Renginių ciklas „(At)rask meną“. LNOBT vienaveiksmė komiška opera „Tarnaitė ponia“

Renginio pradžia:
2022 birželio 17 d. 19:00
Renginio vieta:
Prie Sirutiškio dvaro

Aprašymas

Vienas iš renginių ciklo „(At)rask meną“ renginių birželio 17 d. 19 val. prie Sirutiškio dvaro vyksianti Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro opera „Tarnaitė ponia“. Spektaklį neįprastoje scenoje ant ratų žiūrovai stebės nemokamai.

Visi žino, kad erdviausią šalyje sceną turinčio LNOBT spektaklių į mažesnes sales perkelti neįmanoma. Tačiau galima pastatyti operą taip, kad ji būtų pritaikyta rodyti… vilkiko priekaboje! Ir tai jau padaryta: Lietuvos miestų ir miestelių aikštėse trečią vasarą iš eilės žiūrovų lauks Giovannio Battistos Pergolesio vienaveiksmė komiška opera „Tarnaitė ponia“.

Maždaug 50 min. trunkančios operos „Tarnaitė ponia“ siužetas apie pilnateise namų šeimininke trokštančią tapti tarnaitę, išradingai gundančią ir maustančią savo poną, neįmantrus, užtat sukeliantis juoko bangas. Meilė ir gudrumas galiausiai triumfuoja: visi prie vilkiko susirinkusieji tampa tarnaitės ir pono vestuvių svečiais.

„Tarnaitės ponios“ režisierius – Gediminas Šeduikis. Vilkiko vežiojamas dekoracijas sukūrė scenografė Sigita Šimkūnaitė, operos solistų kostiumais pasirūpino dailininkė Ugnė Tamuliūnaitė.

Vilkiką LNOBT suteikė „Keliaujančios operos“ projekto partneris – UAB „Girteka Logistics“.

Projektą „Renginių ciklas „(At)rask meną“ finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Kėdainių rajono savivaldybė, rengia Kėdainių kultūros centras.

Projekto partneriai UAB „Krekenava“ ir Labūnavos Dievo Apvaizdos bažnyčia

Informaciniai rėmėjai „Kėdainių mugė“ ir „Balticum TV“