Vasario 16-oji – Lietuvos valstybės atkūrimo diena

Renginio pradžia:
2022 vasario 16 d.

Aprašymas

Kėdainių rajono savivaldybė, Kėdainių kultūros centras ir Kėdainių krašto muziejus kvietė iškilmingai švęsti Lietuvos valstybės atkūrimo dieną.

Lietuvos valstybės atkūrimo dienos išvakarėse, vasario 15 d., 14 val. Kėdainių kultūros centre vyko kino filmo „Emilija iš Laisvės alėjos“ (rež. Donatas Ulvydas, amžiaus cenzas – N-13) peržiūra. Kino filmas „Emilija iš Laisvės alėjos“ – tai įtempto siužeto drama apie kovą už laisvę sovietinės priespaudos prislėgtoje Lietuvoje – visuomenėje, kur sotesnis gyvenimas atrodo vertingesnis nei garbė, sąžinė ir žmogiškumas. 1972 m. pavasarį, kai į Kauno gatves išeina laisvės Lietuvai reikalaujantis jaunimas, su protestuojančia minia pasitikti išsvajoto gyvenimo žengia ir pagrindinė intriguojančios dramos herojė būsima aktorė Emilija.

Vasario 16-osios rytas prasidėjo iškilmingai 9 val. Prie Kėdainių rajono savivaldybės Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios rinktinės 207 PK iškilmingai pakėlė vėliavas ir giedojo Lietuvos Respublikos himną. Susirinkusieji ceremonijoje tylos minute pagerbė už Lietuvos laisvę žuvusius karius, po jos buvo šaunamos trys salvės – už Lietuvą tėvynę, Lietuvos kariuomenę ir Kėdainių kraštą.

Šv. Jurgio bažnyčioje buvo aukojamos šv. Mišios už Lietuvos valstybę, o po jų Kėdainių miesto Dotnuvos g. kapinėse dalyvavusieji pagerbė žuvusiuosius už Lietuvos laisvę. Po šv. Mišių nuo Šv. Jurgio Bažnyčios vyko karių bėgimas iki Kėdainių Dotnuvos gatvės kapinių.

Didžiosios Rinkos aikštėje vyko gatvės teatro spektaklis „Signatarai eina fotografuotis“, režisierius Adrianas Schvarzsteinas (Ispanija). Gatvės teatro spektaklis „Signatarai eina fotografuotis“ simbolizuoja įvykį, kai Nepriklausomybės aktą pasirašę signatarai traukia fotografuotis chrestomatinei nuotraukai, kuri anuomet buvo padaryta Gedimino prospekte įsikūrusioje Aleksandros Jurašaitytės fotoateljė.

Kėdainių arenoje šventinio koncerto „Dainuojame Lietuvai“ metu kėdainiečius ir miesto svečius Vasario 16-osios proga sveikino Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis, lietuvišką programą atliko valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“, solistai Kristina Zmailaitė ir Edmundas Seilius. Kėdainių arenoje buvo įrengta instaliacija „Lietuvos valstybingumo simboliai“, kurioje buvo pristatytos Lietuvos herbo, vėliavos ir himno istorijos.