Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) ir Tautiškos dienos proga dramos ir šokio spektaklis MINDAUGAS

Renginio pradžia:
2020 liepos 05 d. 21:00
Renginio vieta:
Kėdainių Didžiosios Rinkos aikštėje

Aprašymas

Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) ir Tautiškos giesmės dienos proga liepos 5 d. Kėdainių Didžiosios Rinkos aikštėje buvo rodomas Baltijos baleto teatro dramos ir šokio spektaklis „Mindaugas“ (pagal Justino Marcinkevičiaus poemą „Mindaugas“). Visus susirinkusius sveikino Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis, LR Seimo narys Darius Kaminskas ir spektaklio režisierė Marija Simona Šimulynaitė.

Šiame kūrinyje vyrauja tautos vienybės, stiprios valstybės, meilės tėvynei idėjos. Valdovo asmenybės dramą ir valstybingumo pamatų kūrimo istoriją poemoje „Mindaugas“ atskleidžia jaunosios kartos režisierė Marija Simona Šimulynaitė. Kartu su būriu talentingų kūrėjų, klasika tapusio Justino Marcinkevičiaus kūrinio interpretacijai režisierė pasitelkė šokį, vaizdo projekcijas, šiuolaikišką scenografiją ir kostiumus.

„Spektaklis byloja apie mūsų laikų aktualijas. Dabar mes, kaip XIII amžiaus lietuviai, iškrikę po savo pilaites, žemeles, nedrįstame jungtis, vienytis. Nors ir baisiais būdais, bet Mindaugas mėgino visą Lietuvą sujungti. Ar jam pavyko? Manau, kad taip. Kronikose daug kur rašoma, kad lietuviai – be galo kantri, stipri, galinga ir kovinga tauta. Noriu, kad šis spektaklis įkvėptų „kofeinų“ kartą būti ryžtingesnę, ne paliegusią. Noriu, kad vienytumėmės ir kovotume už Lietuvą – tokią, kokią norėjo matyti Mindaugas, kokią norime ją matyti dabar“, – sakė spektaklio režisierė.