Teatrinė vasaros stovykla

Teatrinė vasaros stovykla

Renginio pradžia:
2018 liepos 17 d.
Renginio pabaiga:
2018 liepos 27 d.
Renginio vieta:
Kėdainių kultūros centras

Aprašymas

Liepos 17–27 d. Kėdainių kultūros centre vyko vaikų vasaros poilsio ir užimtumo programa „Teatrinė vasaros stovykla“ , skirta Kėdainių rajono vaikams ir jaunimui (8–16 m.). Dalyviai mokėsi įvardinti emocines būsenas ir išreikšti teatrinės raiškos priemonėmis. Didelį dėmesį tradiciškai skyrėme etnokultūrai bei identiteto supratimo stiprinimui ir, žinoma, saviugdos kompetencijų gilinimui. Programa suteikė galimybę pažinti, reflektuoti, analizuoti, ieškoti pozityvių sprendimų ir naujų teatrinės raiškos galimybių.
Programos tikslas – plėtoti ir vystyti jauno žmogaus socializacijos galimybes, sudarant sąlygas kūrybiškumo, kultūrinio sąmoningumo ir identiteto supratimo ugdymui bei saviraiškai. Uždaviniai: 1. Padėti dalyviams geriau pažinti save ir socialinę aplinką, ugdyti jų asmenines kompetencijas, įprasminant teatrinės raiškos priemonėmis. 2. Aktyvinti kūrybinius gebėjimus ir plėsti iniciatyvos bei kūrybines kompetencijas. 3. Skatinti pozityvų tarpusavio bendravimą ir gilinti socialines bei komunikavimo kompetencijas.
Kiekviena diena prasidėdavo muzikine mankšta, balso ir vaizduotės lavinimo pratimais. Planuoti 3 edukaciniai seminarai, 4 veiklos ir išvyka į Paberžę, bet planus teko pakoreguoti pagal vaikų norus ir realias galimybes – 42 dalyviai, karštis ir amžiaus vidurkis apie 10 m. – bet vaikai neliko nuskriausti. Įvykdyti 8 praktiniai seminarai-mokymai: „Saviraiškos mugė“ (G. Gustytė), „Savęs pažinimas: iš kur kyla baimės ir kaip jas įveikti?“ ir spalvų terapija „Piešimas ant stiklo“ (J. Štarienė); „Piešimas spalvotu smėliu“ ir „Burbulinio modelino galimybės“ (G. Gustytė); „Aukštaitiškų juostų audimas“ ir „Apyrankių pynimas ir rišimas“ (L. Steponavičienė); interaktyvūs emocinio intelekto lavinimo ir asmeninio tobulėjimo mokymai „Savęs pažinimo dirbtuvės“ (VšĮ „Juoda avis“).
Vykdytos ir kitos veiklos: repetavome spektaklį „Muzikantas, Velnias ir Perkūnas“ (pagal l. l. pasaką) ir sceninį etiudą „Verkiantys medžiai“ (pagal. A. Jurašiaus pasaką); su Aušra Giedriene mokėmės l. l. dainų ir dainų apie Lietuvą;
Visos planuotos programos veiklos įvykdytos ir pristatytos tėvams liepos 27 d. Kėdainių kultūros centre.
Tikimės, kad dalyviai geriau pažino save ir socialinę aplinką, padidėjo jų asmeninės kompetencijos; prasiplėtė ir pagilėjo socialinių ir pažinimo kompetencijų ribos; aktyvinant kūrybinius gebėjimus („Saviraiškos mugė“) ir įprasminant teatrinės raiškos priemonėmis, prasiplėtė dalyvių iniciatyvos bei kūrybinės kompetencijos; mokymasis įveikti baimes ir spalvų terapijos užsiėmimų metu prasiplėtė pažinimo ir komunikavimo kompetencijos; liaudies dainų ir dainų apie Lietuvą mokymasis praplėtė pilietiškumo ir tautiškumo suvokimą. Neabejojame, kad susipažinę su teatro pagrindais ir raiškos galimybėmis (reflektuoti aplinką, justi erdvę, gebėti valdyti kūno ir žodžio plastiką, minties perspektyvą, personažo kūrimo bei vaidmenų atlikimo, improvizacijos) ir patys dalyvaudami teatrinių etiudų kūrime įgijo ir dalykinių kompetencijų.
Tikimės, kad programos įgyvendinimas prisidės prie teigiamos visavertės asmenybės pokyčių formavimo.