„(At)rask meną“

Ar kada bandėte (at)rasti meną? Taip, taip mes žinome, kad pareigingai lankotės renginiuose ir kojos pačios žino, kur eiti, kai jus sudomina vienas ar kitas renginio skelbimas viešojoje erdvėje. Bet ar kada bandėte iš tikrųjų meno ieškoti? Sakysite, „O kodėl turėtume ieškoti, viskas jau seniai surasta“. Ne viskas, brangūs Kėdainių krašto gyventojai, NE VISKAS. Kėdainių kultūros centras renginių ciklu „(At)rask meną“ siekia sužadinti jūsų smalsumą ir į žinomas savo krašto vietas pažvelgti naujoje šviesoje, per daugialypę meno prizmę. Taigi, praskleisime paslapties šydą apie jūsų laukiančius renginius, kurių teks paieškoti.

Trijų kampų parke, Tiskūnuose rugpjūčio 17 d. 17 val. trijų menų sintezė – poezija, dainos ir vaidybinės improvizacijos su charizmatiškąja Nijole Narmontaite. Nijolė Narmontaitė – žymi lietuvių teatro, kino, televizijos aktorė bei rašytoja. Nominuota „Auksinio scenos kryžiaus“ apdovanojimuose, kaip geriausia dramos aktorė. Jos pasirodyme Tiskūnuose gyvenimo džiaugsmu trykštanti aktorė pažadėjo žiūrovams daug juoko ir gerų emocijų.

Pelėdnagiuose Ašarėnos paplūdimyje rugpjūčio 20 d. 15 val. ieškokite ryšio su gamta  „Kūrybinėje pakrančių laboratorijoje“ kartu su Žydre Špečkauskiene. Profesionali edukatorė supažindins jus su draugišku aplinkai žemės menu – tapysite autoportretus ir įrėminsite juos rėmeliuose iš šakų, kursite erdvines kompozicijas iš medžio šakų, lapų, sąmanų.

Panevėžio muzikinio teatro stilingos muzikos ansamblio ir solistės Laimos Česlauskaitės koncertinė programa „Širdis vasarą dainuoja“ skambės Vilainių parke rugpjūčio 22 d. 19 val. Laima Česlauskaitė (sopranas) yra profesionali Panevėžio muzikinio teatro solistė atlikusi pagrindinius vaidmenis tokiose operose kaip W. A. Mozarto „Figaro vedybos“,  J. S. Bacho „Kavos kantata“, V. Bartulio „Aušrinė“ ir kt. Laima Česlauskaitė yra tarptautinių ir respublikinių festivalių dalyvė VI tarptautinio J. Sibelijaus dainininkų konkurso, Suomijoje II vietos laureatė (2018 m.).

Kartu su operos soliste jūsų sielos stygas virpins „Stilingos muzikos trio“ (Irma Paurienė – fleita, Ala Fetingienė – akordeonas ir Leonas Dambrauskas – kontrabosas), profesionalus instrumentinis ansamblis, kartu muzikuojantis jau 9 metus. Trio programoje skamba subtili, įvairių prancūzų kompozitorių kurta pramoginė muzika; taip pat populiarūs valsai, miuzetės, argentinietiški tango, roko baladės bei ištraukos iš operečių ir miuziklų. Pajuskite paskutiniųjų vasaros dienų svaigulį ir lai jūsų širdys vasarą dainuoja!

Kėdainių kultūros centras rugpjūčio 30 d. 17 val. kvies jūs išgirsti muziką netikėtoje erdvėje. Pirmą kartą Kėdainių autobusų stotyje skambės Kauno styginių kvarteto muzika. Šis ansamblis (Karolina Beinarytė-Palekauskienė – smuikas, Aistė Mikutytė – smuikas, Eglė Lapinskė – altas, Saulius Bartulis – violončelė) per 37-eius gyvavimo metus surengė daugiau kaip 2500 koncertų Europoje ir Pietų Amerikoje. Už šiuolaikinės muzikos populiarinimą Kauno styginių kvartetui įteiktas metų apdovanojimas „Tikra muzika“ (2008 m.), už lietuvių kompozitorių muzikos propagavimą Lietuvoje ir užsienyje ansamblis paskelbtas „Įsimintiniausiu Kauno kūrybiniu kolektyvu“ (2009 m.), o už nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui kvartetui paskirta Lietuvos Respublikos Vyriausybės premija (2012 m.). Kėdainių autobusų stotyje skambės populiariosios klasikos kūriniai. Ar išgirsite muziką ten, kur mažiausiai tikitės?

Pasižymėkite savo kalendoriuje raudonai – Labūnavoje, Barupės slėnyje rugpjūčio 30 d. 19 val. pašėlęs vakarėlis kartu su „Dixband“! Kauno diksilendas „DixXband“ tai tradicinio džiazo ansamblis linksmai bei pašėlusiai grojantis diksilendo, New Orlean Jazz, swing  bei šiuo metu populiarią muziką. Diksilendo muzikos klausėsi  Prancūzijos, Lenkijos, Latvijos, Ukrainos, Estijos muzikos festivalių ir klubų lankytojai. Barupės slėnyje išgirsite seną gerą rokenrolą bei gražiausius praeito šimtmečio populiariosios  muzikos hitus. Tokius kaip „I feel good“  (James Brown), „Let’s twist again“ (Chubby Checker), „ I love you, baby“ (Gloria Gaynor) ir kt. Programa sužavės ir privers kojas kilnoti pagal  Madonna, Pharrell Williams, Tina Turner, Jassie J. Daft Punk, A. Winehouse, Adele muziką. Palydėkite vasarą šokio ritmu!

