Renginių ciklas „(At)rask meną“. Grupės „H2F – Harp & Flute Duo“ koncertas

Renginio pradžia:
2022 birželio 12 d. 18:00
Renginio vieta:
Prie Kėdainių minareto

Aprašymas

Renginių ciklo „(At)rask meną“ metu prie Kėdainių minareto birželio 12 d. 18 val. skambėjo grupės „H2F – Harp & Flute Duo“ koncertas.

H2F – jaunatviškas ir kūrybingas arfos ir fleitos duetas, muzikinę kelionę kartu pradėję prieš šešerius metus. Baigę studijas muzikos akademijose Paryžiuje, Londone bei Kiolne, arfininkė Aistė Baliunytė ir fleitininkas Vytenis Gurstis sugrįžo į Lietuvą, šiuo metu kartu groja Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro orkestre. Seniai pažįstamų scenos partnerių kamerinės muzikos ansamblio repertuare tiek originalūs, tiek specialiai dueto sudėčiai pačių atlikėjų pritaikyti kūriniai – nuo baroko iki šiuolaikinės muzikos. Duetas H2F aktyviai koncertuoja ir dalyvauja įvairiuose muzikiniuose projektuose Lietuvoje, Nacionalinės filharmonijos, ARS Lituanica organizuojamuose koncertuose, taip pat „Sugrįžimų“ bei Tytuvėnų vasaros festivaliuose, jaunimo festivalyje „VAROM!“, LMTA koncertuose. Tarptautinių konkursų laureatai virtuoziškai valdomų instrumentų garsais atskleidžia ir įprasmina gražiausių kompozicijų melodijas, naujai perteikia senųjų bei šiuolaikinių kompozitorių kūrybą. H2F tikslas ­– dueto muzikos viziją profesionaliai ir kūrybingai perteikti klausytojams.

Aistė Baliunytė

Sparčiai muzikinės karjeros laiptais kylanti jaunoji arfininkė garsina Lietuvos vardą visame pasaulyje. 2018 m. vasarą Aistė apsigynė magistro laipsnį Nacionalinėje Paryžiaus muzikos konservatorijoje (CNSMD de Paris) profesorės I. Moretti klasėje, kur 2016 m. ji taip pat įgijo bakalauro diplomą.  Baigusi Nacionalinę M. K. Čiurlionio menų mokyklą,  Aistė tęsė mokslus Aukštojoje muzikos mokykloje Paryžiuje, I. Perrin klasėje, kurią 2014 m. baigė su pagyrimu bei solisto diplomu. Arfininkė yra daugelio tarptautinių konkursų laureatė, prizinių vietų laimėtoja, daugelio tarptautinių  festivalių Lietuvoje, Europoje, Rusijoje, Amerikoje bei Kanadoje dalyvė. Nuo 2012 m. Aistė yra tapusi tokių fondų kaip „Fondation de France“, „Nadia et Lili Boulanger“, „Fonds de Tarrazi“, „Fondation Zygmund Zaleski“ ir kt. stipendininke. Daug koncertuojanti  kaip solistė, kamerinės muzikos ansamblių bei įvairių orkestrų artistė Lietuvoje ir užsienyje. 2008 m. Aistė kartu su Japonijos įrašų kompanija „King International Inc.“ įrašė solinį kompaktinį diską, ir tapo pirmąja bei vienintele Lietuvos arfininke įrašiusia savo solinį albumą. 2011 m. ji buvo apdovanota Lietuvos Respublikos prezidentės D. Grybauskaitės padėką už pasiekimus ir Lietuvos vardo garsinimą.  Šiuo metu arfininkė yra Lietuvos Nacionalinio operos ir baleto teatro orkestro arfų grupės koncertmeisterė.

Vytenis Gurstis

Nacionalinių ir tarptautinių konkursų laureatas fleitininkas Vytenis Gurstis bakalauro laipsnį įgijo Londono Karališkojoje muzikos akademijoje pas vieną ryškiausių fleitos asmenybių prof. Williamą Bennettą. Magistro studijas tęsė prof. Roberto Winno fleitos ir prof. Davido Smeyerso šiuolaikinės kamerinės muzikos interpretacijos klasėse Kelne, Vokietijoje. 2004-2009 metais buvo M. Rostropovičiaus fondo stipendininkas. Vytenis pastoviai koncertuoja Europoje, aktyviai dalyvauja ir Lietuvos muzikiniame gyvenime – kaip solistas, įvairių kamerinių ansamblių sudėtyje, su orkestrais: Lietuvos Nacionaliniu, Kameriniu, šv. Kristoforo, MasterWorks festivalio ir Pforzheimo Bachorchester. Kaip orkestro narys 2014 m. dalyvavo Nyderlandų Jaunimo Orkestro projektuose, 2015 m. grojo solo fleitą Bambergo vasaros operoje, o 2016 m. koncertavo Klaipėdos kamerinio orkestro sudėtyje. Šiais metais apsigynė ir įgijo daktaro laipsnį LMTA. Nuo 2017 m. dirba Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro orkestre bei yra Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos fleitos klasės mokytojas.

Dalinamės keliomis akimirkomis iš vykusio koncerto ir kviečiame žiūrėti.