Vincas Vaičiulis, Jonas Gaižauskas, Eugenijus Rakauskas
Dalyvauja: Lietuvos žydų dainų ir šokių ansamblis „Fajerlech“