Tradicijas ir dabartį jungiantis lietuvių kultūros festivalis „PapArtIs“

Tradicijas ir dabartį jungiantis lietuvių kultūros festivalis „PapArtIs“

Renginio pradžia:
2021 birželio 21 d.
Renginio pabaiga:
2021 birželio 23 d.

Aprašymas

Kėdainių kultūros centro 75erių metų veiklos sukaktį ir Jonines minėjome kultūros festivalyje „PapArtIs“!

Birželio 21–23 dienomis vyko tradicija tapęs kultūros festivalis „PapArtIs“. Tris dienas vykęs „PapArtIs“ leido Joninių šventę pajusti AC/DC RITMU, ŽAISMINGAI ir TRADICIŠKAI. 

Birželio 21 dieną, Didžiosios Rinkos aikštėje, būgnams mušant AC/DC RITMU buvo oficialiai paskelbta festivalio pradžia. Aikštėje kėdainiečių automobiliai buvo puošiami nuplaunamais dažais, o vėliau spalvingų automobilių kolona važinėjo Kėdainių miesto gatvėmis. 

Antra festivalio diena (birželio 22 d.) pradėta ŽAISMINGAI. Kėdainių miesto parke, laikinoje TV studijoje, renginio metu vyko betarpiškas bendravimas su žiūrovais, jie galėjo stebėti specialią „Aptikta Kėdainiuose“ laidą, skirtą festivalio svečiams. 18 val. Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras pristatė miuziklą „Šounuolynas“. Spektaklis buvo pasirinktas neatsitiktinai. Būtent vaidinimas buvo pirmasis renginys, įvykęs Kultūros namuose (Paeismilgio g.) prieš 75 metus. Na, o mažiausieji miesto gyventojai turėjo galimybę džiaugtis Burbulų dėdės mokslinių ir eksperimentinių burbulų šou vaikams. 

Birželio 23 diena skirta TRADICIJOMS. Jaunieji renginio žiūrovai galėjo nusikelti į praeitį ir sužinoti, kaip vaikystėje žaidė jų seneliai ar proseneliai. Kėdainių kultūros centras specialiai tam pagamino medinę karuselę. Rankdarbiais besidomintys galėjo užsukti į Etnodirbtuvių palapines. Nuskambėjo tradicinė kapelų šventė „Čiulba lakštingėlė“. Renginio „Didžioji Saule, mote….“ dalis prasidėjo liaudies šokių kolektyvų „Lankesa“ ir „Volungė“ pasisveikinimu. Vakarėjant grupės „Baltasis Kiras“ ir „Lietis band“ linksmino publiką moderniojo roko ir folkroko deriniais. Saulę palydėjome ir trumpiausią naktį pasitikome stengiantis moderniomis formomis sukurti sakralųjį vasarvidžio nakties įspūdį.

Festivalio metu kėdainiečiai turėjo galimybę kiek kitokia forma susipažinti su Kėdainių kultūros centro istorija. Didžiosios Rinkos aikštėje ir miesto parke telefonų pagalba skenuodami specialius QR kodus miesto gyventojai galėjo pamatyti nuotraukų galerijas, kuriose įsimintiniausi Kėdainių kultūros centro renginiai. Tiems, kurie nespėjo pasinaudoti proga, sužinoti daugiau apie Kultūros centro istoriją, geros žinios, QR kodai mieste išliks ir ilgesniam laikui, todėl kiekvienas pamatęs kodą, kviečiamas jį skenuoti net ir po festivalio.