Panevėžio lėlių vežimo teatro kelionė palei Nevėžį su spektakliu „Pusantros saujos“ renginių ciklo „(At)rask meną“ organizatoriaus Kėdainių kultūros centro dovana mažiesiems. Rugpjūčio 31 d. 12 val. Nevėžio slėnyje ties Surviliškiu, 14 val. Kalnaberžės bendruomenės centro kiemelyje, 16 val. Sirutiškio bendruomenės centro kiemelyje susirinkę vaikai ir suaugusieji susipažins su baltu Avinuku, kuris labai mylėjo savo mamą. Avinuko mamai susirgus, jis randa savyje drąsos keliauti ieškodamas būdų jai padėti. Baltas Avinukas, įkūnijantis vaiko gėrio, šviesos ir naivumo grožį, keliaudamas sutinka gyvūnus. Šie, Avinukui nė nesupratus, apdovanoja jį gyvenimo patirtimi ir išmintimi: kaip palinkėti gausaus derliaus, pasveikinti džiugios šventės proga ar užjausti, ištikus nelaimei. Girdėjome gandą, kad Surviliškio, Kalnaberžės ir Sirutiškio gyventojai rugpjūčio 31 d. pro savo namo langus baltą Avinuką gali išvysti mojuojantį jiems iš išdidžiai Panevėžio lėlių teatro traukiamo vežimo!

Ar pasirengę kelionei laiku? Rugpjūčio 31 d. 18 val. Kėdainiuose Didžiojoje gatvėje laiko mašina keliaukite į praeitį su šiuolaikiniu šokiu.  Pristatome jums Šeiko šokio teatro šokio spektaklį – istorinę ekskursiją „Šachas Prancūzijai. Luizė Mėmelyje“. To Kėdainių Didžioji gatvė dar nematė! Jūs ausinių pagalba būsite nukeliami į neegzistuojantį XIX ir XXI a. laiką, kuriame susilieja dabartis ir Prūsijos karalienės Luizės bei istoriniai pasakojimai. Ausinės sukuria intymų, asmenišką santykį, kurį dar labiau sustiprina trijų šokėjų gyvai atliekamas šiuolaikinis šokis. Spektaklyje pasakojama apie karalienės Luizės ir Prūsijos karališkojo dvaro gyvenimą Mėmelyje 1807 metais, bėgant nuo Napoleono kariuomenės. Ausinėse skambant istoriniam – grožiniam tekstui, šiuolaikiškai dekonstruotai ano laikmečio muzikai, miesto garsams ir lydint šokėjoms, įkūnijančioms karalienę, žiūrovas pasijunta tarsi herojus istoriniame filme. Dalyviu tapęs žiūrovas, girdėdamas ištraukas iš karalienės ir dvariškių laiškų bei dienoraščių, tampa jos aplinkos liudytoju, o Luizės mėgta violončelės muzika ir lakoniškas šokėjų judesys sukuria magišką patirtį.

SVARBU! Registracija į Šeiko šokio teatro šokio spektaklį – istorinę ekskursiją „Šachas Prancūzijai. Luizė Mėmelyje“ vyksta iki rugpjūčio 23 d. el. p. rezisieriai.kedainiai@gmail.com 

Rugsėjo 14 d. 20 val. Kėdainiuose Gegučių parke jūsų laukia – O NETIKĖTUME – renginių ciklo „(At)rask meną“ baigiamasis renginys. Išvysite renginių ciklo prisiminimą – reportažą, po kurio galėsite mėgautis lietuvių režisierės Giedrės Beinoriūtės 2018 metais sukurtu vaidybiniu filmu „Kvėpavimas į marmurą“ (amžiaus cenzas – N-13). Lauros Sintijos Černiauskaitės romano „Kvėpavimas į marmurą“ ekranizacijos centre – modernios šeimos iššūkiai. Jausminga istorija apie vyrą ir moterį filme atsiskleidžia trilerio siužetui būdingais nutylėjimais ir įtempta atmosfera. Izabelė ir Liudas – inteligentų šeima, gyvenanti užmiestyje ir auginanti sūnų Gailių. Izabelė įtikina vyrą įsivaikinti patį problemiškiausią vaiką Ilją, augantį vaikų namuose. Uždaras ir paslaptingas berniukas nepritampa prie naujos šeimos ir nuolat varžosi dėl mamos dėmesio. Filme režisierė Giedrė Beinoriūtė kalba apie ryšius tarp žmonių, nematomas gijas, siejančias jų gyvenimus, apie kiekvieno atsakomybę už save ir kitą. Šiuo nuostabiu filmu atsisveikinsite su renginių ciklu „(At)rask meną“ ir kas žino, kur atrasti meną jus skatinsime kitais metais.

Apie renginių ciklą „(At)rask meną“ naujienas sekite Kėdainių kultūros centro internetinėje svetainėje ir socialinio tinklo Facebook paskyroje.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Kėdainių rajono savivaldybė, rengia Kėdainių kultūros centras.

Informaciniai rėmėjai: „Rinkos aikštė“, „Balticum TV“, „Kėdainių mugė“, „Kėdainietis.lt“ 

 

Kėdainių kultūros centro informacija