Tegyvuoja folkloras! Susieikime į Vidurio Lietuvą!

Tradicinis folkloro festivalis „Į Vidurio Lietuvą susiėję“ šiemet rugsėjo 7-8 dienomis džiugins kėdainiečius ir miesto svečius. Besidomintys etnokultūra tikrai turės ką paklausyti, pamatyti, paragauti ir išbandyti.

Lietuvos Respublikos Seimas 2019 metus paskelbė Vietovardžių metais, tad šiame festivalyje didelis dėmesys folkloro ansamblių programose bus skirtas Kėdainių ir kitų Lietuvos kraštų senųjų vietovardžių ir gyvenamųjų vietų vardų garsinimui, kurių pavadinimuose glūdi etnologinė, lingvistinė, istorinė, kultūrinė prasmė.

Festivalyje dalyvaus aukšto lygio folkloro ansambliai, turintys pirmas, antras kategorijas, pristatantys ir populiarinantys savo regionų folklorą ir etnines tradicijas.

Folkloro festivalyje „Į Vidurio Lietuvą susiėję“ dalyvaus Šilutės kultūros ir pramogų centro folkloro ansamblis „Verdainė“  (vadovė Regina Jokubaitytė), Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos folkloro ansamblis „Platele“ (vadovas Aivaras Almintas), Kazlų Rūdos savivaldybės kultūros centro Būdos kultūros namų folkloro ansamblis „Gandružis“  (vadovė Vida Bagdonienė), Birštono kultūros centro folkloro ansamblis „Raskila“ (vadovai Roma Ruočkienė ir Algirdas Seniūna) ir, žinoma, festivalio šeimininkai Kėdainių kultūros centro folkloro ansamblis „Jorija“ (vadovė Regina Lukminienė). Šiemet festivalis tapo tarptautiniu. Jame dalyvauja kaimyninių šalių folkloro ansambliai: „Cvieten“ iš Baltarusijos ir „Viteri“ iš Latvijos.

Rugsėjo 7 d. 13 val. iš Kėdainių kultūros centro per Didžiąją gatvę iki Didžiosios Rinkos aikštės folkloro ansambliai dalyvaus eisenoje, taigi galėsite pasigrožėti tautinių rūbų raštų margumu. Didžiojoje gatvėje vyks trumpi ansamblių pasirodymai.

Nuo 14 val. prasidės folkloro ansamblių koncertas Didžiosios Rinkos aikštėje. Koncerto metu išvysite visų Lietuvos regionų, Latvijos ir Baltarusijos atstovų pasirodymus.

Nuo 13 val. iki 16 val. būtinai apsilankykite „Šeimų kieme“, jį įsikūrusį rasite Tradicinių amatų centro Arnetų namo kieme. Festivalio „Į Vidurio Lietuvą susiėję“ metu galėsite ne tik susipažinti su tradiciniais amatas, bet ir pasigaminti dirbinius sau. „Šeimų kieme“ ausite audimo staklėmis, rišite iš siūlų, lipdysite iš molio, pinsite iš vytelių ir nendrių, turėsite galimybę nusidrožti šaukštą ir nusikalti vinį, pasigaminti stiklinius karoliukus ir išbandyti kitus amatus.

„Tradicinės virtuvės kieme“ (14–15 val. Didžiosios Rinkos a.) Kėdainių rajono bendruomenės pristatys ir mokys pasigaminti tradicinius Kėdainių krašto valgius, vyks jų degustacija. Ragausite gilių kavos, morkų pyrago, šilkinės košės, voveruškų, naminių siūrių, šakočių, naminių saldainių.

„Žaidimų kieme“ (14–15 val. VŠĮ ,,Laiptai į viltį“ kiemelyje) mažieji mokysis tradicinių žaidimų, šokių, ratelių kartu su Labūnavos pagrindinės mokyklos vaikų folkloro ansambliu „Pėdelis“, vadovė Diana Dovydavičiūtė ir Krakių kultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansambliu „Smilgelė“, vadovė Jūratė Gudliauskienė.

Nuo 16. 30 val. VŠĮ ,,Laiptai į viltį“ kiemelyje šurmuliuos festivalio dalyvių vakaronė su folkloro ansambliu „Bičiuliai“, o 17 val. Kėdainių Daugiakultūriame centre folkloro grupė „Vilko pupos“ pristatys savo naująjį albumą „Žolynai“. Koncerte dalyvaus saksofonininkas Petras Vyšniauskas.

Rugsėjo 8-ąją Kėdainių kultūros centre nuo 10 val. vyks etnodirbtuvės, kuriose galėsite išmokti baltarusiškų, latviškų ir lietuviškų tradicinių šokių, artimiau susipažinti su užsienio kolektyvais.

Informacijos ieškokite Kėdainių kultūros centro internetinėje svetainėje ir facebook paskyroje.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Kėdainių rajono savivaldybė, rengia Kėdainių kultūros centras.

Informaciniai rėmėjai: „Rinkos aikštė“, „Balticum TV“, „Kėdainių mugė“, „Kėdainietis.lt“ 

 

Kėdainių kultūros centro informacija