Rhma Alsohly (Sirija) kūrybinių darbų parodos atidarymas

Rhma Alsohly (Sirija) kūrybinių darbų parodos atidarymas

Renginio pradžia:
2022 birželio 08 d. 17:00
Renginio vieta:
Kėdainių kultūros centras

Aprašymas

Rhma Alsohly – žemės ūkio inžinierė iš Sirijos. Aistrą piešimui moteris teigia pajutusi dar ankstyvoje vaikystėje, būdama vos 3 metukų.

Nenorėdama palikti savo hobio nuošalyje, Rhma nusprendė  piešti ir tapyti mokytis savarankiškai. Pasak Rhma, didelę įtaką jos piešimo įgūdžiams ir pažangai padarė jos tėvai, turėję meninių gabumų. Sirijoje prieš prasidedant karui, moteris turėjo savo kambarėlį, su visomis piešimui reikalingomis medžiagomis ir įrankiais.

Dėja, Sirijoje prasidėjusio karo metu viskas buvo sunaikinta, o kartu su juo ir visi moters įrankiai, skirti piešimui.Kad užtikrintų saugų gyvenimą savo šeimai ir vaikams Rhma vyras karo metu persikėlė gyventi į Lietuvą. Čia Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centre mokėsi doktorantūros žemės ūkio srityje. 2016 metais Rhma su sūnumi emigravo į Lietuvą pas savo vyrą, vėliau pora susilaukė antrojo vaiko. 

Sunkiai besiverčianti šeima, Lietuvoje negalėjo sau leisti piešimo ir tapymo priemonių, todėl Rhma paveikslų gausa pasigirti negali, nors, kaip sako pati moteris, piešia ir tapo jau seniai.

„Tuo metu nesulaukiau jokios paramos, kad įgyvendinčiau savo svajonę surengti savo parodą. Aš jaučiausi labai vieniša ir susvetimėjusi, nepaisant meilės šiai gražiai šaliai. Turėjau tik pieštuką ir popieriaus, kad nupieščiau tai, ką jaučiu. Lietuva yra vieta, kurioje matau naują viltį. Pirmasis mano rėmėjas buvo mano vyras. Nepamiršiu, kaip jis man nupirko piešimo priemones ir dažus iš pirmos premijos, kurią gavo savo darbe. Buvau be galo laiminga. Neįtikėtina, bet pagaliau galiu ramiai piešti savo mažoje virtuvėje, kai mano vaikai užmiega.  Šioje parodoje rasite didelę mano darbų įvairovę – portretus, peizažus, dekoracijas ir kt. Kiekvienas paveikslas išreiškia tai, ką tuo metu jaučiau.“

Kviečiame paržvengti akimirkas iš parodos pristatymo Kėdainių kultūros centre.