Vasaros stovykla „Nenuoramų vasara“

Renginio pradžia:
2019 birželio 25 d.
Renginio pabaiga:
2019 birželio 30 d.
Renginio vieta:
Lančiūnavos bendruomenės centre

Aprašymas

„Nenuoramų vasara“ – vasaros užimtumo ir poilsio programos dieninė bendrojo pobūdžio stovykla, trečius metus organizuota Lančiūnavos bendruomenės centre. 2019 metais stovykla veikė birželio 25-30 dienomis.Programa skirta 6-15 metų vaikams ir orientuota į turiningą vaikų, ypač socialiai pažedžiamų, poilsį per vaikų vasaros atostogas. Programos tikslas – organizuoti turiningą Lančiūnavos kaimo vaikų užimtumą vasaros atostogų metu, siekiant ugdyti jų kultūrinį supratimą, iniciatyvą, sudarant sąlygas saviraiškai ir savirealizacijai.

1-oji diena. Sudarytas stovyklautojų sąrašas, aptarta šių metų programa. Po arbatos pertraukos vyko stalo žaidimų (pulo, oro ritulio, futbolo) turnyrai, vyko improvizuota karaoke popietė.

2-oji diena. Edukacinis užsiėmimas „Piešimas spalvotu smėliu“. Tai mėgiama ir kasmet laikiama veikla, kur vaikai gali lavinti savo vaizduotę, rankos taiklumą, ugdyti gebėjimą susikaupti ir kantriai siekti rezultato. Popiet lauke žaidėme judriuosius žaidimus, lavinome miklumą per estafetes.

3-oji diena. Edukacinė išvyka į nuotykių parką „Lokės pėda” Lokėnėlių k., Jonavos r. Nepaisant stovyklautojų skirtingo amžiaus, visus juos vienija pomėgis judėti, varžytis. Čia vaikai turėjo puikias sąlygas įveikti įvairias kliūtis, o daugumai ir įveikti savo baimes: dienos pabaigoje visi džiaugėsi ir didžiavosi savimi, kad sugebėjo nugalėti savo aukščio ir nežinomybės baimę.

4-oji diena. Stovykla prasidėjo 19 val. Džiugiai nusiteikę vaikai ruošėsi vakarojimui bei nakvynei stovykloje: pasiruošė nakvynės vietą, užsikūrė laužą, kepėsi dešreles. Po sočios vakarienės įsitaisė žaidimų kambaryje stebėti kino filmų. Vyko edukaciniai pokalbiai apie Lančiūnavos apylinkių kaimus ir jų pavadinimus, aiškinomės tų pavadinimų kilmę ir reikšmę. Įpusėjus nakčiai, išėjome stebėti vasaros nakties Lančiūnavoje.

5-oji diena visus pasitiko bendruomenės centre. Papusryčiavę aptarėme praėjusio vakaro įspūdžius. Vėliau prasimankštinimui baigėme oro ritulio turnyrą, o lauke vyko gatvės krepšinio varžybos.

6-oji diena. Tradiciškai stovyklos uždarymo dieną vyko edukacinis užsiėmimas „Bandelių kepimas”. Vaikai pagamino ir iškepė mėgiamas bandeles su dešrelėmis, bananais ir cinamonu. Pasigardžiavę savo kepiniais, aptarėme šių metų stovyklos rezultatus, pasidžiaugėme pasiekimais. Buvo apdovanoti sėkmingiausiai sportavę dalyviai, išrinktas ir absoliučiai geriausias sportininkas. Visiems buvo įteikti stovyklautojo pažymėjimai.