Stovykla „Pažinimas – gyvenimo džiaugsmas“ Lančiūnavoje

Renginio pradžia:
2020 rugpjūčio 19 d.
Renginio pabaiga:
2020 spalio 10 d.

Aprašymas

Edukacinių veiklų ugdomojo pobūdžio programa „Pažinimas – gyvenimo džiaugsmas“ buvo vykdoma pirmą kartą ir sulaukė didelės sėkmės: Lančiūnavos ir aplinkinių kaimų vaikų entuziazmas, žingeidumas, smalsumas, pomėgis keliauti ir pažinti naujus dalykus – tai stiprioji šios programos pusė. Su iššūkiais, susijusiais su COVID 19, pavyko gerai susidoroti, vaikai buvo drausmingi, laikėsi taisyklių.
Programoje dalyvavo 15 vaikų ir visi vyko į visas 5 išvykas.  
Pirmoji edukacinė išvyka į Palangą (net 7 vaikai pirmą kartą lankėsi Gintaro muziejuje) – dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Nuo gintaringojo miško iki mozaikos“ (iš gamtinės medžiagos pasigamino paveikslėlius-amuletus), pasivaikščiojo rūmų parke ir išsimaudė jūroje. 
Antroji edukacinė išvyka į Stulkiškių malūną, kur įrengtas linų muziejus – susipažino su ekspozicija, dalyvavo edukacinėje programoje „Lino kančios kelias“, savo rankomis patyrė, kaip minami, šukuojami linai, verpiami lininiai siūlai, susimąstė, koks ilgas lino kelias iki puikiausių drobių. Grįžtant namo stabtelėta Ramygaloje susipažinti su miesteliu, jo istorija ir tradicijomis.   
Trečioji edukacinė išvyka į Lietuvos liaudies buities muziejų Rumšiškėse supažindino vaikus su šimtamete žmonių buitimi, buvo aplankyti įvairių etnografinių regionų kiemai, o miestelyje teko pasėdėti prieškario laikų mokyklos suoluose. Vaikai dalyvavo edukacinėje programoje „Žvakių liejimas“, patys įsitikino, kiek kantrybės reikia išlieti vaško žvakę senoviniu būdu.         
Ketvirtoji edukacinė išvyka į Zarasų kraštą – aplankytas Stelmužės ąžuolas, Zarasų apžvalgos tiltas, dalyvauta edukacinėje programoje Šlyninkos vandens malūne: malūnininkas papasakojo malūno istoriją. Pasigardžiuodami vaikai ragavo malūne sumaltų razavų miltų blynų, klausėsi malūnininko žmonos pasakojamų legendų, spėliojo mįsles ir dalyvavo smagiose sportinio miklumo varžybose su senoviniais žaidimų įrankiais.            
Penktoji edukacinė išvyka į Plokščių raketinę bazę Plungės r. – autentiška karinio objekto aplinka žadino smalsumą, o šaltojo karo muziejaus ekspozicija vyresnių klasių mokiniams buvo puiki proga atgaivinti ir pagilinti per istorijos pamokas įgytas žinias. Per edukacinę programą „Žaidimai ir atradimai raketinėje bazėje“ vaikai atlikinėjo įvairias užduotis, mokėsi taisyklingai užsidėti ir nusiimti dujokaukes. Grįžtant namo aplankyti Oginskių rūmai, jų ekspozicija.