Tradicinis šventinis bėgimas „Mes, Lietuvai“

Tradicinis šventinis bėgimas „Mes, Lietuvai“

Renginio pradžia:
2018 kovo 10 d.
Renginio vieta:
Nociūnuose

Aprašymas

Kovo 10 d. Nociūnuose vyko tradicinis šventinis bėgimas „Mes, Lietuvai“, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui. Kol į šventę atvykę dalyviai registravosi bėgimo startui, sniegas virto bala. Tad šventės vieta ir bėgimo kelias nebuvo palankus. Kai kurie šventės dalyviai surado namuose guminius aulinukus ir šventėje turėjo galimybę smagiai pasitaškyti balose. Atvykusiems į sporto šventę su sportinę avalynę tikrai teko sušlapti kojas, tačiau tai nesutrukdė  sudalyvauti bėgime ir šiemet startui užsiregistravo 33 bėgikai ne tik iš Nociūnų. Sulaukėme sportininkų mėgėjų iš Kėdainių miesto, Keleriškių ir Beinaičių bendruomenių, iš Kauno rajono Vandžiogalos miestelio. Jauniausias bėgikas užsiregistravęs bėgimui, tik 2 metukų, tai Kajus Stašaitis. Jį bėgime lydėjo mama Akvilė Stašaitienė. Bėgikės senjorės Irena Gugienė, Genovaitė Žukauskienė ir Antosė Brezentienė.

Bėgimo trasa – 5 kilometrai. Pelėdnagių seniūnijos sporto treneris Saulius Stanionis bėgikams vedė instruktažą ir 10-ies minučių pasirengimo mankštą.  Kipras Makutis ir Vakaris Žilinskas (Kėdainių KC vaikų popchoro SKAMBANTIS PERLIUKAS dalyviai) visus dalyvius pasveikino daina „Bėgu bėgu vėl“.

 5 kilometrų trasa, iš 33 išbėgusių bėgikų, įveikė tik 11 bėgikų. Bėgikas, nubėgęs 2,5 kilometro atkarpos (šioje atkarpoje teisėjavo Nociūnų bendruomenės centro pirmininkė Vaida Stanevičienė) į priekį,  turėjo pasiimti Lietuvos valstybės juostelę ir grįžti atgal. Juostelė buvo įrodymas, jog atkarpa įveikta.

I vieta ir taure džiaugėsi Mindaugas Abromaitis (2016 m. bėgime iškovojęs II vietą), II vieta džiaugėsi Jorūnas Stanevičius ir III vieta atiteko Austėjai Vanžodaitei. I vietos Diplomas įteiktas Rimvydui Stankevičiui, II vietos Diplomu džiaugėsi Taironas Justinavičius ir III vietos Diplomas atiteko Jauniui Vasiliauskui. Už įveiktą 5 km. trasa Diplomais apdovanoti: Ieva Jančiauskaitė, Dovydas Stankevičius, Vanesa Užkuraitytė, Akvilė Klepeckaitė, Vakaris Žilinskas, Viktorija Grabauskaitė, Daiva Vanžodienė. Diplomas įteiktas ir pačiam jauniausiam bėgikui Kajui Stašaičiui bei senjorei Antosei Brezentienei. Visiems dalyviams ir laimėtojams buvo įteikti šventės medaliai bei prisiminimo dovanėlės. Už juos dėkojame Pelėdnagių seniūnijos seniūnui Edvinui Pagirskiui. „Nociūnų Muilinyčios“ moterys Genovaitė ir Irena vaišino susirinkusiuosius karšta arbata bei saldžiaisiais gėrimais. Koncertinę programą pristatė Kėdainių kultūros centro popchorai PERLIUKAI, SKAMBANTIS PERLIUKAS, Kėdainių kultūros centro Nociūnų skyriaus popchoras SAPNAS ir popchoras DRUGELIS iš Kuigalių KC. Jiems visiems vadovauja Daiva Makutienė (Kėdainių kultūros centro Nociūnų skyriaus vadovė).