Tradicinė Surviliškio miestelio šventė „Tėviške, pakviesk ir aš sugrįšiu“

Renginio pradžia:
2019 rugpjūčio 17 d. 19:00
Renginio vieta:
Nevėžio slėnis, Surviliškio mstl.

Aprašymas

Tradicinė Surviliškio miestelio šventė „Tėviške, pakviesk ir aš sugrįšiu“ vyksta kasmet Šv. Roko atlaidų išvakarėse. Tai šventė, kuri suburia gyvenančius ir išvykusius Surviliškio krašto gyventojus, susitikti, pabendrauti. Tai šventė, į kurią suvažiuoja kelios kartos…Šįmet Surviliškio miestelis minėjo 518 metų sukaktį. Sukakties proga sveikino Surviliškio seniūnė Vanda Petrauskienė, Lietuvos Respublikos Seimo narys Darius Kaminskas ir apdovanojo: Rasą Povilaitienę už savanorystę, Aidą Kulbį už aktyvią bendruomeninę veiklą ir sportinių tradicijų puoselėjimą, Aurimą Snarskį už pagalbą bendrumenei; Kėdainių rajono meras Valentinas Tamulis apdovanojo: Taurių Sereiką ir Saulių Šilkaitį už paramą seniūnijai, įgyvendinant kelių remonto programą, Almą Bružienę už ilgametę visuomeninę veiklą.

Apdovanoti gražiausiai besitvarkančių sodybų šeimininkai: Reginos Kačiauskienės sodyba (Surviliškio mstl.), Reginos ir Stasio Vidmanto Nefų sodyba (Kalnaberžės k.), Ritos ir Rimanto Kalvaičių sodyba (Berželės k.), Dženetos ir Remigijaus Kilų sodyba, (Kalnaberžės k.), Ninos ir Petro Milių sodyba (Sirutiškio k.), Daivos ir Arvydo Alijauskų kiemas (Užupės k.), Užupės bendruomenės centras „Liaudė“ (Užupės k.), Sirutiškio bendruomenės centras (Sirutiškis).

Asociacija Surviliškio bendruomenė dalyvauja projekte „Prisijungusi Lietuva“ ir padeda projekto komandai aplankyti bendruomenių šventes ir jose pristatyti interaktyvią veiklą. Projektas „Prisijungusi Lietuva“ – interaktyvus žaidimas „Išmanusis laimės ratas“. Bendruomenės nariai ir visi norintys užėję į palapinę turėjo galimybę sukti laimės ratą, atsakyti į klausimą apie saugų internetą, elektronines paslaugas, elektroninį parašą ir laimėti simbolinį suvenyrą.

Vyko šventinė prekyba, vaikai laiką leido šokinėdami ant batuto.

Šventėje koncertavo: grupės „Bernužėliai“ ir „POP DU“, atlikėjai Mantvilė, Elvyra ir Vladas Daugintis.

Prieš vidurnaktį Nevėžio slėnio dangų nutvieskė šventiniai fejerverkai.

Šventės rėmėjai: Kėdainių rajono savivaldybė, Surviliškio seniūnija, asociacija Surviliškio bendruomenė, Zvėgų, Župerkų, Turskių  ir Sandros Biečienės ūkiai, UAB „Drivita“, S. ir G. Linkai, R. ir L. Mikalauskai, A. Kuliešienė.