Šešėlių teatro „Papasony“ (Kijevas) spektaklis „Pasąmonės šnabždesiai… Sapnai“

Renginio pradžia:
2022 gegužės 26 d. 19:00
Renginio vieta:
Kėdainių kultūros centras

Aprašymas

Gegužės 26 d. 19 val. Kėdainių kultūros centre pirmą kartą Kėdainiuose unikalaus, vienintelio Ukrainoje viso kūno šešėlių teatro trupė iš Kijevo „Papasony“ kėdainiečiams pristatė spektaklį „Pasąmonės šnabždesiai… Sapnai“.

Šešėlių teatro „Papasony“ (Ukraina) spektaklis yra apie sudėtingą žmogaus kelią į Gyvenimo Šviesą. „Pasąmonės šnabždesiai… Sapnai“ premjera įvyko dar 2009 m. Pirmoji spektaklio versija buvo draminio ir šešėlių teatro derinys, tačiau vėliau režisierius Andrii Leliukh nusprendė atsisakyti teksto ir spektaklį perteikti tik kūno ir šešėlių kalba. Šešėliai – unikalus instrumentas, atveriantis erdvę begalinėms žmogaus emocijų ir jausmų išraiškoms: meilei ir neapykantai, laimei ir skausmui, gamtos ir visatos galioms. Šešėlių teatras neturi kalbos, amžiaus ar suvokimo ribų – šešėliai, šviesų ir spalvų įvairovė, muzika – tai nekalbūs pasakotojai, skleidžiantys unikalų žavesį, kuris palytėja žiūrovo sielą. Spektaklis „Pasąmonės šnabždesiai… Sapnai“ buvo itin palankiai priimtas publikos ir teatro kritikų, sulaukė nominacijų tarptautiniuose ir Ukrainos teatro festivaliuose.

Kėdainiečiai spektaklį turėjo galimybę pamatyti nemokamai, o spektaklio metu surinktos paramos lėšos skirtos Ukrainos labdaros fondui Global Synergy, dirbančiam su karo medikais fronto linijose ir teikiančiam humanitarinę pagalbą nukentėjusiems nuo karo.

Spektakliu gėrėjosi Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis ir Kėdainių rajono savivaldybės Kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Kęstutis Stadalnykas. Gausių ovacijų lydimas žiūrovus sveikino režisierius Andrii Leliukh.